polariss
Krynica-Zdrój to zdrowie
129165 produktów

Sposób na grypę w pracy? Pomoże dezynfekcja

Z roku na rok liczba zachorowań na grypę jest coraz większa, a kolejny sezon przed nami. Jak sprawić, aby personel był zdrowy i produktywny pomimo ataku groźnych wirusów? Szczepienia to nie jedyna metoda profilaktyki. Zadbaj o czyste i zdezynfekowane środowisko pracy – radzą eksperci.

Grypę często przynosimy z pracy

Okres jesienno-zimowy to wyzwanie nie tylko dla pracowników, ale i pracodawców – częstsze infekcje oznaczają albo braki kadrowe, albo mniejszą wydajność w pracy spowodowaną gorszym samopoczuciem. Badania podają, że aż 71 proc. Polaków ma świadomość mniejszej efektywności w tym okresie.

Niestety, wirusy przeziębienia lub grypy są bardzo zakaźne, rozsiewają się drogą kropelkową np. przez kichanie lub kasłanie i osiadają na dłoniach lub przedmiotach w naszym otoczeniu. Praca, szczególnie w zamkniętych przestrzeniach np. biurowych, gdzie przebywa wiele osób, jest jednym z tych miejsc, gdzie zarażamy się najczęściej.

Co więcej, pracownik może zarażać innych, zanim jeszcze pojawią się objawy choroby lub chodzić do pracy pomimo infekcji – do czego przyznaje się 69 proc. z nas. W ten sposób zarazki powodujące przeziębienie lub grypę przenoszą się z pracownika na pracownika, a problem narasta. Według danych opublikowanych w European Journal of Public Health, średnio 16 proc. przypadków transmisji wirusa grypy zdarza się w miejscu pracy. Jak pracodawcy mogą zapewnić bezpieczne warunki jej wykonywania i zapobiec niższej frekwencji? Istotna, a często bagatelizowana jest czystość pomieszczeń biurowych, która hamuje atak drobnoustrojów. 

Czyste biuro to mniejsze ryzyko zarażeń wśród pracowników

Rzadko sprzątane i myte przestrzenie biurowe to idealna wylęgarnia dla chorobotwórczych zarazków i wirusów. Gdzie znajdziemy ich najwięcej? Na przedmiotach najczęściej dotykanych takich jak klamki, blaty biurek, wyposażenie toalet, ale także na sprzęcie biurowym, np. przyciskach kserokopiarek, kuchenek mikrofalowych, klawiaturach czy myszkach komputerowych. Aby zmniejszyć ryzyko zachorowań, obszary te oraz podłogi powinny być regularnie myte odpowiednimi środkami czystości z dodatkiem ciepłej wody.

Wirusy są wrażliwe na detergenty, więc jednym z rozwiązań jest regularne mycie, ale również dezynfekcja newralgicznych obszarów.- Najskuteczniejsze będą profesjonalne środki do dezynfekcji, zawierające substancje chemiczne, które działają biobójczo i zabijają groźne zarazki. Mycie sprzętów biurowych może się wydawać problematyczne, ale tylko z pozoru. Elementy takie jak np. obudowa sprzętu komputerowego czy urządzenia AGD m.in. ekspresy do kawy, myjemy preparatami np. do czyszczenia plastiku, które usuwają zanieczyszczenia, ale jednocześnie mają właściwości antystatyczne, zapobiegające osiadaniu roztoczy. Ekrany czy monitory LCD również warto czyścić specjalnymi środkami  - mówi Mateusz Wydrzyński, ekspert ds. czystości Clinex.

Warto wiedzieć, że wirusy grypy mogą przeżyć do 12 godzin na powierzchniach porowatych, a do 24 godzin na gładkich powierzchniach takich jak blaty, klamki od drzwi, metalowe lub plastikowe powierzchnie. Oczyścić z patogenów możemy nawet biurowe powietrze, np. poprzez wyposażenie firmy w ozonator, regularne wietrzenie pomieszczeń biurowych oraz dbanie o sprawnie działającą wentylację.

A co z aneksem kuchennym, który często pojawia się w biurach? Zlewozmywak, kuchenka mikrofalowa czy nawet lodówka, z których korzysta dziennie kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt osób aż roją się od zarazków i brudu.

Wirusów nie zabije niska temperatura, wręcz preferują chłodne miejsca, co przedłuża ich żywotność, więc ważna jest nawet czystość pracowniczej lodówki. W przypadku wnętrz urządzeń chłodniczych, urządzeń kuchennych, blatów, stołów czy biurek, przy których pracownicy spożywają lunch lub trzymają jedzenie, zastosujmy produkty do mycia i dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością. Wybierzmy preparaty zasadowe lub z zawartością aktywnych nanocząsteczek, co nie pozwoli przetrwać bakteriom, grzybom i zarodnikomradzi ekspert Clinex.

Zadbaj o środki czystości

Nie mniej istotną kwestią, szczególnie w sezonie podwyższonej zachorowalności na infekcje wirusowe, jest zapewnienie pracownikom stałego dostępu do środków higienicznych, które zminimalizują ryzyko szerzenia się zarazków. Mogą to być żele i jednorazowe chusteczki antybakteryjne, środki dezynfekujące na bazie alkoholu (min. 60 proc. alkoholu), zapas płynnego mydła do rąk z dozownikiem oraz ręczniki papierowe.

- Wyposażenie biur w tego typu środki pomoże w usuwaniu chorobotwórczych patogenów, które bytują nie tylko na dłoniach, ale i przedmiotach codziennego użytku czy wspólnych narzędziach pracy np. telefonach stacjonarnych czy klawiaturach. To łatwy i szybki sposób, aby spowolnić rozsiewanie zarazków wśród pracowników, którzy mogą nie tylko chronić siebie, ale też innych przed zakażeniem mówi Mateusz Wydrzyński.

Z jednej strony regularne utrzymywanie w czystości przestrzeni biurowych to koszt dla właściciela, który musi wynająć profesjonalną firmę sprzątającą lub oferującą usługi dezynfekcji oraz wyposażyć biuro w odpowiednie produkty do walki z patogenami. Jednak z drugiej strony koszty te zwrócą się poprzez lepszą produktywność  personelu, gdy ilość zachorowań będzie ograniczona. –  Choćby coś tak oczywistego, jak częste mycie rąk może wiele zdziałać. Niestety, często robimy to zbyt rzadko lub niewłaściwie. Przestrzeganie zasad higieny to jednak najlepsza metoda ochrony przed chorobami zakaźnymi, w tym wirusem przeziębienia i grypy zapewnia ekspert.

Źródło: Clinex Nanochem

***

Clinex Nanochem to marka należąca do spółki Amtra Sp. z o.o. Clinex to linia produktów przeznaczonych dla sektora HORECA, firm sprzątających, działów utrzymania ruchu, myjni samochodowych oraz dla firm, biorących udział w przetargach na środki utrzymania czystości. Produkty marki znajdują szerokie zastosowanie w restauracjach, hotelach, szkołach, zakładach przemysłowych, myjniach, biurach oraz budynkach użyteczności publicznej.

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Hity w 2019 roku

Biochemie DHU sól Nr 2 Fosforan wapniowy D12 tabl
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Biochemie DHU sól Nr 2 Fosforan wapniowy D12 tabletki
Zastosowanie Biochemie DHU sól Nr 2 Fosforan wapniowy D12 tabletki (Opakowanie: 80 szt
Cena: 17,00 zł

Ligamentum Longitud. Anter. Gl D 5 Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Ligamentum Longitud. Anter. Gl D 5 Amp.
Ligamentum Longitud. Anter. Gl D 5 Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 71,00 zł

Gelenk Pro Hyaluron, odżywka na stawy w proszku
Marka: WEBER & WEBER GmbH & Co. KG
Gelenk Pro Hyaluron, odżywka na stawy w proszku
Zastosowanie Gelenk Pro Hyaluron, odżywka na stawy w proszku (Opakowanie: 30X12
Cena: 163,00 zł

Biochemie Pflueger 12 Calcium sulfur. Creme
Marka: A.Pflüger GmbH & Co. KG
Biochemie Pflueger 12 Calcium sulfur. Creme
Biochemie Pflueger 12 Calcium sulfur. Creme (Opakowanie: 75 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Revoten Tabletten
Marka: PharmaSGP GmbH
Revoten Tabletten
Revoten Tabletten (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 177,00 zł

Arnica/plumbum /mellitum Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Arnicaplumbum mellitum Amp.
Arnica/plumbum /mellitum Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 71,00 zł

Vitamin B12 ratiopharm N ampułki
Marka: ratiopharm GmbH

Vichy Capital Soleil fluid ochronny do twarzy LSF
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Emser sól emska, saszetki
Marka: SIEMENS & Co
Emser sól emska, saszetki
Zastosowanie Emser sól emska, saszetki (Opakowanie: 20 szt.)Emser sól emska, saszetki (Opakowanie: 20 szt
Cena: 30,00 zł

Sankombi D 5 krople
Marka: SANUM-KEHLBECK GmbH & Co. KG
Sankombi D 5 krople
Zastosowanie Sankombi D 5 krople (Opakowanie: 10 ml)Sankombi D 5 krople (Opakowanie: 10 ml) to lek homeopatyczny o wszechstronnym zastosowaniu
Cena: 43,00 zł

Lindesa lekko natłuszczający krem ochronny
Marka: Asid Bonz GmbH

Louis Widmer krem do pielęgnacji skóry wokół oczu
Marka: LOUIS WIDMER GmbH

Jso Jkh Stoffw.-mittel St 6 Solidago cp Glob.
Marka: ISO-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Jso Jkh Stoffw.-mittel St 6 Solidago cp Glob.
Jso Jkh Stoffw.-mittel St 6 Solidago cp Glob. (Opakowanie: 20 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 48,00 zł

Zestaw przeciw wszom
Marka: Złota marka
Zestaw przeciw wszom
Zastosowanie Zestaw przeciw wszom (Opakowanie: 1 szt.)Zestaw przeciw wszom (Opakowanie: 1 szt
Cena: 128,00 zł

Kneipp drażetki z dziurawca
Marka: Kneipp GmbH
Kneipp drażetki z dziurawca
Zastosowanie Kneipp drażetki z dziurawca (Opakowanie: 90 szt.)Kneipp drażetki z dziurawca (Opakowanie: 90 szt
Cena: 26,00 zł

Halicar Salbe N
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG

Pure Encapsulations Pure 365 Skóra, włosy i pazno
Marka: pro medico GmbH
Pure Encapsulations Pure 365 Skóra, włosy i paznokcie kapsułki
Zastosowanie Pure Encapsulations Pure 365 Skóra, włosy i paznokcie kapsułki (Opakowanie: 60 szt
Cena: 72,00 zł

Calcium Phosphoricum C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Calcium Phosphoricum C 30 Globuli
Calcium Phosphoricum C 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Dynexan Mundgel
Marka: Chem. Fabrik Kreussler & Co. G

Weleda Elixir z rokitnikiem
Marka: WELEDA AG

Wick spray do nosa
Marka: Procter & Gamble GmbH
Wick spray do nosa
Zastosowanie Wick spray do nosa (Opakowanie: 15 ml)Wick spray do nosa (Opakowanie: 15 ml) pomoże ci zwalczyć pierwsze objawy przeziębienia i grypy
Cena: 35,00 zł

Babyzauber Bio-klapperstorchtee
Marka: Uebe Medical GmbH
Babyzauber Bio-klapperstorchtee
Babyzauber Bio-klapperstorchtee (Opakowanie: 75 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Ibuprofen-adgc 400 mg Filmtabletten
Marka: KSK-Pharma Vertriebs AG
Ibuprofen-adgc 400 mg Filmtabletten
Ibuprofen-adgc 400 mg Filmtabletten (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 8,00 zł

Nasenspray ratiopharm Panthenol
Marka: ratiopharm GmbH

Aquareva Reichhaltige Creme
Marka: DERMATICA EXCLUSIV Horst Spick
Aquareva Reichhaltige Creme
Aquareva Reichhaltige Creme (Opakowanie: 40 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 59,00 zł

Magnesium Diasporal 300 direkt Magnez granulat
Marka: Protina Pharmazeutische GmbH
Magnesium Diasporal 300 direkt Magnez granulat
Zastosowanie Magnesium Diasporal 300 direkt Magnez granulat (Opakowanie: 20 szt.)Magnesium Diasporal 300 direkt Magnez granulat (Opakowanie: 20 szt
Cena: 29,00 zł

Ass ratiopharm 100 mg magensaftresistent Tablet
Marka: ratiopharm GmbH
Ass ratiopharm 100 mg magensaftresistent   Tabletten
Ass ratiopharm 100 mg magensaftresistent Tabletten (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

La Roche Posay Toleriane Teint 11 puder mineraln
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Neuro Wied N Kapseln
Marka: Wiedemann Pharma GmbH
Neuro Wied N Kapseln
Neuro Wied N Kapseln (Opakowanie: 120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 153,00 zł

Pure Encapsulations Kalium Magn.citrat Kapseln
Marka: pro medico GmbH
Pure Encapsulations Kalium Magn.citrat Kapseln
Pure Encapsulations Kalium Magn.citrat Kapseln (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 87,00 zł

Parodontax płyn do płukania jamy ustnej
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt

Movicol trinkfertig 25 ml Beutel Lösung zur, zum
Marka: Norgine GmbH
Movicol trinkfertig 25 ml Beutel Lösung zur, zum einnehmen
Movicol trinkfertig 25 ml Beutel Lösung zur, zum einnehmen (Opakowanie: 30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 85,00 zł

Vita Aktiv B12 Tabletten mit Eiweissbausteinen
Marka: MIBE GmbH Arzneimittel
Vita Aktiv B12 Tabletten mit Eiweissbausteinen
Vita Aktiv B12 Tabletten mit Eiweissbausteinen (Opakowanie: 30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Biochemie DHU 7 Fosforan magnezu D6, tabletki
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Biochemie DHU 7 Fosforan magnezu D6, tabletki
Zastosowanie Biochemie DHU 7 Fosforan magnezu D6, tabletki (Opakowanie: 1000 szt.)Biochemie DHU 7 Fosforan magnezu D6, tabletki (Opakowanie: 1000 szt
Cena: 87,00 zł

Paracetamol Stada 125 Saeuglings-suppos.
Marka: STADAPHARM GmbH
Paracetamol Stada 125 Saeuglings-suppos.
Zastosowanie Paracetamol Stada 125 Saeuglings-suppos. (Opakowanie: 10 szt
Cena: 4,00 zł

Otofren Tabl.
Marka: A.Pflüger GmbH & Co. KG
Otofren Tabl.
Otofren Tabl. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 38,00 zł

Ginkobil ratiopharm 40 mg Filmtabletten
Marka: ratiopharm GmbH
Ginkobil ratiopharm 40 mg Filmtabletten
Ginkobil ratiopharm 40 mg Filmtabletten (Opakowanie: 30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Medi Smooth natuerliches Fusspeeling
Marka: medi GmbH & Co. KG
Medi Smooth natuerliches Fusspeeling
Medi Smooth natuerliches Fusspeeling (Opakowanie: 1X150 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 47,00 zł

Cimicifuga D 6 Tabl.
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Cimicifuga D 6 Tabl.
Cimicifuga D 6 Tabl. (Opakowanie: 200 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 51,00 zł

Dimenhydrinat Al 50 mg Tabl.
Marka: ALIUD Pharma GmbH
Dimenhydrinat Al 50 mg Tabl.
Dimenhydrinat Al 50 mg Tabl. (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 14,00 zł

Cerebrum Regio Motor Gl D 6 Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Cerebrum Regio Motor Gl D 6 Amp.
Cerebrum Regio Motor Gl D 6 Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 65,00 zł

Roths Pulmonaria classic Tropfen
Marka: Infirmarius GmbH
Roths Pulmonaria classic Tropfen
Roths Pulmonaria classic Tropfen (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 83,00 zł

Kneipp Spezial płyn do kąpieli na przeziębienie
Marka: Kneipp GmbH

Fortimel Energy Schokoladengeschmack
Marka: Złota marka
Fortimel Energy Schokoladengeschmack
Fortimel Energy Schokoladengeschmack (Opakowanie: ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 225,00 zł

Laif 900 Balance, tabletki powlekane 900 mg
Marka: Bayer Vital GmbH
Laif 900 Balance, tabletki powlekane 900 mg
Zastosowanie Laif 900 Balance, tabletki powlekane 900 mg (Opakowanie: 60 szt.)Laif 900 Balance, tabletki powlekane 900 mg (Opakowanie: 60 szt
Cena: 123,00 zł

Nystatin acis Suspension
Marka: acis Arzneimittel GmbH
Nystatin acis Suspension
Nystatin acis Suspension (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Calcigen D Kautabl.
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG
Calcigen D Kautabl.
Zastosowanie Calcigen D Kautabl. (Opakowanie: 200 szt
Cena: 101,00 zł

Kneipp Bade-essenz Tiefenentspannung
Marka: Kneipp GmbH
Kneipp Bade-essenz Tiefenentspannung
Kneipp Bade-essenz Tiefenentspannung (Opakowanie: 20 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 6,00 zł

Baldurat tabletki powlekane
Marka: G. Pohl-Boskamp GmbH & Co.KG
Baldurat tabletki powlekane
Baldurat tabletki powlekane (Opakowanie: 50 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 65,00 zł

Imlan Lippenbalsam
Marka: Amryt AG
Imlan Lippenbalsam
Imlan Lippenbalsam (Opakowanie: 8 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Amorolfin Al 5% wirkstoffhaltiger Nagellack
Marka: ALIUD Pharma GmbH
Amorolfin Al 5 wirkstoffhaltiger Nagellack
Amorolfin Al 5% wirkstoffhaltiger Nagellack (Opakowanie: 3 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 107,00 zł

Okkluglas Uhrglasverband
Marka: Berenbrinker Service GmbH
Okkluglas Uhrglasverband
Okkluglas Uhrglasverband (Opakowanie: 5 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 70,00 zł

Sanostol tabletki do ssania
Marka: Dr. Kade Pharm. Fabrik GmbH
Sanostol tabletki do ssania
Zastosowanie Sanostol tabletki do ssania (Opakowanie: 75 szt.)Sanostol tabletki do ssania (Opakowanie: 75 szt
Cena: 43,00 zł

Gelenknahrung Pro Hyaluron tabletki
Marka: WEBER & WEBER GmbH & Co. KG
Gelenknahrung Pro Hyaluron tabletki
Zastosowanie Gelenknahrung Pro Hyaluron tabletki (Opakowanie: 90 szt.)Gelenknahrung Pro Hyaluron tabletki (Opakowanie: 90 szt
Cena: 127,00 zł

Weleda kremowy płyn do kąpieli z dzikiej róży
Marka: WELEDA AG

Dove Body Lotion Hydro Pfl
Marka: Unilever Deutschland GmbH
Dove Body Lotion Hydro Pfl
Dove Body Lotion Hydro Pfl (Opakowanie: 400 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Utipro plus Kapseln
Marka: Trommsdorff GmbH & Co. KG
Utipro plus Kapseln
Utipro plus Kapseln (Opakowanie: 15 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Aspirin Effect Granulat
Marka: Bayer Vital GmbH
Aspirin Effect Granulat
Aspirin Effect Granulat (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Rausch Sensitive kremowe mydło pH5,5 skóry wrażl
Marka: RAUSCH (Deutschland) GmbH
Rausch  Sensitive kremowe mydło pH5,5 skóry wrażliwa
Rausch Sensitive kremowe mydło pH5,5 skóry wrażliwa (Opakowanie: 250 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Vichy Dercos Micro Peel szampon przeciwłupieżowy
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Teebaumoel Zinksalbe Cmd
Marka: Axisis GmbH
Teebaumoel Zinksalbe Cmd
Teebaumoel Zinksalbe Cmd (Opakowanie: 15 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Cavilon Langzeit Hautschutz Creme Fk 3392g
Marka: Fresenius Kabi Deutschland Gmb
Cavilon Langzeit Hautschutz Creme Fk 3392g
Cavilon Langzeit Hautschutz Creme Fk 3392g (Opakowanie: 1X92 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 102,00 zł

Babylax Klistier
Marka: INFECTOPHARM Arzn.u.Consilium
Babylax Klistier
Zastosowanie Babylax Klistier (Opakowanie: 6 szt
Cena: 43,00 zł

Comprilan opaska 5mx10cm
Marka: BSN medical GmbH
Comprilan opaska 5mx10cm
Zastosowanie Comprilan opaska 5mx10cm (Opakowanie: 1 op
Cena: 94,00 zł

Gum Kids Zahncreme Erdbeere 2-6 Jahre
Marka: Sunstar Deutschland GmbH
Gum Kids Zahncreme Erdbeere 2-6 Jahre
Gum Kids Zahncreme Erdbeere 2-6 Jahre (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 8,00 zł

Wibotin Hm Tropfen
Marka: A.Pflüger GmbH & Co. KG
Wibotin Hm Tropfen
Wibotin Hm Tropfen (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 87,00 zł

Arnica D 6 Tabl.
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Arnica D 6 Tabl.
Arnica D 6 Tabl. (Opakowanie: 80 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Echinacin Liquidum
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG
Echinacin Liquidum
Zastosowanie Echinacin Liquidum (Opakowanie: 100 ml)Bei immerwiederkehrenden Infektionen im Bereich der Atemwege und der ableitenden Harnwege
Cena: 65,00 zł

Luvos Heilerde 1 ziemia lecznicza do uzytku wewnę
Marka: Heilerde-Gesellsch.LUVOS JUST

Nubral Creme
Marka: Galderma Laboratorium GmbH
Nubral Creme
Zastosowanie Nubral Creme (Opakowanie: 150 g)Zur Unterstützung einer Behandlung mit cortisonhaltigen Präparaten, z.B
Cena: 65,00 zł

Just for men szampon koloryzujący czarny
Marka: Pharma Netzwerk PNW GmbH

Colina Btl. Pulver
Marka: IPSEN PHARMA GmbH
Colina Btl. Pulver
Zastosowanie Colina Btl. Pulver (Opakowanie: 20 szt
Cena: 42,00 zł

Symphytum C 12 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Symphytum C 12 Globuli
Symphytum C 12 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Pankreatin 10000 Laves Mikro Kapseln magensaftr.
Marka: Laves-Arzneimittel GmbH
Pankreatin 10000 Laves Mikro Kapseln magensaftr.
Pankreatin 10000 Laves Mikro Kapseln magensaftr. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 81,00 zł

Gruenlicht Hienfong Kraeuterkonzentrat Tropfen
Marka: CHEPLAPHARM Arzneimittel GmbH
Gruenlicht Hienfong Kraeuterkonzentrat Tropfen
Gruenlicht Hienfong Kraeuterkonzentrat Tropfen (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 28,00 zł

Tannosynt fluessig
Marka: ALMIRALL HERMAL GmbH

Mullkompressen 7,5x7,5cm 8-fach unsteril
Marka: NOBAMED Paul Danz AG
Mullkompressen 7,5x7,5cm 8-fach unsteril
Mullkompressen 7,5x7,5cm 8-fach unsteril (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 34,00 zł

Handwunder Handcreme m. Vit. A+e
Marka: Franz Lütticke GmbH
Handwunder Handcreme m. Vit. A+e
Handwunder Handcreme m. Vit. A+e (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Biochemie DHU sól Nr10 Siarczan sodowy D6, tablet
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Biochemie DHU sól Nr10 Siarczan sodowy D6, tabletki
Zastosowanie Biochemie DHU sól Nr10 Siarczan sodowy D6, tabletki (Opakowanie: 420 szt
Cena: 43,00 zł

Echinacea Compositum Sn ampułki
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Echinacea Compositum Sn ampułki
Zastosowanie Echinacea Compositum Sn ampułki (Opakowanie: 10 szt.)Echinacea Compositum Sn ampułki (Opakowanie: 10 szt
Cena: 74,00 zł

Polecamy

Strefa marek

Mapa strony

Facebook Twitter Pinterest Wykop Y! Mail Addthis