polariss
Krynica-Zdrój to zdrowie
104207 produktów

Sposób na grypę w pracy? Pomoże dezynfekcja

Z roku na rok liczba zachorowań na grypę jest coraz większa, a kolejny sezon przed nami. Jak sprawić, aby personel był zdrowy i produktywny pomimo ataku groźnych wirusów? Szczepienia to nie jedyna metoda profilaktyki. Zadbaj o czyste i zdezynfekowane środowisko pracy – radzą eksperci.

Grypę często przynosimy z pracy

Okres jesienno-zimowy to wyzwanie nie tylko dla pracowników, ale i pracodawców – częstsze infekcje oznaczają albo braki kadrowe, albo mniejszą wydajność w pracy spowodowaną gorszym samopoczuciem. Badania podają, że aż 71 proc. Polaków ma świadomość mniejszej efektywności w tym okresie.

Niestety, wirusy przeziębienia lub grypy są bardzo zakaźne, rozsiewają się drogą kropelkową np. przez kichanie lub kasłanie i osiadają na dłoniach lub przedmiotach w naszym otoczeniu. Praca, szczególnie w zamkniętych przestrzeniach np. biurowych, gdzie przebywa wiele osób, jest jednym z tych miejsc, gdzie zarażamy się najczęściej.

Co więcej, pracownik może zarażać innych, zanim jeszcze pojawią się objawy choroby lub chodzić do pracy pomimo infekcji – do czego przyznaje się 69 proc. z nas. W ten sposób zarazki powodujące przeziębienie lub grypę przenoszą się z pracownika na pracownika, a problem narasta. Według danych opublikowanych w European Journal of Public Health, średnio 16 proc. przypadków transmisji wirusa grypy zdarza się w miejscu pracy. Jak pracodawcy mogą zapewnić bezpieczne warunki jej wykonywania i zapobiec niższej frekwencji? Istotna, a często bagatelizowana jest czystość pomieszczeń biurowych, która hamuje atak drobnoustrojów. 

Czyste biuro to mniejsze ryzyko zarażeń wśród pracowników

Rzadko sprzątane i myte przestrzenie biurowe to idealna wylęgarnia dla chorobotwórczych zarazków i wirusów. Gdzie znajdziemy ich najwięcej? Na przedmiotach najczęściej dotykanych takich jak klamki, blaty biurek, wyposażenie toalet, ale także na sprzęcie biurowym, np. przyciskach kserokopiarek, kuchenek mikrofalowych, klawiaturach czy myszkach komputerowych. Aby zmniejszyć ryzyko zachorowań, obszary te oraz podłogi powinny być regularnie myte odpowiednimi środkami czystości z dodatkiem ciepłej wody.

Wirusy są wrażliwe na detergenty, więc jednym z rozwiązań jest regularne mycie, ale również dezynfekcja newralgicznych obszarów.- Najskuteczniejsze będą profesjonalne środki do dezynfekcji, zawierające substancje chemiczne, które działają biobójczo i zabijają groźne zarazki. Mycie sprzętów biurowych może się wydawać problematyczne, ale tylko z pozoru. Elementy takie jak np. obudowa sprzętu komputerowego czy urządzenia AGD m.in. ekspresy do kawy, myjemy preparatami np. do czyszczenia plastiku, które usuwają zanieczyszczenia, ale jednocześnie mają właściwości antystatyczne, zapobiegające osiadaniu roztoczy. Ekrany czy monitory LCD również warto czyścić specjalnymi środkami  - mówi Mateusz Wydrzyński, ekspert ds. czystości Clinex.

Warto wiedzieć, że wirusy grypy mogą przeżyć do 12 godzin na powierzchniach porowatych, a do 24 godzin na gładkich powierzchniach takich jak blaty, klamki od drzwi, metalowe lub plastikowe powierzchnie. Oczyścić z patogenów możemy nawet biurowe powietrze, np. poprzez wyposażenie firmy w ozonator, regularne wietrzenie pomieszczeń biurowych oraz dbanie o sprawnie działającą wentylację.

A co z aneksem kuchennym, który często pojawia się w biurach? Zlewozmywak, kuchenka mikrofalowa czy nawet lodówka, z których korzysta dziennie kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt osób aż roją się od zarazków i brudu.

Wirusów nie zabije niska temperatura, wręcz preferują chłodne miejsca, co przedłuża ich żywotność, więc ważna jest nawet czystość pracowniczej lodówki. W przypadku wnętrz urządzeń chłodniczych, urządzeń kuchennych, blatów, stołów czy biurek, przy których pracownicy spożywają lunch lub trzymają jedzenie, zastosujmy produkty do mycia i dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością. Wybierzmy preparaty zasadowe lub z zawartością aktywnych nanocząsteczek, co nie pozwoli przetrwać bakteriom, grzybom i zarodnikomradzi ekspert Clinex.

Zadbaj o środki czystości

Nie mniej istotną kwestią, szczególnie w sezonie podwyższonej zachorowalności na infekcje wirusowe, jest zapewnienie pracownikom stałego dostępu do środków higienicznych, które zminimalizują ryzyko szerzenia się zarazków. Mogą to być żele i jednorazowe chusteczki antybakteryjne, środki dezynfekujące na bazie alkoholu (min. 60 proc. alkoholu), zapas płynnego mydła do rąk z dozownikiem oraz ręczniki papierowe.

- Wyposażenie biur w tego typu środki pomoże w usuwaniu chorobotwórczych patogenów, które bytują nie tylko na dłoniach, ale i przedmiotach codziennego użytku czy wspólnych narzędziach pracy np. telefonach stacjonarnych czy klawiaturach. To łatwy i szybki sposób, aby spowolnić rozsiewanie zarazków wśród pracowników, którzy mogą nie tylko chronić siebie, ale też innych przed zakażeniem mówi Mateusz Wydrzyński.

Z jednej strony regularne utrzymywanie w czystości przestrzeni biurowych to koszt dla właściciela, który musi wynająć profesjonalną firmę sprzątającą lub oferującą usługi dezynfekcji oraz wyposażyć biuro w odpowiednie produkty do walki z patogenami. Jednak z drugiej strony koszty te zwrócą się poprzez lepszą produktywność  personelu, gdy ilość zachorowań będzie ograniczona. –  Choćby coś tak oczywistego, jak częste mycie rąk może wiele zdziałać. Niestety, często robimy to zbyt rzadko lub niewłaściwie. Przestrzeganie zasad higieny to jednak najlepsza metoda ochrony przed chorobami zakaźnymi, w tym wirusem przeziębienia i grypy zapewnia ekspert.

Źródło: Clinex Nanochem

***

Clinex Nanochem to marka należąca do spółki Amtra Sp. z o.o. Clinex to linia produktów przeznaczonych dla sektora HORECA, firm sprzątających, działów utrzymania ruchu, myjni samochodowych oraz dla firm, biorących udział w przetargach na środki utrzymania czystości. Produkty marki znajdują szerokie zastosowanie w restauracjach, hotelach, szkołach, zakładach przemysłowych, myjniach, biurach oraz budynkach użyteczności publicznej.

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Hity w 2019 roku

Weleda arnika 10% maść
Marka: WELEDA AG
Weleda arnika 10 maść
Weleda arnika 10% maść (Opakowanie: 70 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Tynktura z miry Hofmanns
Marka: Hofmann & Sommer GmbH & Co. KG
Tynktura z miry Hofmanns
Tynktura z miry Hofmanns (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 14,00 zł

La Roche Posay Lipikar Ap+ balsam do skóry atopow
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Nystaderm Creme
Marka: DERMAPHARM AG
Nystaderm Creme
Zastosowanie Nystaderm Creme (Opakowanie: 50 g)- Bei äußerlichen Pilzinfektionen (z.B
Cena: 49,00 zł

Abtei Immun Kraft Ampułki witaminowe complex
Marka: Omega Pharma Deutschland GmbH
Abtei Immun Kraft Ampułki witaminowe complex
Zastosowanie Abtei Immun Kraft Ampułki witaminowe complex (Opakowanie: 6 szt.)Abtei Immun Kraft Ampułki witaminowe complex (Opakowanie: 6 szt
Cena: 26,00 zł

Zymafluor D 500 Tabl.
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG
Zymafluor D 500 Tabl.
Zastosowanie Zymafluor D 500 Tabl. (Opakowanie: 30 szt
Cena: 10,00 zł

Mosquito classic Insektenschutz-spray
Marka: WEPA Apothekenbedarf GmbH & Co
Mosquito classic Insektenschutz-spray
Mosquito classic Insektenschutz-spray (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 38,00 zł

Louis Widmer szampon przeciwłupieżowy nieperfumow
Marka: LOUIS WIDMER GmbH

Auromere ayurvedische Zahnpaste
Marka: APEIRON Handels GmbH & Co. KG
Auromere ayurvedische Zahnpaste
Auromere ayurvedische Zahnpaste (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Rheumaselect Tropfen
Marka: Dreluso-Pharmazeutika Dr.Elten
Rheumaselect Tropfen
Zastosowanie Rheumaselect Tropfen (Opakowanie: 100 ml)- Akute und chronische Rheumabeschwerden - GichtSkład200 mg Berberis vulgaris (hom./anthr
Cena: 69,00 zł

Weleda Combudoron żel
Marka: WELEDA AG

Hyaluron Nachtpflege riche Creme
Marka: Dr. Theiss Naturwaren GmbH
Hyaluron Nachtpflege riche Creme
Hyaluron Nachtpflege riche Creme (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 78,00 zł

Aloe Vera Gel 96% Kraeuterhof
Marka: Axisis GmbH
Aloe Vera Gel 96 Kraeuterhof
Aloe Vera Gel 96% Kraeuterhof (Opakowanie: 250 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Parontal F5 roztwór lekarski
Marka: Aristo Pharma GmbH
Parontal F5 roztwór lekarski
Parontal F5 roztwór lekarski (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 42,00 zł

Prostagutt forte 160/120 mg Kapseln
Marka: Dr.Willmar Schwabe GmbH & Co.K
Prostagutt forte 160120 mg Kapseln
Zastosowanie Prostagutt forte 160/120 mg Kapseln (Opakowanie: 60 szt
Cena: 96,00 zł

Optiderm Creme
Marka: ALMIRALL HERMAL GmbH

Maść cynkowa Dialon
Marka: Engelhard Arzneimittel GmbH &

Enzym Lefax Kautabl.
Marka: Bayer Vital GmbH
Enzym Lefax Kautabl.
Zastosowanie Enzym Lefax Kautabl. (Opakowanie: 50 szt.)- Zur Unterstützung der Verdauungsfunktion
Cena: 65,00 zł

Yomogi Kapseln
Marka: Ardeypharm GmbH
Yomogi Kapseln
Yomogi Kapseln (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 136,00 zł

Propolis Urtinktur Hanosan
Marka: HANOSAN GmbH
Propolis Urtinktur Hanosan
Propolis Urtinktur Hanosan (Opakowanie: 20 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 48,00 zł

Bi Oil olejek pielęgnacyjny
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG

Infectosoor Zinksalbe
Marka: INFECTOPHARM Arzn.u.Consilium

IBU Ratiopharm tabletki przeciwbólowe 400 mg
Marka: ratiopharm GmbH
IBU Ratiopharm tabletki przeciwbólowe 400 mg
Zastosowanie IBU Ratiopharm tabletki przeciwbólowe 400 mg (Opakowanie: 10 szt.)IBU Ratiopharm tabletki przeciwbólowe 400 mg (Opakowanie: 10 szt
Cena: 8,00 zł

Kneipp wyciąg z waleriany w drażetkach
Marka: Kneipp GmbH
Kneipp wyciąg z waleriany w drażetkach
Zastosowanie Kneipp wyciąg z waleriany w drażetkach (Opakowanie: 40 szt
Cena: 30,00 zł

Nivea Dusche Creme care
Marka: Beiersdorf AG, GB Deutschland V
Nivea Dusche Creme care
Nivea Dusche Creme care (Opakowanie: 293 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Mundschutz Op blau m.Gummiband u.Nasenbuegel
Marka: Büttner-Frank GmbH
Mundschutz Op blau m.Gummiband u.Nasenbuegel
Mundschutz Op blau m.Gummiband u.Nasenbuegel (Opakowanie: 50 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Olivenöl Schönheits-Elixir® Olejek upiększający s
Marka: Dr. Theiss Naturwaren GmbH

Baldrianwurzeltee
Marka: Bombastus-Werke AG
Baldrianwurzeltee
Baldrianwurzeltee (Opakowanie: 200 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Phytoelixir intensiv nährendes Shampoo
Marka: Ales Groupe Cosmetic Deutschla
Phytoelixir intensiv nährendes Shampoo
Phytoelixir intensiv nährendes Shampoo (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 65,00 zł

Louis Widmer Extrait Liposomal serum Anti Age lek
Marka: LOUIS WIDMER GmbH

Viscontour Serum ampułki
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb
Viscontour Serum ampułki
Viscontour Serum ampułki (Opakowanie: 20X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 159,00 zł

Arnica E Planta tota D 6 Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Arnica E Planta tota D 6 Amp.
Arnica E Planta tota D 6 Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 56,00 zł

Cannabidiol öl
Marka: Hirundo Products
Cannabidiol öl
Cannabidiol öl (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 218,00 zł

Bekunis Dragees Bisacodyl 5 mg magensaftr.
Marka: Roha Arzneimittel GmbH
Bekunis Dragees Bisacodyl 5 mg magensaftr.
Zastosowanie Bekunis Dragees Bisacodyl 5 mg magensaftr. (Opakowanie: 80 szt
Cena: 43,00 zł

Ledum D 6 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Ledum D 6 Globuli
Ledum D 6 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Ibuprofen Puren akut 400 mg Filmtabletten
Marka: PUREN Pharma GmbH & Co. KG
Ibuprofen Puren akut 400 mg Filmtabletten
Ibuprofen Puren akut 400 mg Filmtabletten (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Chloraethyl Doktor Henning Hebelverschluss
Marka: Dr.Georg Friedr.Henning ch.Fab
Chloraethyl Doktor  Henning Hebelverschluss
Chloraethyl Doktor Henning Hebelverschluss (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Vividrin ectoin Edo Augentropfen
Marka: Dr. Gerhard Mann
Vividrin ectoin Edo Augentropfen
Vividrin ectoin Edo Augentropfen (Opakowanie: 10X0.5 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

La Roche Posay Effaclar żel oczyszczający w pianc
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Fenistil Gel
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt

Sebamed olejek pod prysznic
Marka: Sebapharma GmbH & Co.KG

Pc 30 V Liquidum
Marka: CHEPLAPHARM Arzneimittel GmbH
Pc 30 V Liquidum
Pc 30 V Liquidum (Opakowanie: 250 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 65,00 zł

Louis Widmer Nutritive krem odżywczy na noc niepe
Marka: LOUIS WIDMER GmbH
Louis Widmer Nutritive krem odżywczy na noc nieperf.
Zastosowanie Louis Widmer Nutritive krem odżywczy na noc nieperf. (Opakowanie: 50 ml)Louis Widmer Nutritive krem odżywczy na noc nieperf
Cena: 87,00 zł

Corega Tabs 3 Minuten tabletki do czyszczenia pro
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt
Corega Tabs 3 Minuten tabletki do czyszczenia protez
Zastosowanie Corega Tabs 3 Minuten tabletki do czyszczenia protez (Opakowanie: 66 szt
Cena: 17,00 zł

Herzass ratiopharm 50 mg Tabl.
Marka: ratiopharm GmbH
Herzass ratiopharm 50 mg Tabl.
Herzass ratiopharm 50 mg Tabl. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Vichy Dermablend korektor 3D nr 45 - złoty
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Ambroxol acis 30 mg Trinktabletten
Marka: acis Arzneimittel GmbH
Ambroxol acis 30 mg Trinktabletten
Zastosowanie Ambroxol acis 30 mg Trinktabletten (Opakowanie: 40 szt
Cena: 21,00 zł

Jubin energetyzujący roztwór cukru w tubce
Marka: Andreas Jubin Pharma Vertrieb

Payagastron Tropfen
Marka: WEBER & WEBER GmbH & Co. KG
Payagastron Tropfen
Payagastron Tropfen (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Biochemie Dhu 23 Natrium bicarbonicum D 6 Tabl.
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Biochemie Dhu 23 Natrium bicarbonicum D 6 Tabl.
Biochemie Dhu 23 Natrium bicarbonicum D 6 Tabl. (Opakowanie: 200 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Mindalin Komplex 26 Pulver
Marka: PharmaSGP GmbH
Mindalin Komplex 26 Pulver
Mindalin Komplex 26 Pulver (Opakowanie: 30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 191,00 zł

Klosterfrau Allergin fluessig
Marka: MCM KLOSTERFRAU Vertr. GmbH
Klosterfrau Allergin fluessig
Zastosowanie Klosterfrau Allergin fluessig (Opakowanie: 30 ml)Das Anwendungsgebiet leitet sich von dem homöopathischen Arzneimittelbild ab
Cena: 39,00 zł

Neurexan Tropfen
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm

Biochemie 6 Kalium sulfuricum D 6 Creme
Marka: Bombastus-Werke AG
Biochemie 6 Kalium sulfuricum D 6 Creme
Biochemie 6 Kalium sulfuricum D 6 Creme (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Hyaluron Ratiopharm Augentropfen
Marka: ratiopharm GmbH
Hyaluron Ratiopharm Augentropfen
Hyaluron Ratiopharm Augentropfen (Opakowanie: 2X10 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 56,00 zł

Vichy Dercos Odżywczo-Regenerujący szampon w krem
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Optiderm Lotion
Marka: ALMIRALL HERMAL GmbH

Gum Halicontrol Zahngel
Marka: Sunstar Deutschland GmbH
Gum Halicontrol Zahngel
Gum Halicontrol Zahngel (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 16,00 zł

Ilon Protect Salbe
Marka: Cesra Arzneimittel GmbH & Co.K
Ilon Protect Salbe
Ilon Protect Salbe (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 47,00 zł

Hans Karrer Lipocreme Mikro-silber
Marka: Hans Karrer GmbH
Hans Karrer Lipocreme Mikro-silber
Hans Karrer Lipocreme Mikro-silber (Opakowanie: 500 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 131,00 zł

Immun Boost Orthoexpert Granulat
Marka: WEBER & WEBER GmbH & Co. KG
Immun Boost Orthoexpert Granulat
Immun Boost Orthoexpert Granulat (Opakowanie: 28X10.2 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 150,00 zł

Phyto Phytokeratine maska do włosów
Marka: Ales Groupe Cosmetic Deutschla

La Mer Flexible Body&Bath krem pielęgnacyjny do s
Marka: La mer Cosmetics AG

Kurkumina-loges kapsułki
Marka: Dr. Loges + Co. GmbH
Kurkumina-loges kapsułki
Zastosowanie Kurkumina-loges kapsułki (Opakowanie: 120 szt
Cena: 137,00 zł

Neribas maść natłuszczająca
Marka: Jenapharm GmbH & Co.KG
Neribas maść natłuszczająca
Zastosowanie Neribas maść natłuszczająca (Opakowanie: 100 ml)#p_name to wyjątkowy produkt przeznaczony do specyficznych celów
Cena: 52,00 zł

Nenedent pasta bez fluoru dla dzieci
Marka: Dentinox Lenk & Schuppan KG
Nenedent pasta bez fluoru dla dzieci
Zastosowanie Nenedent pasta bez fluoru dla dzieci (Opakowanie: 50 ml)Pasta do zębów Nenedent bez fluoru zawiera xylit i żel krzemowy
Cena: 6,00 zł

Desinfektionsspray fuer Flaechen
Marka: Param GmbH
Desinfektionsspray fuer Flaechen
Desinfektionsspray fuer Flaechen (Opakowanie: 500 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Moradorm Beruhigung Baldrian überzogene Tab.
Marka: Apotheker Walter Bouhon GmbH
Moradorm Beruhigung Baldrian überzogene Tab.
Moradorm Beruhigung Baldrian überzogene Tab. (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Ocuvite Lutein Plus kapsułki
Marka: Dr. Gerhard Mann
Ocuvite Lutein Plus kapsułki
Zastosowanie Ocuvite Lutein Plus kapsułki (Opakowanie: 60 szt
Cena: 83,00 zł

Salvia Oligoplex liquid.
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG
Salvia Oligoplex liquid.
Salvia Oligoplex liquid. (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Hansaplast Elastic Pflaster 5mx6cm plaster
Marka: Beiersdorf AG
Hansaplast Elastic Pflaster 5mx6cm plaster
Hansaplast Elastic Pflaster 5mx6cm plaster (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 78,00 zł

Saltadol Elektrolyt Plv.z.her.e.lsg.z.einnehmen
Marka: Aristo Pharma GmbH
Saltadol Elektrolyt Plv.z.her.e.lsg.z.einnehmen
Saltadol Elektrolyt Plv.z.her.e.lsg.z.einnehmen (Opakowanie: 6 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 8,00 zł

Squamasol Gel
Marka: Ichthyol-Gesellschaft Cordes H

Sinudoron Mischung
Marka: WELEDA AG
Sinudoron Mischung
Sinudoron Mischung (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 74,00 zł

Eisensulfat Lomapharm 100 mg Filmtabl.
Marka: LOMAPHARM Rudolf Lohmann GmbH
Eisensulfat Lomapharm 100 mg Filmtabl.
Eisensulfat Lomapharm 100 mg Filmtabl. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 79,00 zł

Ibu 400 akut 1a Pharma Filmtabl.
Marka: 1 A Pharma GmbH
Ibu 400 akut 1a Pharma Filmtabl.
Ibu 400 akut 1a Pharma Filmtabl. (Opakowanie: 30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 16,00 zł

Ratiopharm Czarci Pazur, tabletki powlekane 480 m
Marka: ratiopharm GmbH
Ratiopharm Czarci Pazur, tabletki powlekane 480 mg
Zastosowanie Ratiopharm Czarci Pazur, tabletki powlekane 480 mg (Opakowanie: 200 szt
Cena: 131,00 zł

Efasit Med Fusscreme Mikrosilber
Marka: Togal Werk AG
Efasit Med Fusscreme Mikrosilber
Efasit Med Fusscreme Mikrosilber (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Hansaplast sensitive Xxl Pflaster 8x10 cm
Marka: Beiersdorf AG
Hansaplast sensitive Xxl Pflaster 8x10 cm
Hansaplast sensitive Xxl Pflaster 8x10 cm (Opakowanie: 5 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Grahams Natural olejek do kąpieli
Marka: MDM Healthcare Deutschland Gmb

Polecamy

Strefa marek

Mapa strony

Facebook Twitter Pinterest Wykop Y! Mail Addthis