polariss
Krynica-Zdrój to zdrowie
129165 produktów

Sposób na grypę w pracy? Pomoże dezynfekcja

Z roku na rok liczba zachorowań na grypę jest coraz większa, a kolejny sezon przed nami. Jak sprawić, aby personel był zdrowy i produktywny pomimo ataku groźnych wirusów? Szczepienia to nie jedyna metoda profilaktyki. Zadbaj o czyste i zdezynfekowane środowisko pracy – radzą eksperci.

Grypę często przynosimy z pracy

Okres jesienno-zimowy to wyzwanie nie tylko dla pracowników, ale i pracodawców – częstsze infekcje oznaczają albo braki kadrowe, albo mniejszą wydajność w pracy spowodowaną gorszym samopoczuciem. Badania podają, że aż 71 proc. Polaków ma świadomość mniejszej efektywności w tym okresie.

Niestety, wirusy przeziębienia lub grypy są bardzo zakaźne, rozsiewają się drogą kropelkową np. przez kichanie lub kasłanie i osiadają na dłoniach lub przedmiotach w naszym otoczeniu. Praca, szczególnie w zamkniętych przestrzeniach np. biurowych, gdzie przebywa wiele osób, jest jednym z tych miejsc, gdzie zarażamy się najczęściej.

Co więcej, pracownik może zarażać innych, zanim jeszcze pojawią się objawy choroby lub chodzić do pracy pomimo infekcji – do czego przyznaje się 69 proc. z nas. W ten sposób zarazki powodujące przeziębienie lub grypę przenoszą się z pracownika na pracownika, a problem narasta. Według danych opublikowanych w European Journal of Public Health, średnio 16 proc. przypadków transmisji wirusa grypy zdarza się w miejscu pracy. Jak pracodawcy mogą zapewnić bezpieczne warunki jej wykonywania i zapobiec niższej frekwencji? Istotna, a często bagatelizowana jest czystość pomieszczeń biurowych, która hamuje atak drobnoustrojów. 

Czyste biuro to mniejsze ryzyko zarażeń wśród pracowników

Rzadko sprzątane i myte przestrzenie biurowe to idealna wylęgarnia dla chorobotwórczych zarazków i wirusów. Gdzie znajdziemy ich najwięcej? Na przedmiotach najczęściej dotykanych takich jak klamki, blaty biurek, wyposażenie toalet, ale także na sprzęcie biurowym, np. przyciskach kserokopiarek, kuchenek mikrofalowych, klawiaturach czy myszkach komputerowych. Aby zmniejszyć ryzyko zachorowań, obszary te oraz podłogi powinny być regularnie myte odpowiednimi środkami czystości z dodatkiem ciepłej wody.

Wirusy są wrażliwe na detergenty, więc jednym z rozwiązań jest regularne mycie, ale również dezynfekcja newralgicznych obszarów.- Najskuteczniejsze będą profesjonalne środki do dezynfekcji, zawierające substancje chemiczne, które działają biobójczo i zabijają groźne zarazki. Mycie sprzętów biurowych może się wydawać problematyczne, ale tylko z pozoru. Elementy takie jak np. obudowa sprzętu komputerowego czy urządzenia AGD m.in. ekspresy do kawy, myjemy preparatami np. do czyszczenia plastiku, które usuwają zanieczyszczenia, ale jednocześnie mają właściwości antystatyczne, zapobiegające osiadaniu roztoczy. Ekrany czy monitory LCD również warto czyścić specjalnymi środkami  - mówi Mateusz Wydrzyński, ekspert ds. czystości Clinex.

Warto wiedzieć, że wirusy grypy mogą przeżyć do 12 godzin na powierzchniach porowatych, a do 24 godzin na gładkich powierzchniach takich jak blaty, klamki od drzwi, metalowe lub plastikowe powierzchnie. Oczyścić z patogenów możemy nawet biurowe powietrze, np. poprzez wyposażenie firmy w ozonator, regularne wietrzenie pomieszczeń biurowych oraz dbanie o sprawnie działającą wentylację.

A co z aneksem kuchennym, który często pojawia się w biurach? Zlewozmywak, kuchenka mikrofalowa czy nawet lodówka, z których korzysta dziennie kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt osób aż roją się od zarazków i brudu.

Wirusów nie zabije niska temperatura, wręcz preferują chłodne miejsca, co przedłuża ich żywotność, więc ważna jest nawet czystość pracowniczej lodówki. W przypadku wnętrz urządzeń chłodniczych, urządzeń kuchennych, blatów, stołów czy biurek, przy których pracownicy spożywają lunch lub trzymają jedzenie, zastosujmy produkty do mycia i dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością. Wybierzmy preparaty zasadowe lub z zawartością aktywnych nanocząsteczek, co nie pozwoli przetrwać bakteriom, grzybom i zarodnikomradzi ekspert Clinex.

Zadbaj o środki czystości

Nie mniej istotną kwestią, szczególnie w sezonie podwyższonej zachorowalności na infekcje wirusowe, jest zapewnienie pracownikom stałego dostępu do środków higienicznych, które zminimalizują ryzyko szerzenia się zarazków. Mogą to być żele i jednorazowe chusteczki antybakteryjne, środki dezynfekujące na bazie alkoholu (min. 60 proc. alkoholu), zapas płynnego mydła do rąk z dozownikiem oraz ręczniki papierowe.

- Wyposażenie biur w tego typu środki pomoże w usuwaniu chorobotwórczych patogenów, które bytują nie tylko na dłoniach, ale i przedmiotach codziennego użytku czy wspólnych narzędziach pracy np. telefonach stacjonarnych czy klawiaturach. To łatwy i szybki sposób, aby spowolnić rozsiewanie zarazków wśród pracowników, którzy mogą nie tylko chronić siebie, ale też innych przed zakażeniem mówi Mateusz Wydrzyński.

Z jednej strony regularne utrzymywanie w czystości przestrzeni biurowych to koszt dla właściciela, który musi wynająć profesjonalną firmę sprzątającą lub oferującą usługi dezynfekcji oraz wyposażyć biuro w odpowiednie produkty do walki z patogenami. Jednak z drugiej strony koszty te zwrócą się poprzez lepszą produktywność  personelu, gdy ilość zachorowań będzie ograniczona. –  Choćby coś tak oczywistego, jak częste mycie rąk może wiele zdziałać. Niestety, często robimy to zbyt rzadko lub niewłaściwie. Przestrzeganie zasad higieny to jednak najlepsza metoda ochrony przed chorobami zakaźnymi, w tym wirusem przeziębienia i grypy zapewnia ekspert.

Źródło: Clinex Nanochem

***

Clinex Nanochem to marka należąca do spółki Amtra Sp. z o.o. Clinex to linia produktów przeznaczonych dla sektora HORECA, firm sprzątających, działów utrzymania ruchu, myjni samochodowych oraz dla firm, biorących udział w przetargach na środki utrzymania czystości. Produkty marki znajdują szerokie zastosowanie w restauracjach, hotelach, szkołach, zakładach przemysłowych, myjniach, biurach oraz budynkach użyteczności publicznej.

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Hity w 2019 roku

Quassia Similiaplex R Tropfen
Marka: PASCOE pharmazeutische Präpara
Quassia Similiaplex R Tropfen
Quassia Similiaplex R Tropfen (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 101,00 zł

Voltaren Wirkstoff Pflaster
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt
Voltaren Wirkstoff Pflaster
Zastosowanie Voltaren Wirkstoff Pflaster (Opakowanie: 5 szt.)Anwendungsgebiete von Voltaren Wirkstoff Pflaster (Opakowanie: 5 szt
Cena: 60,00 zł

Vobamyk Creme
Marka: ALMIRALL HERMAL GmbH

Conisan N Augentropfen
Marka: vitOrgan Arzneimittel GmbH
Conisan N Augentropfen
Conisan N Augentropfen (Opakowanie: 20X0.5 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 48,00 zł

Blink Intensive Tears Ud pipeta z dawką pojedyncz
Marka: AMO Germany GmbH
Blink Intensive Tears Ud pipeta z dawką pojedynczą
Zastosowanie Blink Intensive Tears Ud pipeta z dawką pojedynczą (Opakowanie: 20X0
Cena: 47,00 zł

Neocate infant Pulver
Marka: Nutricia GmbH
Neocate infant Pulver
Neocate infant Pulver (Opakowanie: 400 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 181,00 zł

B 6 Asmedic Tabl.
Marka: Dyckerhoff Pharma GmbH & Co.KG
B 6 Asmedic Tabl.
B 6 Asmedic Tabl. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Spalt Mobil Weichkapseln
Marka: Pfizer Consumer Healthcare Gmb
Spalt Mobil Weichkapseln
Zastosowanie Spalt Mobil Weichkapseln (Opakowanie: 50 szt
Cena: 83,00 zł

Mallebrin tabletki na gardło
Marka: Krewel Meuselbach GmbH
Mallebrin tabletki na gardło
Zastosowanie Mallebrin tabletki na gardło (Opakowanie: 50 szt.)Mallebrin tabletki na gardło (Opakowanie: 50 szt
Cena: 34,00 zł

Nivea Body In-dusch Lotion
Marka: Beiersdorf AG, GB Deutschland V
Nivea Body In-dusch Lotion
Nivea Body In-dusch Lotion (Opakowanie: 400 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

La Roche Posay Toleriane Teint 11 podkład w kompa
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Reisetabletten Retorta
Marka: RETORTA GmbH
Reisetabletten Retorta
Zastosowanie Reisetabletten Retorta (Opakowanie: 10 szt
Cena: 13,00 zł

Dove Color Pflege Shampoo
Marka: Unilever Deutschland GmbH
Dove Color Pflege Shampoo
Dove Color Pflege Shampoo (Opakowanie: 250 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Sebodiane Ds Intensiv-shampoo
Marka: DERMATICA EXCLUSIV Horst Spick
Sebodiane Ds Intensiv-shampoo
Sebodiane Ds Intensiv-shampoo (Opakowanie: 150 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 61,00 zł

Tabletki z soli kuchennej
Marka: Mohren-Apotheke zu St.Lorenz
Tabletki z soli kuchennej
Tabletki z soli kuchennej (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Bropert spag. Peka Saft
Marka: PEKANA Naturheilmittel GmbH
Bropert spag. Peka Saft
Bropert spag. Peka Saft (Opakowanie: 125 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Lierac Reinigung mleczko micelarne
Marka: Ales Groupe Cosmetic Deutschla

Pvp Jod Al Salbe
Marka: ALIUD Pharma GmbH
Pvp Jod Al Salbe
Zastosowanie Pvp Jod Al Salbe (Opakowanie: 100 g)- Zur Desinfektion bei geschädigter Haut z.B
Cena: 42,00 zł

Vomex A syrop
Marka: Klinge Pharma GmbH
Vomex A syrop
Zastosowanie Vomex A syrop (Opakowanie: 100 ml)Vomex A syrop (Opakowanie: 100 ml) to skuteczny środek na mdłości dla dzieci i niemowląt
Cena: 39,00 zł

Veroval Harnwegsentzündung Selbsttest
Marka: PAUL HARTMANN AG
Veroval Harnwegsentzündung Selbsttest
Veroval Harnwegsentzündung Selbsttest (Opakowanie: 2 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Sepso J Loesung
Marka: Hofmann & Sommer GmbH & Co. KG
Sepso J Loesung
Zastosowanie Sepso J Loesung (Opakowanie: 10 ml)- Zur Desinfektion bei geschädigter Haut und Schleimhaut z.B
Cena: 14,00 zł

Louis Widmer After Sun balsam po opalaniu lekko p
Marka: LOUIS WIDMER GmbH
Louis Widmer After Sun balsam po opalaniu lekko perfumowany
Skład(INCI): Aqua, Alcohol Denat
Cena: 46,00 zł

OLIVENOEL krem nawilżający z olejkiem oliwkowym
Marka: Dr. Theiss Naturwaren GmbH
OLIVENOEL krem nawilżający z olejkiem oliwkowym
Zastosowanie OLIVENOEL krem nawilżający z olejkiem oliwkowym (Opakowanie: 50 ml)Krem przeznaczony jest do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej
Cena: 52,00 zł

Magnesium Diasporal 300 mg Granulat zur, zum her.
Marka: Protina Pharmazeutische GmbH
Magnesium Diasporal 300 mg Granulat zur, zum her.e.lsg.z.ein.
Magnesium Diasporal 300 mg Granulat zur, zum her.e.lsg.z.ein. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter
Cena: 109,00 zł

Sidroga herbata wspierająca woreczek żółciowy i w
Marka: Kneipp GmbH
Sidroga herbata wspierająca woreczek żółciowy i wątrobe
Zastosowanie Sidroga herbata wspierająca woreczek żółciowy i wątrobe (Opakowanie: 10 szt
Cena: 6,00 zł

Orthomol Arthro plus proszek+kapsułki
Marka: Orthomol pharmazeutische Vertr
Orthomol Arthro plus proszek+kapsułki
Zastosowanie Orthomol Arthro plus proszek+kapsułki (Opakowanie: 30 szt.)Orthomol Arthro plus proszek+kapsułki (Opakowanie: 30 szt
Cena: 229,00 zł

Natrium Chloratum C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Natrium Chloratum C 30 Globuli
Natrium Chloratum C 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Louis Widmer fluid nawilżający z ochroną UV6 lekk
Marka: LOUIS WIDMER GmbH
Louis Widmer fluid nawilżający z ochroną UV6 lekko pefrum
Louis Widmer fluid nawilżający z ochroną UV6 lekko pefrum (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 65,00 zł

Calendumed Salbe N
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG

La Roche Posay Lipikar mydło w kostce
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Soledum forte, kapsułki 200 mg
Marka: MCM KLOSTERFRAU Vertr. GmbH
Soledum forte, kapsułki 200 mg
Zastosowanie Soledum forte, kapsułki 200 mg (Opakowanie: 100 szt.)Soledum forte, kapsułki 200 mg (Opakowanie: 100 szt
Cena: 118,00 zł

Cefavora memo Weichgelatinekapseln
Marka: Cefak KG
Cefavora memo Weichgelatinekapseln
Cefavora memo Weichgelatinekapseln (Opakowanie: 3X30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 232,00 zł

Cerebrum Comp. A Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Cerebrum Comp. A Amp.
Cerebrum Comp. A Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 57,00 zł

Doppelherz Omega 3 1000mg+kwas foliowy tabl.
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG
Doppelherz  Omega 3 1000mg+kwas foliowy tabl.
Zastosowanie Doppelherz Omega 3 1000mg+kwas foliowy tabl. (Opakowanie: 60 szt
Cena: 43,00 zł

Biochemie Pflueger 2 Calcium phosph.D 6 Tabl.
Marka: A.Pflüger GmbH & Co. KG
Biochemie Pflueger 2 Calcium phosph.D 6 Tabl.
Biochemie Pflueger 2 Calcium phosph.D 6 Tabl. (Opakowanie: 400 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Piroxicam Al Gel
Marka: ALIUD Pharma GmbH

Ferrum Sidereum D 20 Tabl.
Marka: WELEDA AG
Ferrum Sidereum D 20 Tabl.
Ferrum Sidereum D 20 Tabl. (Opakowanie: 80 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 60,00 zł

Telcor Arginin plus tabletki powlekane
Marka: Quiris Healthcare GmbH & Co. K
Telcor Arginin plus tabletki powlekane
Zastosowanie Telcor Arginin plus tabletki powlekane (Opakowanie: 240 szt.)Naturalne leczenie nadciśnienia krwi i stwardnienia tętnic
Cena: 215,00 zł

Weleda Anis Pyrit Tabletki anyżowe z pirytem
Marka: WELEDA AG
Weleda Anis Pyrit Tabletki anyżowe z pirytem
Zastosowanie Weleda Anis Pyrit Tabletki anyżowe z pirytem (Opakowanie: 80 szt.)Weleda Anis Pyrit Tabletki anyżowe z pirytem (Opakowanie: 80 szt
Cena: 57,00 zł

Leber-tabletten
Marka: Synomed GmbH
Leber-tabletten
Leber-tabletten (Opakowanie: 120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 107,00 zł

Veet Sensitive plastry z woskiem do skóry wrażliw
Marka: Reckitt Benckiser Deutschland
Veet Sensitive plastry z woskiem do skóry wrażliwej
Zastosowanie Veet Sensitive plastry z woskiem do skóry wrażliwej (Opakowanie: 10X2 szt
Cena: 26,00 zł

Eunova Aktivcomplex Dragees
Marka: STADA GmbH
Eunova Aktivcomplex Dragees
Eunova Aktivcomplex Dragees (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 72,00 zł

La Mer Flexible Body&bath Vollmeersalz ohne Parfu
Marka: La mer Cosmetics AG
La Mer Flexible Bodybath Vollmeersalz ohne Parfum
La Mer Flexible Body&bath Vollmeersalz ohne Parfum (Opakowanie: 1000 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 32,00 zł

Bromhexin 12 Bc Tropfen
Marka: BERLIN-CHEMIE AG

Cool Pack Maxi, zimny kompres 240x105mm
Marka: Coolike-Regnery GmbH
Cool Pack Maxi, zimny kompres 240x105mm
Zastosowanie Cool Pack Maxi, zimny kompres 240x105mm (Opakowanie: 1 szt
Cena: 17,00 zł

Ohropax silikonowe stopery do uszu
Marka: OHROPAX GmbH
Ohropax silikonowe stopery do uszu
Zastosowanie Ohropax silikonowe stopery do uszu (Opakowanie: 6 szt
Cena: 21,00 zł

Prontosan Roztwór do płukania ran
Marka: B. Braun Melsungen AG

Synchroline Synchrorose intensywny krem
Marka: General Topics Deutschland Gmb

Luffeel Comp.heuschnupfen Nasenspray
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Luffeel Comp.heuschnupfen Nasenspray
Zastosowanie Luffeel Comp
Cena: 39,00 zł

Natuprosta 600 mg uno Filmtabletten
Marka: Rodisma-Med Pharma GmbH
Natuprosta 600 mg uno Filmtabletten
Natuprosta 600 mg uno Filmtabletten (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 149,00 zł

Sebium H20 Reinigungslotion für fette Haut
Marka: Aktiv-Derma GmbH
Sebium H20 Reinigungslotion für fette Haut
Sebium H20 Reinigungslotion für fette Haut (Opakowanie: 250 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 50,00 zł

Neuroplant aktiv Filmtabl.
Marka: Dr.Willmar Schwabe GmbH & Co.K
Neuroplant aktiv Filmtabl.
Neuroplant aktiv Filmtabl. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 201,00 zł

Fs 53 Dr.siegerth H fluessig
Marka: Dr. F. u. C.-H. Siegerth Natur
Fs 53 Dr.siegerth H fluessig
Fs 53 Dr.siegerth H fluessig (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 74,00 zł

Tromcardin aktiv Granulat Beutel
Marka: Trommsdorff GmbH & Co. KG
Tromcardin aktiv Granulat Beutel
Tromcardin aktiv Granulat Beutel (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Bn Dolo Amp.
Marka: COMBUSTIN Pharmaz. Präparate G
Bn Dolo Amp.
Bn Dolo Amp. (Opakowanie: 10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 62,00 zł

Prontosan Wound Gel X
Marka: B. Braun Melsungen AG

Mykored przeciwgrzybiczy płyn do stóp i paznokci
Marka: Franz Lütticke GmbH

Berberil N Edo Einzeldosispip.
Marka: Dr. Gerhard Mann
Berberil N Edo Einzeldosispip.
Zastosowanie Berberil N Edo Einzeldosispip. (Opakowanie: 20X0
Cena: 43,00 zł

Thymus Glandula Gl D 4 Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Thymus Glandula Gl D 4 Amp.
Thymus Glandula Gl D 4 Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 131,00 zł

Frei öl Hydrolipid pomadka do ust
Marka: Apotheker Walter Bouhon GmbH
Frei öl Hydrolipid pomadka do ust
Zastosowanie Frei öl Hydrolipid pomadka do ust (Opakowanie: 4.8 g)Frei öl Hydrolipid pomadka do ust (Opakowanie: 4
Cena: 17,00 zł

Cistus Canadensis C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Cistus Canadensis C 30 Globuli
Cistus Canadensis C 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Amorocutan 50 mg/ml wirkstoffhaltiger Nagellack
Marka: DERMAPHARM AG
Amorocutan 50 mgml wirkstoffhaltiger Nagellack
Amorocutan 50 mg/ml wirkstoffhaltiger Nagellack (Opakowanie: 6 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 145,00 zł

Tabletki Szwedzkie z solą kuchenną 0,25 g
Marka: kolbpharma GmbH
Tabletki Szwedzkie z solą kuchenną 0,25 g
Zastosowanie Tabletki Szwedzkie z solą kuchenną 0,25 g (Opakowanie: 100 szt.)Tabletki Szwedzkie z solą kuchenną 0,25 g (Opakowanie: 100 szt
Cena: 21,00 zł

Nivea Body reichhaltige Milk
Marka: Beiersdorf AG, GB Deutschland V
Nivea Body reichhaltige Milk
Nivea Body reichhaltige Milk (Opakowanie: 400 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 25,00 zł

Nigersan D 3 Suppos.
Marka: SANUM-KEHLBECK GmbH & Co. KG
Nigersan D 3 Suppos.
Nigersan D 3 Suppos. (Opakowanie: 10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 61,00 zł

Homeo Orthim Tabl.
Marka: Orthim GmbH & Co. KG
Homeo Orthim Tabl.
Homeo Orthim Tabl. (Opakowanie: 180 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 87,00 zł

Doppelherz Nachtruhe Baldrian Einschlaf-dragees N
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG
Doppelherz Nachtruhe Baldrian Einschlaf-dragees N
Doppelherz Nachtruhe Baldrian Einschlaf-dragees N (Opakowanie: 30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 16,00 zł

Amorolfin Stada 5% wirkstoffhaltiger Nagellack
Marka: STADAPHARM GmbH
Amorolfin Stada 5 wirkstoffhaltiger Nagellack
Amorolfin Stada 5% wirkstoffhaltiger Nagellack (Opakowanie: 3 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 79,00 zł

Bepanthol balsam do ciała saszetka uzupełniająca
Marka: Bayer Vital GmbH

Ekzevowen Derma Creme
Marka: WEBER & WEBER GmbH & Co. KG
Ekzevowen Derma Creme
Ekzevowen Derma Creme (Opakowanie: 30 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 46,00 zł

Berlifine micro Kanülen 0,25x8 mm
Marka: BERLIN-CHEMIE AG
Berlifine micro Kanülen 0,25x8 mm
Berlifine micro Kanülen 0,25x8 mm (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 103,00 zł

Tartarus Stibiatus D 6 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Tartarus Stibiatus D 6 Globuli
Tartarus Stibiatus D 6 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Curcuflex Weichkapseln
Marka: twosmile GmbH
Curcuflex Weichkapseln
Curcuflex Weichkapseln (Opakowanie: 180 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 212,00 zł

Yohimbin Vitalcomplex Hevert Tropfen
Marka: Hevert Arzneimittel GmbH & Co.
Yohimbin Vitalcomplex Hevert Tropfen
Yohimbin Vitalcomplex Hevert Tropfen (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 135,00 zł

Chelidonium Extern
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Chelidonium Extern
Chelidonium Extern (Opakowanie: 20 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Tebonin forte 40 mg Filmtabl.
Marka: Dr.Willmar Schwabe GmbH & Co.K
Tebonin forte 40 mg Filmtabl.
Zastosowanie Tebonin forte 40 mg Filmtabl. (Opakowanie: 200 szt
Cena: 178,00 zł

Kreon 25 000 Kapseln
Marka: Mylan Healthcare GmbH
Kreon 25 000 Kapseln
Zastosowanie Kreon 25 000 Kapseln (Opakowanie: 100 szt
Cena: 186,00 zł

Luis Widmer mleczko oczyszczające
Marka: LOUIS WIDMER GmbH

Remifemin Tabl.
Marka: SCHAPER & BRÜMMER GmbH & Co. K
Remifemin Tabl.
Zastosowanie Remifemin Tabl. (Opakowanie: 200 szt
Cena: 74,00 zł

Kytta maść przeciwbólowa
Marka: Merck Selbstmedikation GmbH

Polecamy

Strefa marek

Mapa strony

Facebook Twitter Pinterest Wykop Y! Mail Addthis