polariss
Krynica-Zdrój to zdrowie
129165 produktów

Nadziąślak  –  problem ciężarnych

Kobiety podczas ciąży narzekają na mdłości, bóle kręgosłupa, puchnące kostki czy problemy z pęcherzem. Efekt burzy hormonów zobaczymy również po gorszej kondycji dziąseł i obecności tzw. guzów ciężarnych w jamie ustnej.  Czy jest się czego obawiać?

Hormony wpływają na dziąsła

Okres ciąży to wyzwanie dla naszych dziąseł.  Z powodu wahań hormonów i wynikających z tego zmian w fizjologii dziąseł, stają się bardziej wrażliwe, bolesne, rozpulchnione i mogą krwawić. Nie zdziw się, jeśli na ich powierzchni pojawi się mały, miękki i zaczerwieniony guz. 

 

Może to być nadziąślak ziarnisty (epulis granulomatosa), zwany również nadziąślakiem ciężarnych (epulis gravidarum). Część kobiet może wpaść w panikę na widok niepokojącej zmiany w jamie ustnej. Czy słusznie?

Nadziąślaki to łagodne guzy występujące w obszarze dziąseł. Wpływ na ich rozwój ma wiele czynników, m.in. miejscowe podrażnienia, urazy oraz zmiany hormonalne. Kobiety są na nie szczególnie narażone ze względu na ciążę - wtedy mówimy o nadziąślaku lub guzieciężarnych, który pojawia się zazwyczaj w 2. lub 3. trymestrze.  W 70 proc. przypadków zmiana zlokalizowana jest na brodawkach międzyzębowych, ale także tkankach dziąseł oraz śluzówce np. warg lub języka. Nie boli, zazwyczaj również nie ulega zezłośliwieniu - uspokaja lek. stom. Monika Stachowicz z gabinetu Periodent w Warszawie.

Jak wyjaśniają specjaliści, nadziąślak często rozwija się na skutek wzrostu poziomu estrogenów oraz progesteronu i zmian we florze bakteryjnej, do których dochodzi w organizmie kobiety podczas ciąży.

Groźny czy nie?

Skoro więc zmiana nie jest groźna, to czy wymaga leczenia?Jak się okazuje – niekoniecznie.  Guz ciążowy zazwyczaj znika samoistnie lub zmniejsza się do kilku tygodni po porodzie.

 

Zanim to jednak nastąpi, nadziąślak potrafi być irytujący i uciążliwy dla ciężarnej.Jego cechą charakterystyczną jest bowiem hiperplazja, czyli nadmierny przerost śluzówki. Dlatego może powodować dyskomfort podczas jedzenia, szczotkowania lub nitkowania zębów - może wówczas krwawić ze względu na duże unaczynienie i mieć tendencję do owrzodzeń. Czasami zmiana może silnie reagować na zimne i gorące temperatury. Dodatkowo, stanowi również defekt estetyczny.

 

-Szacuje się, że nadziąślak może dotyczyć  1-5%  ciężarnych, sprzyjają mu nie tylko zmiany hormonalne, ale również m.in. zaniedbania w higienie jamy ustnej, zaburzenia immunologiczne czy uboga w witaminy dieta. Można go usunąć chirurgicznie skalpelem, również za pomocą lasera, krioterapii lub elektrokoagulacji, co na ogół zapobiega odrastaniu. Zazwyczaj jednak obserwujemy zmianę i jeśli to możliwe, czekamy do porodu. Wskazaniem do jego usunięcia jest znaczny rozmiar np. kilka cm, który nie pozwala normalnie odżywiać się pacjentce lub jego ciągła obecność po urodzeniu dziecka wyjaśnia periodontolog.

Aby potwierdzić, że na pewno mamy do czynienia z nadziąślakiem i jakim jego typem (jest kilka rodzajów), należy zgłosić się do stomatologa. Rozpoznanie zmiany powinno być również potwierdzone wywiadem lekarskim, diagnostyką RTG, biopsją oraz badaniem histopatologicznym.

Jest to niezbędne, by nie pomylić niegroźnego nadziąślaka np. ze zmianami o charakterze nowotworowym m.in. naczyniakami – łagodnymi lub złośliwymi, mięsakiem Kaposiego lub rakiem płaskonabłonkowym, które również mogą być usytuowane  w jamie ustnej i mieć zbliżone cechy kliniczne.

Po badaniach dentysta może w razie potrzeby zastosować odpowiednie leczenie lub - jak ma to miejsce w większości przypadków – doradzić przeczekanie i usunięcie dopiero po rozwiązaniu ciąży, aby zapobiec nawrotom.

Jak z nim postępować w trakcie ciąży?

Gdy zmiana się pojawi, musimy pamiętać o regularnym szczotkowaniu zębów, najlepiej po każdym posiłku oraz unikać miejscowego podrażnienia tej okolicy. W tym celu wybierzmy szczoteczkę o miękkim włosiu, która jest delikatniejsza dla dziąseł. Jeśli tkanki są obrzęknięte, zamiast nitki dentystycznej, możemy wybrać irygator stomatologiczny.

 

- To małe urządzenie, które za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem oczyszcza trudno dostępne miejsca w sposób fizjologiczny i mało inwazyjny wyjaśnia stomatolog.

W okresie ciąży wzrasta także znaczenie kontrolnych przeglądów jamy ustnej. Stomatolog sprawdza, czy u pacjentki nie występują dolegliwości, np. zapalenie dziąseł, wtedy może zlecić profesjonalny zabieg usunięcia złogów nazębnych.

Nadziąślakowi sprzyjają zła higiena jamy ustnej oraz urazy dziąseł. Dlatego zwracamy uwagę na czynniki drażniące m.in. ostre krawędzie zębów, nawisające plomby, niedopasowane uzupełnienia protetyczne oraz obecność kamienia nazębnego. Kamień nazębny powoduje chroniczne podrażnianie dziąseł, więc oczyszczenie zębów z osadu nie tylko redukuje ryzyko infekcji dziąseł, do których często dochodzi u ciężarnych pacjentek, ale również zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się nadziąślaka – mówi dr Stachowicz.

 

 

***

Centrum Leczenia i Profilaktyki Paradontozy Periodentto nowoczesna klinika stomatologiczna zlokalizowana w Warszawie, która od lat dba o uśmiechy Polaków. Periodent specjalizuje się w implantologii, stomatologii estetycznej, a przede wszystkim w temacie chorób przyzębia i błony śluzowej. W swojej pracy wykorzystuje m.in. zaawansowane mikroskopy, lasery, system CEREC oraz cyfrowe aparaty do niskodawkowej radiologii. Dostępne są tu również badania cyfrową sondą periodontologiczną PA-ON – wyjątkowym narzędziem pomocnym w profilaktyce, diagnostyce oraz terapii chorób przyzębia. Centrum Periodent to również twórca akcji informacyjnej „Stop paradontozie”, w ramach której organizuje bezpłatne konsultacje stomatologiczne i diagnostykę dla pacjentów zagrożonych chorobami przyzębia. Więcej: www.periodent.com.plstopparadontozie.pl

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Hity w 2019 roku

Omni Biotic Flora plus+ saszetki
Marka: INSTITUT ALLERGOSAN Deutschlan

Eucerin Hyaluron Filler Krem na noc wypełniający
Marka: Beiersdorf AG Eucerin

Dolormin Gs mit Naproxen Tabl.
Marka: Johnson & Johnson GmbH (OTC)
Dolormin Gs mit Naproxen Tabl.
Zastosowanie Dolormin Gs mit Naproxen Tabl. (Opakowanie: 30 szt.)Anwendungsgebiet von Dolormin Gs mit Naproxen Tabl. (Opakowanie: 30 szt
Cena: 48,00 zł

Abtei wazelina biała
Marka: Omega Pharma Deutschland GmbH

Lactulose Al Sirup
Marka: ALIUD Pharma GmbH

Lactostop Tabl.
Marka: Hübner Naturarzneimittel GmbH
Lactostop Tabl.
Lactostop Tabl. (Opakowanie: 40 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Biochemie Orthim 8 chlorek sodu D6 taletki
Marka: Orthim GmbH & Co. KG
Biochemie Orthim 8 chlorek sodu D6 taletki
Zastosowanie Biochemie Orthim 8 chlorek sodu D6 taletki (Opakowanie: 400 szt.)Biochemie Orthim 8 chlorek sodu D6 taletki (Opakowanie: 400 szt
Cena: 26,00 zł

Folverlan 0,4 mg Tabl.
Marka: Verla-Pharm Arzneimittel GmbH
Folverlan 0,4 mg Tabl.
Folverlan 0,4 mg Tabl. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 44,00 zł

Testamed Glucocheck Advance Teststreif.m.10 Lanz.
Marka: Sebapharma GmbH & Co.KG
Testamed Glucocheck Advance Teststreif.m.10 Lanz.
Testamed Glucocheck Advance Teststreif.m.10 Lanz. (Opakowanie: 1 op.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 79,00 zł

Klosterfrau Aktiv żel z kosodrzewiny
Marka: MCM KLOSTERFRAU Vertr. GmbH

Lactase 12000 Fcc Enzym Kapseln
Marka: Hirundo Products
Lactase 12000 Fcc Enzym Kapseln
Lactase 12000 Fcc Enzym Kapseln (Opakowanie: 120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 92,00 zł

Elacur M hot Creme
Marka: Abanta Pharma GmbH
Elacur M hot Creme
Elacur M hot Creme (Opakowanie: 100 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 48,00 zł

Venostasin krem
Marka: Klinge Pharma GmbH
Venostasin krem
Venostasin krem (Opakowanie: 50 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

La Roche Posay Toleriane Teint korektor w pędzelk
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH
La Roche Posay Toleriane Teint korektor w pędzelku żółty
Zastosowanie La Roche Posay Toleriane Teint korektor w pędzelku żółty (Opakowanie: 2
Cena: 54,00 zł

Hansepharm Power Eiweiss Plus koktajl waniliowy,
Marka: Hansepharm GmbH & Co. KG
Hansepharm Power Eiweiss Plus koktajl waniliowy, proszek
Hansepharm Power Eiweiss Plus koktajl waniliowy, proszek (Opakowanie: 750 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 167,00 zł

Compeed plastry na odciski przy palcach
Marka: HRA Pharma Deutschland GmbH
Compeed plastry na odciski przy palcach
Zastosowanie Compeed plastry na odciski przy palcach (Opakowanie: 8 szt
Cena: 30,00 zł

Scleron Tabl.
Marka: WELEDA AG
Scleron Tabl.
Scleron Tabl. (Opakowanie: 180 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 79,00 zł

Cefasept N Tropfen
Marka: Cefak KG
Cefasept N Tropfen
Cefasept N Tropfen (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 64,00 zł

Odol Med 3 Gumy do żucia Fresh Mint
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt
Odol Med 3 Gumy do żucia Fresh Mint
Zastosowanie Odol Med 3 Gumy do żucia Fresh Mint (Opakowanie: 12 szt.)Dentyści zalecają dokładne szczotkowanie zębów po każdym posiłku
Cena: 4,00 zł

Sebamed Pro energiespendende Creme
Marka: Sebapharma GmbH & Co.KG
Sebamed Pro energiespendende Creme
Sebamed Pro energiespendende Creme (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 112,00 zł

Vitasprint B12 ampułki do picia
Marka: Pfizer Consumer Healthcare Gmb
Vitasprint B12 ampułki do picia
Zastosowanie Vitasprint B12 ampułki do picia (Opakowanie: 3x30 szt.)Vitasprint B12 ampułki do picia (Opakowanie: 3x30 szt
Cena: 623,00 zł

Esencja kwiatowa dr Bach - stokłosa gałęzista
Marka: Nelsons GmbH

Immuno akut Menssana Kapseln
Marka: MensSana AG
Immuno akut Menssana Kapseln
Immuno akut Menssana Kapseln (Opakowanie: 30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Hylo-vision Safedrop 0,1% Augentropfen
Marka: OmniVision GmbH
Hylo-vision Safedrop 0,1 Augentropfen
Hylo-vision Safedrop 0,1% Augentropfen (Opakowanie: 2X10 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 86,00 zł

Ibuflam akut 400 mg Filmtabl.
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb
Ibuflam akut 400 mg Filmtabl.
Zastosowanie Ibuflam akut 400 mg Filmtabl. (Opakowanie: 20 szt.)- Leichte bis mäßig starke Schmerzen (z.B
Cena: 21,00 zł

Mineralstoff-creme Nummer 11
Marka: Orthim GmbH & Co. KG
Mineralstoff-creme Nummer 11
Mineralstoff-creme Nummer 11 (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Doppelherz Witamina E 600 N kapsułki
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG
Doppelherz Witamina E 600 N kapsułki
Zastosowanie Doppelherz Witamina E 600 N kapsułki (Opakowanie: 80 szt.)Witamina posiada wiele zastosowań w organizmie człowieka
Cena: 69,00 zł

Vea Zinco
Marka: HULKA S.r.l.
Vea Zinco
Vea Zinco (Opakowanie: 40 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 64,00 zł

Elmex Sensitive pasta do zębów, dwupak
Marka: CP GABA GmbH

Bad Heilbrunner Gastrimint Magen Tbl. Kautabl.
Marka: Bad Heilbrunner Naturheilm.Gmb
Bad Heilbrunner Gastrimint Magen Tbl. Kautabl.
Bad Heilbrunner Gastrimint Magen Tbl. Kautabl. (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Silicea C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Silicea C 30 Globuli
Silicea C 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Doppelherz magnez + wapń + wit. D3 tabl.
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG
Doppelherz magnez + wapń + wit. D3 tabl.
Zastosowanie Doppelherz magnez + wapń + wit. D3 tabl. (Opakowanie: 40 szt
Cena: 21,00 zł

Doppelherz Vitamin C 750 Depot system Pellets
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG
Doppelherz Vitamin C 750 Depot system Pellets
Doppelherz Vitamin C 750 Depot system Pellets (Opakowanie: 30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Lutamax Duo 20 mg Kapseln
Marka: medphano Arzneimittel GmbH
Lutamax Duo 20 mg Kapseln
Lutamax Duo 20 mg Kapseln (Opakowanie: 30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 120,00 zł

La Roche Posay Toleriane Teint 15 puder mineraln
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Zinkokehl Tropfen D 3
Marka: SANUM-KEHLBECK GmbH & Co. KG
Zinkokehl Tropfen D 3
Zinkokehl Tropfen D 3 (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 74,00 zł

Arginin plus Vitamin B1+b6+b12+folsäure Filmtable
Marka: Avitale GmbH
Arginin plus Vitamin B1+b6+b12+folsäure Filmtabletten
Arginin plus Vitamin B1+b6+b12+folsäure Filmtabletten (Opakowanie: 240 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 175,00 zł

Ell-Cranell 250 Mikrogrammml
Marka: Galderma Laboratorium GmbH
Ell-Cranell 250 Mikrogrammml
Ell-Cranell 250 Mikrogrammml (Opakowanie: 3x100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 214,00 zł

Belladonna C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Belladonna C 30 Globuli
Belladonna C 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Ibu Ratiopharm 2% Fiebersaft fuer Kinder
Marka: ratiopharm GmbH

Sonosan Duo Kombination 120 Tabletten/120 Kaps.
Marka: SanimaMed Europe Health S.r.l.
Sonosan Duo Kombination 120 Tabletten120 Kaps.
Sonosan Duo Kombination 120 Tabletten/120 Kaps. (Opakowanie: 240 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 479,00 zł

Glandula Thyreoidea Gl D 30 Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Glandula Thyreoidea Gl D 30 Amp.
Glandula Thyreoidea Gl D 30 Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 71,00 zł

Sensidiane Ar Creme
Marka: DERMATICA EXCLUSIV Horst Spick
Sensidiane Ar Creme
Sensidiane Ar Creme (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 65,00 zł

Thueringer Arnikatinktur
Marka: CHEPLAPHARM Arzneimittel GmbH
Thueringer Arnikatinktur
Thueringer Arnikatinktur (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Sanukehl Coli D 6 Tropfen
Marka: SANUM-KEHLBECK GmbH & Co. KG
Sanukehl Coli D 6 Tropfen
Sanukehl Coli D 6 Tropfen (Opakowanie: 10 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 57,00 zł

Kneipp dodatek do kąpieli olej z maku i konopi
Marka: Kneipp GmbH

Weleda orzeźwiający krem na dzień z irysem
Marka: WELEDA AG

Panthenol Spray
Marka: Dr. Gerhard Mann
Panthenol Spray
Zastosowanie Panthenol Spray (Opakowanie: 130 g)Dekspantenol to pochodna alkoholowa kwasu pantotenowego, witaminy, o takich samych właściwościach
Cena: 39,00 zł

Allgaeuer Latschenk. krem do stóp z mocznikiem 10
Marka: Dr. Theiss Naturwaren GmbH
Allgaeuer Latschenk. krem do stóp z mocznikiem 10
Zastosowanie Allgaeuer Latschenk
Cena: 43,00 zł

Allya-injektopas Sl Ampullen
Marka: PASCOE pharmazeutische Präpara
Allya-injektopas Sl Ampullen
Allya-injektopas Sl Ampullen (Opakowanie: 5 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 63,00 zł

Wick Daymed Kombi Erkaeltungsgetraenk
Marka: Procter & Gamble GmbH
Wick Daymed Kombi Erkaeltungsgetraenk
Wick Daymed Kombi Erkaeltungsgetraenk (Opakowanie: 10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Pari Peak Flow Meter Kids
Marka: Pari GmbH
Pari Peak Flow Meter Kids
Pari Peak Flow Meter Kids (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 99,00 zł

Aspirin Protect 100 mg Tabl. magensaftr.
Marka: Bayer Vital GmbH GB Pharma
Aspirin Protect 100 mg Tabl. magensaftr.
Aspirin Protect 100 mg Tabl. magensaftr. (Opakowanie: 42 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Lindofluid Loesung
Marka: Aristo Pharma GmbH
Lindofluid Loesung
Lindofluid Loesung (Opakowanie: 250 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Ibu-Lysin-ratiopharm 684mg
Marka: ratiopharm GmbH
Ibu-Lysin-ratiopharm 684mg
Zastosowanie Ibu-Lysin-ratiopharm 684mg (Opakowanie: 20 szt.)Ibu-Lysin-ratiopharm 684mg (Opakowanie: 20 szt
Cena: 25,00 zł

Wala Ovaria Comp. globulki
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Wala Ovaria Comp. globulki
Zastosowanie Wala Ovaria Comp. globulki (Opakowanie: 20 g)Wala Ovaria Comp
Cena: 43,00 zł

Biochemie 4 Kalium chloratum D 6 Tabl.
Marka: Orthim GmbH & Co. KG
Biochemie 4 Kalium chloratum D 6 Tabl.
Biochemie 4 Kalium chloratum D 6 Tabl. (Opakowanie: 800 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Thera°pearl Nacken-schulter-kompresse warm & kalt
Marka: Dr. Gerhard Mann
Thera°pearl Nacken-schulter-kompresse warm  kalt
Thera°pearl Nacken-schulter-kompresse warm & kalt (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 64,00 zł

Hansaplast Classic Pflaster 5mx8cm plaster
Marka: Beiersdorf AG
Hansaplast Classic Pflaster 5mx8cm plaster
Zastosowanie Hansaplast Classic Pflaster 5mx8cm plaster (Opakowanie: 1 szt
Cena: 65,00 zł

Silomat Pentoxyverin sok na kaszel
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb

Thermacura plastry rozgrzewające
Marka: Jovita Pharma
Thermacura plastry rozgrzewające
Zastosowanie Thermacura plastry rozgrzewające (Opakowanie: 3 szt.)Thermacura plastry rozgrzewające (Opakowanie: 3 szt
Cena: 29,00 zł

Arnica C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG

Lactobact Baby 7 Tage Beutel
Marka: HLH Bio Pharma Vertriebs GmbH
Lactobact Baby 7 Tage Beutel
Lactobact Baby 7 Tage Beutel (Opakowanie: 7X2 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 53,00 zł

Mepilex Border Schaumverband 7,5x7,5cm
Marka: Mölnlycke Health Care GmbH
Mepilex Border Schaumverband 7,5x7,5cm
Mepilex Border Schaumverband 7,5x7,5cm (Opakowanie: 10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 287,00 zł

Luvos Heilerde mikrofein Kapseln
Marka: Heilerde-Gesellsch.LUVOS JUST
Luvos Heilerde mikrofein Kapseln
Luvos Heilerde mikrofein Kapseln (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Aloe Vera Creme medium
Marka: SANTAVERDE GmbH
Aloe Vera Creme medium
Aloe Vera Creme medium (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 74,00 zł

Pulmo Gl D 15 Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Pulmo Gl D 15 Amp.
Pulmo Gl D 15 Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 56,00 zł

Femi Loges Tabl. magensaftr.
Marka: Dr. Loges + Co. GmbH
Femi Loges Tabl. magensaftr.
Femi Loges Tabl. magensaftr. (Opakowanie: 50 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 87,00 zł

Phytosquam Anti-schuppen feuchtigkeitssp.Shampoo
Marka: Ales Groupe Cosmetic Deutschla
Phytosquam Anti-schuppen feuchtigkeitssp.Shampoo
Phytosquam Anti-schuppen feuchtigkeitssp.Shampoo (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 58,00 zł

Aspecton Immun fiolki do picia
Marka: Krewel Meuselbach GmbH
Aspecton Immun fiolki do picia
Zastosowanie Aspecton Immun fiolki do picia (Opakowanie: 14 szt.)Suplement diety Aspecton Immun fiolki do picia (Opakowanie: 14 szt
Cena: 67,00 zł

Neydent lecznicza pasta do zębów
Marka: REGENA NEY COSMETIC Dr. Theure
Neydent lecznicza pasta do zębów
Neydent lecznicza pasta do zębów (Opakowanie: 1 op.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Gynofit nawilżający żel dopochwowy
Marka: Tentan Deutschland GmbH

Voltaren Schmerzgel
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt

Esberi-Efeu syrop przeciwkaszlowy
Marka: SCHAPER & BRÜMMER GmbH & Co. K

Avitale Luteina 6 mg + borówka, kapsułki
Marka: Avitale GmbH
Avitale Luteina 6 mg + borówka, kapsułki
Zastosowanie Avitale Luteina 6 mg + borówka, kapsułki (Opakowanie: 120 szt.)Avitale Luteina 6 mg + borówka, kapsułki (Opakowanie: 120 szt
Cena: 72,00 zł

Systral Hydrocort Emulsion
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG
Systral Hydrocort Emulsion
Systral Hydrocort Emulsion (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 48,00 zł

Arnikamill Wund-u. Heilsalbe
Marka: biomo pharma GmbH
Arnikamill Wund-u. Heilsalbe
Arnikamill Wund-u. Heilsalbe (Opakowanie: 100 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 49,00 zł

Pflüger Milchsäure ampułki do iniekcji
Marka: A.Pflüger GmbH & Co. KG
Pflüger Milchsäure ampułki do iniekcji
Zastosowanie Pflüger Milchsäure ampułki do iniekcji (Opakowanie: 50 szt.)Pflüger Milchsäure ampułki do iniekcji (Opakowanie: 50 szt
Cena: 263,00 zł

Louis Widmer krem do pielęgnacji skóry wokół oczu
Marka: LOUIS WIDMER GmbH

Bronchipret Te sok
Marka: Bionorica SE

Polecamy

Strefa marek

Mapa strony

Facebook Twitter Pinterest Wykop Y! Mail Addthis