polariss
Krynica-Zdrój to zdrowie
129165 produktów

Nadziąślak  –  problem ciężarnych

Kobiety podczas ciąży narzekają na mdłości, bóle kręgosłupa, puchnące kostki czy problemy z pęcherzem. Efekt burzy hormonów zobaczymy również po gorszej kondycji dziąseł i obecności tzw. guzów ciężarnych w jamie ustnej.  Czy jest się czego obawiać?

Hormony wpływają na dziąsła

Okres ciąży to wyzwanie dla naszych dziąseł.  Z powodu wahań hormonów i wynikających z tego zmian w fizjologii dziąseł, stają się bardziej wrażliwe, bolesne, rozpulchnione i mogą krwawić. Nie zdziw się, jeśli na ich powierzchni pojawi się mały, miękki i zaczerwieniony guz. 

 

Może to być nadziąślak ziarnisty (epulis granulomatosa), zwany również nadziąślakiem ciężarnych (epulis gravidarum). Część kobiet może wpaść w panikę na widok niepokojącej zmiany w jamie ustnej. Czy słusznie?

Nadziąślaki to łagodne guzy występujące w obszarze dziąseł. Wpływ na ich rozwój ma wiele czynników, m.in. miejscowe podrażnienia, urazy oraz zmiany hormonalne. Kobiety są na nie szczególnie narażone ze względu na ciążę - wtedy mówimy o nadziąślaku lub guzieciężarnych, który pojawia się zazwyczaj w 2. lub 3. trymestrze.  W 70 proc. przypadków zmiana zlokalizowana jest na brodawkach międzyzębowych, ale także tkankach dziąseł oraz śluzówce np. warg lub języka. Nie boli, zazwyczaj również nie ulega zezłośliwieniu - uspokaja lek. stom. Monika Stachowicz z gabinetu Periodent w Warszawie.

Jak wyjaśniają specjaliści, nadziąślak często rozwija się na skutek wzrostu poziomu estrogenów oraz progesteronu i zmian we florze bakteryjnej, do których dochodzi w organizmie kobiety podczas ciąży.

Groźny czy nie?

Skoro więc zmiana nie jest groźna, to czy wymaga leczenia?Jak się okazuje – niekoniecznie.  Guz ciążowy zazwyczaj znika samoistnie lub zmniejsza się do kilku tygodni po porodzie.

 

Zanim to jednak nastąpi, nadziąślak potrafi być irytujący i uciążliwy dla ciężarnej.Jego cechą charakterystyczną jest bowiem hiperplazja, czyli nadmierny przerost śluzówki. Dlatego może powodować dyskomfort podczas jedzenia, szczotkowania lub nitkowania zębów - może wówczas krwawić ze względu na duże unaczynienie i mieć tendencję do owrzodzeń. Czasami zmiana może silnie reagować na zimne i gorące temperatury. Dodatkowo, stanowi również defekt estetyczny.

 

-Szacuje się, że nadziąślak może dotyczyć  1-5%  ciężarnych, sprzyjają mu nie tylko zmiany hormonalne, ale również m.in. zaniedbania w higienie jamy ustnej, zaburzenia immunologiczne czy uboga w witaminy dieta. Można go usunąć chirurgicznie skalpelem, również za pomocą lasera, krioterapii lub elektrokoagulacji, co na ogół zapobiega odrastaniu. Zazwyczaj jednak obserwujemy zmianę i jeśli to możliwe, czekamy do porodu. Wskazaniem do jego usunięcia jest znaczny rozmiar np. kilka cm, który nie pozwala normalnie odżywiać się pacjentce lub jego ciągła obecność po urodzeniu dziecka wyjaśnia periodontolog.

Aby potwierdzić, że na pewno mamy do czynienia z nadziąślakiem i jakim jego typem (jest kilka rodzajów), należy zgłosić się do stomatologa. Rozpoznanie zmiany powinno być również potwierdzone wywiadem lekarskim, diagnostyką RTG, biopsją oraz badaniem histopatologicznym.

Jest to niezbędne, by nie pomylić niegroźnego nadziąślaka np. ze zmianami o charakterze nowotworowym m.in. naczyniakami – łagodnymi lub złośliwymi, mięsakiem Kaposiego lub rakiem płaskonabłonkowym, które również mogą być usytuowane  w jamie ustnej i mieć zbliżone cechy kliniczne.

Po badaniach dentysta może w razie potrzeby zastosować odpowiednie leczenie lub - jak ma to miejsce w większości przypadków – doradzić przeczekanie i usunięcie dopiero po rozwiązaniu ciąży, aby zapobiec nawrotom.

Jak z nim postępować w trakcie ciąży?

Gdy zmiana się pojawi, musimy pamiętać o regularnym szczotkowaniu zębów, najlepiej po każdym posiłku oraz unikać miejscowego podrażnienia tej okolicy. W tym celu wybierzmy szczoteczkę o miękkim włosiu, która jest delikatniejsza dla dziąseł. Jeśli tkanki są obrzęknięte, zamiast nitki dentystycznej, możemy wybrać irygator stomatologiczny.

 

- To małe urządzenie, które za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem oczyszcza trudno dostępne miejsca w sposób fizjologiczny i mało inwazyjny wyjaśnia stomatolog.

W okresie ciąży wzrasta także znaczenie kontrolnych przeglądów jamy ustnej. Stomatolog sprawdza, czy u pacjentki nie występują dolegliwości, np. zapalenie dziąseł, wtedy może zlecić profesjonalny zabieg usunięcia złogów nazębnych.

Nadziąślakowi sprzyjają zła higiena jamy ustnej oraz urazy dziąseł. Dlatego zwracamy uwagę na czynniki drażniące m.in. ostre krawędzie zębów, nawisające plomby, niedopasowane uzupełnienia protetyczne oraz obecność kamienia nazębnego. Kamień nazębny powoduje chroniczne podrażnianie dziąseł, więc oczyszczenie zębów z osadu nie tylko redukuje ryzyko infekcji dziąseł, do których często dochodzi u ciężarnych pacjentek, ale również zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się nadziąślaka – mówi dr Stachowicz.

 

 

***

Centrum Leczenia i Profilaktyki Paradontozy Periodentto nowoczesna klinika stomatologiczna zlokalizowana w Warszawie, która od lat dba o uśmiechy Polaków. Periodent specjalizuje się w implantologii, stomatologii estetycznej, a przede wszystkim w temacie chorób przyzębia i błony śluzowej. W swojej pracy wykorzystuje m.in. zaawansowane mikroskopy, lasery, system CEREC oraz cyfrowe aparaty do niskodawkowej radiologii. Dostępne są tu również badania cyfrową sondą periodontologiczną PA-ON – wyjątkowym narzędziem pomocnym w profilaktyce, diagnostyce oraz terapii chorób przyzębia. Centrum Periodent to również twórca akcji informacyjnej „Stop paradontozie”, w ramach której organizuje bezpłatne konsultacje stomatologiczne i diagnostykę dla pacjentów zagrożonych chorobami przyzębia. Więcej: www.periodent.com.plstopparadontozie.pl

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Hity w 2019 roku

Sagella hydramed płyn do higieny intymnej
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG
Sagella hydramed płyn do higieny intymnej
Sagella hydramed płyn do higieny intymnej (Opakowanie: 500 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 96,00 zł

Aspirin 500mg tabletki
Marka: Bayer Vital GmbH
Aspirin 500mg tabletki
Zastosowanie Aspirin 500mg tabletki (Opakowanie: 40 szt.)Są na rynku polskim leki, których nie trzeba przedstawiać nikomu
Cena: 30,00 zł

B 1 Kattwiga Tabl.
Marka: Kattwiga Arzneimittel GmbH
B 1 Kattwiga Tabl.
Zastosowanie B 1 Kattwiga Tabl. (Opakowanie: 100 szt
Cena: 48,00 zł

Tantum Verde 3 mg Lutschtabletten mit orange-honi
Marka: ANGELINI Pharma Österreich Gmb
Tantum Verde 3 mg Lutschtabletten mit orange-honiggeschm.
Tantum Verde 3 mg Lutschtabletten mit orange-honiggeschm. (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Marduk farblos Gel
Marka: S & K Pharma GmbH
Marduk farblos Gel
Zastosowanie Marduk farblos Gel (Opakowanie: 40 g)Alle Formen der hormonal bedingten Akne (Akne vulgaris)
Cena: 30,00 zł

Phoenix Urtica arsenicum spag. Tropfen
Marka: PHÖNIX LABORATORIUM GmbH
Phoenix Urtica arsenicum spag. Tropfen
Phoenix Urtica arsenicum spag. Tropfen (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Fungizid ratiopharm 3 Vag.-tbl.+ 20g Creme
Marka: ratiopharm GmbH
Fungizid ratiopharm 3 Vag.-tbl.+ 20g Creme
Zastosowanie Fungizid ratiopharm 3 Vag.-tbl.+ 20g Creme (Opakowanie: 1 op
Cena: 26,00 zł

Pure Encapsulations Magnesium Magn.glycinat Kps.
Marka: pro medico GmbH
Pure Encapsulations Magnesium Magn.glycinat Kps.
Pure Encapsulations Magnesium Magn.glycinat Kps. (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 109,00 zł

Quercus czopki na hemoroidy
Marka: WALA Heilmittel GmbH

Cholesterinum Nosoden Injeele
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Cholesterinum Nosoden Injeele
Cholesterinum Nosoden Injeele (Opakowanie: 10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 60,00 zł

Optiderm Lotion
Marka: ALMIRALL HERMAL GmbH

Tena Lady normal Einlagen
Marka: Essity Germany GmbH
Tena Lady normal Einlagen
Tena Lady normal Einlagen (Opakowanie: 28 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 33,00 zł

Granobil Grandel pastylki na gardło
Marka: Dr. Grandel GmbH
Granobil Grandel pastylki na gardło
Zastosowanie Granobil Grandel pastylki na gardło (Opakowanie: 100 szt
Cena: 58,00 zł

Weleda Baby olejek do masażu na kolki
Marka: WELEDA AG

Biochemie Dhu 2 Calcium phosphoricum D 4 Gel
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Biochemie Dhu 2 Calcium phosphoricum D 4 Gel
Biochemie Dhu 2 Calcium phosphoricum D 4 Gel (Opakowanie: 50 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Exoderil Creme
Marka: MEDICE Arzneimittel Pütter Gmb
Exoderil Creme
Zastosowanie Exoderil Creme (Opakowanie: 20 g)- Bei Haut-PilzerkrankungenSkład10 mg Naftifin hydrochlorid8
Cena: 39,00 zł

Folplus+d3 Tabletten
Marka: SteriPharm Pharmazeutische Pro
Folplus+d3 Tabletten
Folplus+d3 Tabletten (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Thomapyrin Classic tabletki przeciwbólowe
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb
Thomapyrin Classic tabletki przeciwbólowe
Zastosowanie Thomapyrin Classic tabletki przeciwbólowe (Opakowanie: 20 szt.)Thomapyrin Classic tabletki przeciwbólowe (Opakowanie: 20 szt
Cena: 17,00 zł

Olivenoel krem brązujący do twarzy
Marka: Dr. Theiss Naturwaren GmbH

Cefavora memo Weichgelatinekapseln
Marka: Cefak KG
Cefavora memo Weichgelatinekapseln
Cefavora memo Weichgelatinekapseln (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 204,00 zł

Linola Fett krem
Marka: Dr. August Wolff GmbH & Co.KG

Solunat Nr.9 Tropfen
Marka: Laboratorium Soluna Heilmittel
Solunat Nr.9 Tropfen
Solunat Nr.9 Tropfen (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 59,00 zł

Kupfergluconat kapsułki
Marka: Wörwag Pharma GmbH & Co. KG
Kupfergluconat kapsułki
Kupfergluconat kapsułki (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 42,00 zł

Systane Ultra nawilżające krople do czu
Marka: NOVARTIS Pharma GmbH
Systane Ultra nawilżające krople do czu
Zastosowanie Systane Ultra nawilżające krople do czu (Opakowanie: 10 ml)Krople zapewniają długotrwałą ochronę i komfort wysuszonym oczom
Cena: 48,00 zł

Rausch tonik do włosów siwych
Marka: RAUSCH (Deutschland) GmbH
Rausch tonik do włosów siwych
Rausch tonik do włosów siwych (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 56,00 zł

Adiclair Mundgel
Marka: Ardeypharm GmbH

Kneipp Aroma Pflegedusche Muntermacher
Marka: Kneipp GmbH
Kneipp Aroma Pflegedusche Muntermacher
Kneipp Aroma Pflegedusche Muntermacher (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 17,00 zł

Arnica Comp. Gel
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Arnica Comp. Gel
Zastosowanie Arnica Comp
Cena: 52,00 zł

Meridol special Floss nić dentystyczna
Marka: CP GABA GmbH
Meridol special Floss nić dentystyczna
Zastosowanie Meridol special Floss nić dentystyczna (Opakowanie: 1 op
Cena: 39,00 zł

Rhus Tox. C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Rhus Tox. C 30 Globuli
Rhus Tox. C 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Louis Widmer Extrait Liposomal serum Anti Age nie
Marka: LOUIS WIDMER GmbH
Louis Widmer Extrait Liposomal serum Anti Age nieperfumow.
Zastosowanie Louis Widmer Extrait Liposomal serum Anti Age nieperfumow. (Opakowanie: 30 ml)Louis Widmer Extrait Liposomal serum Anti Age nieperfumow
Cena: 145,00 zł

Remifemin krem nawilżający
Marka: SCHAPER & BRÜMMER GmbH & Co. K

Tonsillosyx N Syxyl Loesung
Marka: MCM KLOSTERFRAU Vertr. GmbH
Tonsillosyx N Syxyl Loesung
Tonsillosyx N Syxyl Loesung (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 38,00 zł

Ureata Creme m. 5% Urea u. Vitamin E
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Ureata Creme m. 5 Urea u. Vitamin E
Ureata Creme m. 5% Urea u. Vitamin E (Opakowanie: 25 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Elmex Professional pasta wzmacniajaca szkliwo
Marka: CP GABA GmbH

Mepiform Bandaż samoprzylepny 5x7,5 cm
Marka: Mölnlycke Health Care GmbH
Mepiform Bandaż samoprzylepny 5x7,5 cm
Zastosowanie Mepiform Bandaż samoprzylepny 5x7,5 cm (Opakowanie: 5 szt.)#p_nae; służy niwelowaniu blizn przerostowych i keloidów
Cena: 144,00 zł

Carminativum Hetterich Balance Tropfen zum Einneh
Marka: Teofarma s.r.l.
Carminativum Hetterich Balance Tropfen zum Einnehmen
Carminativum Hetterich Balance Tropfen zum Einnehmen (Opakowanie: 20 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Rydex 375 Beta-glucan und Vitamin C Kapseln
Marka: STADA GmbH
Rydex 375 Beta-glucan und Vitamin C Kapseln
Rydex 375 Beta-glucan und Vitamin C Kapseln (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 109,00 zł

Rebasit minerały w proszku
Marka: Dr. Welte Pharma GmbH

Vichy Ideal Body balsam do ciała
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Magnesium Diasporal 150 Kapseln
Marka: Protina Pharmazeutische GmbH
Magnesium Diasporal 150 Kapseln
Zastosowanie Magnesium Diasporal 150 Kapseln (Opakowanie: 100 szt
Cena: 57,00 zł

Cranberry Menssana Kapseln
Marka: MensSana AG
Cranberry Menssana Kapseln
Cranberry Menssana Kapseln (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 79,00 zł

Herbata szałwiowa
Marka: Bombastus-Werke AG

Esencja herbaciana z kwiatów
Marka: Kyberg Pharma Vertriebs GmbH
Esencja herbaciana z kwiatów
Zastosowanie Esencja herbaciana z kwiatów (Opakowanie: 63 g)Esencja herbaciana z kwiatów (Opakowanie: 63 g) to mieszanka ośmiu ziół wg
Cena: 131,00 zł

Veroval Chlamydien Selbsttest
Marka: PAUL HARTMANN AG
Veroval Chlamydien Selbsttest
Veroval Chlamydien Selbsttest (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 78,00 zł

Symbioflor 1 krople zestaw
Marka: SymbioPharm GmbH

Lactisol 29,8 Salbe
Marka: Galactopharm Dr. Sanders GmbH
Lactisol 29,8 Salbe
Lactisol 29,8 Salbe (Opakowanie: 75 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 69,00 zł

Tuberculinum Bovinum C 200 globulki
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG

Padma Basic kapsułki na odporność
Marka: Bios Medical Services
Padma Basic kapsułki na odporność
Zastosowanie Padma Basic kapsułki na odporność (Opakowanie: 60 szt.)Padma Basic kapsułki na odporność (Opakowanie: 60 szt
Cena: 102,00 zł

Msm 100% rein Methyl Sulfonyl Methan Pulver
Marka: Hirundo Products
Msm 100 rein Methyl Sulfonyl Methan Pulver
Msm 100% rein Methyl Sulfonyl Methan Pulver (Opakowanie: 250 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 94,00 zł

Agnus Hevert Femin Tropfen
Marka: Hevert Arzneimittel GmbH & Co.
Agnus Hevert Femin Tropfen
Agnus Hevert Femin Tropfen (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 96,00 zł

Osa Schorf Kopfgneis Spray
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG
Osa Schorf Kopfgneis Spray
Osa Schorf Kopfgneis Spray (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 62,00 zł

La Roche Posay Hydreane BB Krem do skóry wrażliwe
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Macrogol Hexal plus Elektrolyte Pulver
Marka: Hexal AG
Macrogol Hexal plus Elektrolyte Pulver
Macrogol Hexal plus Elektrolyte Pulver (Opakowanie: 10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Doregrippin Tabl.
Marka: MEDICE Arzneimittel Pütter Gmb
Doregrippin Tabl.
Zastosowanie Doregrippin Tabl. (Opakowanie: 20 szt.)Anwendungsgebiet von Doregrippin Tabl. (Opakowanie: 20 szt.)Doregrippin Tabl. (Opakowanie: 20 szt
Cena: 30,00 zł

Omron Rs6 ciśnieniomierz nadgarstkowy
Marka: HERMES Arzneimittel GmbH
Omron Rs6 ciśnieniomierz nadgarstkowy
Zastosowanie Omron Rs6 ciśnieniomierz nadgarstkowy (Opakowanie: 1 szt.)Omron Rs6 ciśnieniomierz nadgarstkowy (Opakowanie: 1 szt
Cena: 250,00 zł

Aspirin Migraene Brausetabl.
Marka: Bayer Vital GmbH
Aspirin Migraene Brausetabl.
Zastosowanie Aspirin Migraene Brausetabl. (Opakowanie: 24 szt.)Anwendungsgebiet von Aspirin Migraene Brausetabl. (Opakowanie: 24 szt
Cena: 46,00 zł

Linola balsam do mycia i pod prysznic
Marka: Dr. August Wolff GmbH & Co.KG

Biochemie Dhu 10 Natrium Sulfur D 6 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Biochemie Dhu 10 Natrium Sulfur D  6 Globuli
Biochemie Dhu 10 Natrium Sulfur D 6 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Luvos Heilerde 2 proszek leczniczy
Marka: Heilerde-Gesellsch.LUVOS JUST

Kneipp zestaw kryształków do kąpieli
Marka: Kneipp GmbH

Exhirud Heparin Salbe 60 000 I.e.
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb
Exhirud Heparin Salbe 60 000 I.e.
Zastosowanie Exhirud Heparin Salbe 60 000 I.e. (Opakowanie: 100 g)-Akute Schwellungszustände nach stumpfen Verletzungen wie z.B
Cena: 68,00 zł

Hylo-vision Safedrop Gel Augentropfen
Marka: OmniVision GmbH
Hylo-vision Safedrop Gel Augentropfen
Hylo-vision Safedrop Gel Augentropfen (Opakowanie: 10 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 48,00 zł

Silymarin-loges Hartkapseln
Marka: Dr. Loges + Co. GmbH
Silymarin-loges Hartkapseln
Silymarin-loges Hartkapseln (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 109,00 zł

Selen Loges 200 Ne tabletki z selenem
Marka: Dr. Loges + Co. GmbH
Selen Loges 200 Ne tabletki z selenem
Zastosowanie Selen Loges 200 Ne tabletki z selenem (Opakowanie: 100 szt
Cena: 109,00 zł

Elmex Intensive szczoteczka do zębów średnia
Marka: CP GABA GmbH
Elmex Intensive szczoteczka do zębów średnia
Zastosowanie Elmex Intensive szczoteczka do zębów średnia (Opakowanie: 1 szt
Cena: 17,00 zł

Acidum Benzoicum E.res. D 12 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Acidum Benzoicum E.res. D 12 Globuli
Acidum Benzoicum E.res. D 12 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Linola Creme
Marka: Dr. August Wolff GmbH & Co.KG

Sagella hydramed Intim balsam do mycia
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG

Wala Chelidonium Comp krople do oczu
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Wala Chelidonium Comp krople do oczu
Zastosowanie Wala Chelidonium Comp krople do oczu (Opakowanie: 30X0.5 ml)Wala Chelidonium Comp krople do oczu (Opakowanie: 30X0
Cena: 74,00 zł

Salvysat plus Buerger Filmtabl.
Marka: Johannes Bürger Ysatfabrik Gmb
Salvysat plus Buerger Filmtabl.
Salvysat plus Buerger Filmtabl. (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 109,00 zł

Baldriparan tabletki na uspokojenie
Marka: Pfizer Consumer Healthcare Gmb
Baldriparan tabletki na uspokojenie
Zastosowanie Baldriparan tabletki na uspokojenie (Opakowanie: 60 szt.)Baldriparan tabletki na uspokojenie (Opakowanie: 60 szt
Cena: 65,00 zł

Vichy Dermablend Covermatte Puder 35
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH
Vichy Dermablend Covermatte Puder 35
Vichy Dermablend Covermatte Puder 35 (Opakowanie: 9.5 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 77,00 zł

Heparin Al Salbe 50 000
Marka: ALIUD Pharma GmbH
Heparin Al Salbe 50 000
Zastosowanie Heparin Al Salbe 50 000 (Opakowanie: 100 g)-Akute Schwellungszustände nach stumpfen Verletzungen wie z.B
Cena: 47,00 zł

Biochemie Pflueger 3 Ferrum phosph.D 12 Tabl.
Marka: A.Pflüger GmbH & Co. KG
Biochemie Pflueger 3 Ferrum phosph.D 12 Tabl.
Biochemie Pflueger 3 Ferrum phosph.D 12 Tabl. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 17,00 zł

Bonlauri Kokos
Marka: Gammachim GmbH
Bonlauri Kokos
Bonlauri Kokos (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 48,00 zł

Aspecton Eukaps kapsulki
Marka: Krewel Meuselbach GmbH
Aspecton Eukaps kapsulki
Zastosowanie Aspecton Eukaps kapsulki (Opakowanie: 50 szt.)Erkältungskrankheiten der Atemwege mit zähflüssigem Schleim
Cena: 21,00 zł

Vigantolvit 2000 I.e. Vitamin D3 Weichkapseln
Marka: Merck Selbstmedikation GmbH
Vigantolvit 2000 I.e. Vitamin D3 Weichkapseln
Vigantolvit 2000 I.e. Vitamin D3 Weichkapseln (Opakowanie: 120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 50,00 zł

Lierac Phytolastil Ampullen
Marka: Ales Groupe Cosmetic Deutschla
Lierac Phytolastil Ampullen
Lierac Phytolastil Ampullen (Opakowanie: 20X5 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 175,00 zł

Ceres Taraxacum Urtinktur
Marka: CERES Heilmittel GmbH
Ceres Taraxacum Urtinktur
Ceres Taraxacum Urtinktur (Opakowanie: 20 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 79,00 zł

Polecamy

Strefa marek

Mapa strony

Facebook Twitter Pinterest Wykop Y! Mail Addthis