polariss
Krynica-Zdrój to zdrowie
103897 produktów

Nadziąślak  –  problem ciężarnych

Kobiety podczas ciąży narzekają na mdłości, bóle kręgosłupa, puchnące kostki czy problemy z pęcherzem. Efekt burzy hormonów zobaczymy również po gorszej kondycji dziąseł i obecności tzw. guzów ciężarnych w jamie ustnej.  Czy jest się czego obawiać?

Hormony wpływają na dziąsła

Okres ciąży to wyzwanie dla naszych dziąseł.  Z powodu wahań hormonów i wynikających z tego zmian w fizjologii dziąseł, stają się bardziej wrażliwe, bolesne, rozpulchnione i mogą krwawić. Nie zdziw się, jeśli na ich powierzchni pojawi się mały, miękki i zaczerwieniony guz. 

 

Może to być nadziąślak ziarnisty (epulis granulomatosa), zwany również nadziąślakiem ciężarnych (epulis gravidarum). Część kobiet może wpaść w panikę na widok niepokojącej zmiany w jamie ustnej. Czy słusznie?

Nadziąślaki to łagodne guzy występujące w obszarze dziąseł. Wpływ na ich rozwój ma wiele czynników, m.in. miejscowe podrażnienia, urazy oraz zmiany hormonalne. Kobiety są na nie szczególnie narażone ze względu na ciążę - wtedy mówimy o nadziąślaku lub guzieciężarnych, który pojawia się zazwyczaj w 2. lub 3. trymestrze.  W 70 proc. przypadków zmiana zlokalizowana jest na brodawkach międzyzębowych, ale także tkankach dziąseł oraz śluzówce np. warg lub języka. Nie boli, zazwyczaj również nie ulega zezłośliwieniu - uspokaja lek. stom. Monika Stachowicz z gabinetu Periodent w Warszawie.

Jak wyjaśniają specjaliści, nadziąślak często rozwija się na skutek wzrostu poziomu estrogenów oraz progesteronu i zmian we florze bakteryjnej, do których dochodzi w organizmie kobiety podczas ciąży.

Groźny czy nie?

Skoro więc zmiana nie jest groźna, to czy wymaga leczenia?Jak się okazuje – niekoniecznie.  Guz ciążowy zazwyczaj znika samoistnie lub zmniejsza się do kilku tygodni po porodzie.

 

Zanim to jednak nastąpi, nadziąślak potrafi być irytujący i uciążliwy dla ciężarnej.Jego cechą charakterystyczną jest bowiem hiperplazja, czyli nadmierny przerost śluzówki. Dlatego może powodować dyskomfort podczas jedzenia, szczotkowania lub nitkowania zębów - może wówczas krwawić ze względu na duże unaczynienie i mieć tendencję do owrzodzeń. Czasami zmiana może silnie reagować na zimne i gorące temperatury. Dodatkowo, stanowi również defekt estetyczny.

 

-Szacuje się, że nadziąślak może dotyczyć  1-5%  ciężarnych, sprzyjają mu nie tylko zmiany hormonalne, ale również m.in. zaniedbania w higienie jamy ustnej, zaburzenia immunologiczne czy uboga w witaminy dieta. Można go usunąć chirurgicznie skalpelem, również za pomocą lasera, krioterapii lub elektrokoagulacji, co na ogół zapobiega odrastaniu. Zazwyczaj jednak obserwujemy zmianę i jeśli to możliwe, czekamy do porodu. Wskazaniem do jego usunięcia jest znaczny rozmiar np. kilka cm, który nie pozwala normalnie odżywiać się pacjentce lub jego ciągła obecność po urodzeniu dziecka wyjaśnia periodontolog.

Aby potwierdzić, że na pewno mamy do czynienia z nadziąślakiem i jakim jego typem (jest kilka rodzajów), należy zgłosić się do stomatologa. Rozpoznanie zmiany powinno być również potwierdzone wywiadem lekarskim, diagnostyką RTG, biopsją oraz badaniem histopatologicznym.

Jest to niezbędne, by nie pomylić niegroźnego nadziąślaka np. ze zmianami o charakterze nowotworowym m.in. naczyniakami – łagodnymi lub złośliwymi, mięsakiem Kaposiego lub rakiem płaskonabłonkowym, które również mogą być usytuowane  w jamie ustnej i mieć zbliżone cechy kliniczne.

Po badaniach dentysta może w razie potrzeby zastosować odpowiednie leczenie lub - jak ma to miejsce w większości przypadków – doradzić przeczekanie i usunięcie dopiero po rozwiązaniu ciąży, aby zapobiec nawrotom.

Jak z nim postępować w trakcie ciąży?

Gdy zmiana się pojawi, musimy pamiętać o regularnym szczotkowaniu zębów, najlepiej po każdym posiłku oraz unikać miejscowego podrażnienia tej okolicy. W tym celu wybierzmy szczoteczkę o miękkim włosiu, która jest delikatniejsza dla dziąseł. Jeśli tkanki są obrzęknięte, zamiast nitki dentystycznej, możemy wybrać irygator stomatologiczny.

 

- To małe urządzenie, które za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem oczyszcza trudno dostępne miejsca w sposób fizjologiczny i mało inwazyjny wyjaśnia stomatolog.

W okresie ciąży wzrasta także znaczenie kontrolnych przeglądów jamy ustnej. Stomatolog sprawdza, czy u pacjentki nie występują dolegliwości, np. zapalenie dziąseł, wtedy może zlecić profesjonalny zabieg usunięcia złogów nazębnych.

Nadziąślakowi sprzyjają zła higiena jamy ustnej oraz urazy dziąseł. Dlatego zwracamy uwagę na czynniki drażniące m.in. ostre krawędzie zębów, nawisające plomby, niedopasowane uzupełnienia protetyczne oraz obecność kamienia nazębnego. Kamień nazębny powoduje chroniczne podrażnianie dziąseł, więc oczyszczenie zębów z osadu nie tylko redukuje ryzyko infekcji dziąseł, do których często dochodzi u ciężarnych pacjentek, ale również zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się nadziąślaka – mówi dr Stachowicz.

 

 

***

Centrum Leczenia i Profilaktyki Paradontozy Periodentto nowoczesna klinika stomatologiczna zlokalizowana w Warszawie, która od lat dba o uśmiechy Polaków. Periodent specjalizuje się w implantologii, stomatologii estetycznej, a przede wszystkim w temacie chorób przyzębia i błony śluzowej. W swojej pracy wykorzystuje m.in. zaawansowane mikroskopy, lasery, system CEREC oraz cyfrowe aparaty do niskodawkowej radiologii. Dostępne są tu również badania cyfrową sondą periodontologiczną PA-ON – wyjątkowym narzędziem pomocnym w profilaktyce, diagnostyce oraz terapii chorób przyzębia. Centrum Periodent to również twórca akcji informacyjnej „Stop paradontozie”, w ramach której organizuje bezpłatne konsultacje stomatologiczne i diagnostykę dla pacjentów zagrożonych chorobami przyzębia. Więcej: www.periodent.com.plstopparadontozie.pl

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Hity w 2019 roku

Rocs Erwachsene Kaffee + Tabak Zahnpaste
Marka: R.O.C.S. Trading GmbH
Rocs Erwachsene Kaffee + Tabak Zahnpaste
Rocs Erwachsene Kaffee + Tabak Zahnpaste (Opakowanie: 74 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Freka Cid Salbe
Marka: STADA GmbH
Freka Cid Salbe
Zastosowanie Freka Cid Salbe (Opakowanie: 20 g)- Zur Desinfektion bei geschädigter Haut z.B
Cena: 12,00 zł

Magnetrans 375 mg ultra kapsulki
Marka: STADA GmbH
Magnetrans 375 mg ultra kapsulki
Zastosowanie Magnetrans 375 mg ultra kapsulki (Opakowanie: 100 szt
Cena: 73,00 zł

Dwt Haarspray Power Cash Touch mega starker H5
Marka: Schwarzkopf & Henkel GmbH
Dwt Haarspray Power Cash Touch mega starker H5
Dwt Haarspray Power Cash Touch mega starker H5 (Opakowanie: 250 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 9,00 zł

Jungle Formula by Azaron Slap-it, opaski przeciw
Marka: Omega Pharma Deutschland GmbH
Jungle Formula by Azaron Slap-it, opaski przeciw komarom dla dzi
Zastosowanie Jungle Formula by Azaron Slap-it, opaski przeciw komarom dla dzieci (Opakowanie: 2 szt
Cena: 54,00 zł

Canifug Creme
Marka: Dr. August Wolff GmbH & Co.KG
Canifug Creme
Zastosowanie Canifug Creme (Opakowanie: 20 g)Bei Infektionen der Haut durch Hautpilze (Dermatophyten), Hefen (z.B
Cena: 17,00 zł

Priorin kapsułki
Marka: Bayer Vital GmbH
Priorin kapsułki
Zastosowanie Priorin kapsułki (Opakowanie: 30 szt
Cena: 52,00 zł

Vobamyk Creme
Marka: ALMIRALL HERMAL GmbH

Jso Jkh Gewebemittel Gw 8 Chelidon.cp S Globuli
Marka: ISO-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Jso Jkh Gewebemittel Gw 8 Chelidon.cp S Globuli
Jso Jkh Gewebemittel Gw 8 Chelidon.cp S Globuli (Opakowanie: 20 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Muxan Creme
Marka: Engelhard Arzneimittel GmbH &
Muxan Creme
Muxan Creme (Opakowanie: 2 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Weleda krem z białej malwy dla dzieci
Marka: WELEDA AG

Posterisan protect Suppos. mit Mulleinlage
Marka: Dr. Kade Pharm. Fabrik GmbH
Posterisan protect Suppos. mit Mulleinlage
Posterisan protect Suppos. mit Mulleinlage (Opakowanie: 10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 56,00 zł

Zetuvit Saugkompresse steril 10x20 cm
Marka: PAUL HARTMANN AG
Zetuvit Saugkompresse steril 10x20 cm
Zetuvit Saugkompresse steril 10x20 cm (Opakowanie: 25 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 87,00 zł

Vismed light Augentropfen
Marka: TRB Chemedica AG
Vismed light Augentropfen
Vismed light Augentropfen (Opakowanie: 3X15 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 82,00 zł

Infectosoor Zinksalbe
Marka: INFECTOPHARM Arzn.u.Consilium

Magnetrans forte 150 mg Kapseln
Marka: STADA GmbH
Magnetrans forte 150 mg Kapseln
Zastosowanie Magnetrans forte 150 mg Kapseln (Opakowanie: 20 szt
Cena: 17,00 zł

Vitamin B 6 Hevert Tabl.
Marka: Hevert Arzneimittel GmbH & Co.
Vitamin B 6 Hevert Tabl.
Zastosowanie Vitamin B 6 Hevert Tabl. (Opakowanie: 50 szt
Cena: 29,00 zł

Traumeel S ampułki
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Traumeel S ampułki
Zastosowanie Traumeel S ampułki (Opakowanie: 10 szt.)Traumeel S ampułki (Opakowanie: 10 szt.) to kompleksowy preparat homeopatyczny
Cena: 93,00 zł

Bbn Crunchy One Riegel Vanilla-caramel
Marka: Fitnesshotline GmbH
Bbn Crunchy One Riegel Vanilla-caramel
Bbn Crunchy One Riegel Vanilla-caramel (Opakowanie: 60 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 6,00 zł

La Roche Posay Substiane+ odbudowujący krem przec
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Bepanthol balsam do rąk
Marka: Bayer Vital GmbH
Bepanthol balsam do rąk
Zastosowanie Bepanthol balsam do rąk (Opakowanie: 150 ml)Nasze dłonie codziennie narażane są na wpływ wielu niekorzystnych czynników
Cena: 50,00 zł

Aspecton Cassis tabletki do ssania na gardło
Marka: Krewel Meuselbach GmbH
Aspecton Cassis tabletki do ssania na gardło
Zastosowanie Aspecton Cassis tabletki do ssania na gardło (Opakowanie: 30 szt
Cena: 17,00 zł

Ozym 10 000 Hartkapseln
Marka: Trommsdorff GmbH & Co. KG
Ozym 10 000 Hartkapseln
Ozym 10 000 Hartkapseln (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 87,00 zł

Vomex A 150 mg Suppos.
Marka: Klinge Pharma GmbH
Vomex A 150 mg Suppos.
Zastosowanie Vomex A 150 mg Suppos. (Opakowanie: 10 szt
Cena: 39,00 zł

Biochemie DHU sól Nr 2 Fosforan wapniowy D12 tabl
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Biochemie DHU sól Nr 2 Fosforan wapniowy D12 tabletki
Zastosowanie Biochemie DHU sól Nr 2 Fosforan wapniowy D12 tabletki (Opakowanie: 80 szt
Cena: 17,00 zł

Ligamentum Longitud. Anter. Gl D 5 Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Ligamentum Longitud. Anter. Gl D 5 Amp.
Ligamentum Longitud. Anter. Gl D 5 Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 71,00 zł

Gelenk Pro Hyaluron, odżywka na stawy w proszku
Marka: WEBER & WEBER GmbH & Co. KG
Gelenk Pro Hyaluron, odżywka na stawy w proszku
Zastosowanie Gelenk Pro Hyaluron, odżywka na stawy w proszku (Opakowanie: 30X12
Cena: 163,00 zł

Biochemie Pflueger 12 Calcium sulfur. Creme
Marka: A.Pflüger GmbH & Co. KG
Biochemie Pflueger 12 Calcium sulfur. Creme
Biochemie Pflueger 12 Calcium sulfur. Creme (Opakowanie: 75 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Revoten Tabletten
Marka: PharmaSGP GmbH
Revoten Tabletten
Revoten Tabletten (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 177,00 zł

Arnica/plumbum /mellitum Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Arnicaplumbum mellitum Amp.
Arnica/plumbum /mellitum Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 71,00 zł

Vitamin B12 ratiopharm N ampułki
Marka: ratiopharm GmbH

Vichy Capital Soleil fluid ochronny do twarzy LSF
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Emser sól emska, saszetki
Marka: SIEMENS & Co
Emser sól emska, saszetki
Zastosowanie Emser sól emska, saszetki (Opakowanie: 20 szt.)Emser sól emska, saszetki (Opakowanie: 20 szt
Cena: 30,00 zł

Sankombi D 5 krople
Marka: SANUM-KEHLBECK GmbH & Co. KG
Sankombi D 5 krople
Zastosowanie Sankombi D 5 krople (Opakowanie: 10 ml)Sankombi D 5 krople (Opakowanie: 10 ml) to lek homeopatyczny o wszechstronnym zastosowaniu
Cena: 43,00 zł

Lindesa lekko natłuszczający krem ochronny
Marka: Asid Bonz GmbH

Louis Widmer krem do pielęgnacji skóry wokół oczu
Marka: LOUIS WIDMER GmbH

Jso Jkh Stoffw.-mittel St 6 Solidago cp Glob.
Marka: ISO-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Jso Jkh Stoffw.-mittel St 6 Solidago cp Glob.
Jso Jkh Stoffw.-mittel St 6 Solidago cp Glob. (Opakowanie: 20 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 48,00 zł

Zestaw przeciw wszom
Marka: Złota marka
Zestaw przeciw wszom
Zastosowanie Zestaw przeciw wszom (Opakowanie: 1 szt.)Zestaw przeciw wszom (Opakowanie: 1 szt
Cena: 128,00 zł

Kneipp drażetki z dziurawca
Marka: Kneipp GmbH
Kneipp drażetki z dziurawca
Zastosowanie Kneipp drażetki z dziurawca (Opakowanie: 90 szt.)Kneipp drażetki z dziurawca (Opakowanie: 90 szt
Cena: 26,00 zł

Halicar Salbe N
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG

Pure Encapsulations Pure 365 Skóra, włosy i pazno
Marka: pro medico GmbH
Pure Encapsulations Pure 365 Skóra, włosy i paznokcie kapsułki
Zastosowanie Pure Encapsulations Pure 365 Skóra, włosy i paznokcie kapsułki (Opakowanie: 60 szt
Cena: 72,00 zł

Calcium Phosphoricum C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Calcium Phosphoricum C 30 Globuli
Calcium Phosphoricum C 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Dynexan Mundgel
Marka: Chem. Fabrik Kreussler & Co. G

Weleda Elixir z rokitnikiem
Marka: WELEDA AG

Wick spray do nosa
Marka: Procter & Gamble GmbH
Wick spray do nosa
Zastosowanie Wick spray do nosa (Opakowanie: 15 ml)Wick spray do nosa (Opakowanie: 15 ml) pomoże ci zwalczyć pierwsze objawy przeziębienia i grypy
Cena: 35,00 zł

Babyzauber Bio-klapperstorchtee
Marka: Uebe Medical GmbH
Babyzauber Bio-klapperstorchtee
Babyzauber Bio-klapperstorchtee (Opakowanie: 75 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Ibuprofen-adgc 400 mg Filmtabletten
Marka: KSK-Pharma Vertriebs AG
Ibuprofen-adgc 400 mg Filmtabletten
Ibuprofen-adgc 400 mg Filmtabletten (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 8,00 zł

Nasenspray ratiopharm Panthenol
Marka: ratiopharm GmbH

Aquareva Reichhaltige Creme
Marka: DERMATICA EXCLUSIV Horst Spick
Aquareva Reichhaltige Creme
Aquareva Reichhaltige Creme (Opakowanie: 40 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 59,00 zł

Magnesium Diasporal 300 direkt Magnez granulat
Marka: Protina Pharmazeutische GmbH
Magnesium Diasporal 300 direkt Magnez granulat
Zastosowanie Magnesium Diasporal 300 direkt Magnez granulat (Opakowanie: 20 szt.)Magnesium Diasporal 300 direkt Magnez granulat (Opakowanie: 20 szt
Cena: 29,00 zł

Ass ratiopharm 100 mg magensaftresistent Tablet
Marka: ratiopharm GmbH
Ass ratiopharm 100 mg magensaftresistent   Tabletten
Ass ratiopharm 100 mg magensaftresistent Tabletten (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

La Roche Posay Toleriane Teint 11 puder mineraln
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Neuro Wied N Kapseln
Marka: Wiedemann Pharma GmbH
Neuro Wied N Kapseln
Neuro Wied N Kapseln (Opakowanie: 120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 153,00 zł

Pure Encapsulations Kalium Magn.citrat Kapseln
Marka: pro medico GmbH
Pure Encapsulations Kalium Magn.citrat Kapseln
Pure Encapsulations Kalium Magn.citrat Kapseln (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 87,00 zł

Parodontax płyn do płukania jamy ustnej
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt

Movicol trinkfertig 25 ml Beutel Lösung zur, zum
Marka: Norgine GmbH
Movicol trinkfertig 25 ml Beutel Lösung zur, zum einnehmen
Movicol trinkfertig 25 ml Beutel Lösung zur, zum einnehmen (Opakowanie: 30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 85,00 zł

Vita Aktiv B12 Tabletten mit Eiweissbausteinen
Marka: MIBE GmbH Arzneimittel
Vita Aktiv B12 Tabletten mit Eiweissbausteinen
Vita Aktiv B12 Tabletten mit Eiweissbausteinen (Opakowanie: 30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Biochemie DHU 7 Fosforan magnezu D6, tabletki
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Biochemie DHU 7 Fosforan magnezu D6, tabletki
Zastosowanie Biochemie DHU 7 Fosforan magnezu D6, tabletki (Opakowanie: 1000 szt.)Biochemie DHU 7 Fosforan magnezu D6, tabletki (Opakowanie: 1000 szt
Cena: 87,00 zł

Paracetamol Stada 125 Saeuglings-suppos.
Marka: STADAPHARM GmbH
Paracetamol Stada 125 Saeuglings-suppos.
Zastosowanie Paracetamol Stada 125 Saeuglings-suppos. (Opakowanie: 10 szt
Cena: 4,00 zł

Otofren Tabl.
Marka: A.Pflüger GmbH & Co. KG
Otofren Tabl.
Otofren Tabl. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 38,00 zł

Ginkobil ratiopharm 40 mg Filmtabletten
Marka: ratiopharm GmbH
Ginkobil ratiopharm 40 mg Filmtabletten
Ginkobil ratiopharm 40 mg Filmtabletten (Opakowanie: 30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Medi Smooth natuerliches Fusspeeling
Marka: medi GmbH & Co. KG
Medi Smooth natuerliches Fusspeeling
Medi Smooth natuerliches Fusspeeling (Opakowanie: 1X150 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 47,00 zł

Cimicifuga D 6 Tabl.
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Cimicifuga D 6 Tabl.
Cimicifuga D 6 Tabl. (Opakowanie: 200 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 51,00 zł

Dimenhydrinat Al 50 mg Tabl.
Marka: ALIUD Pharma GmbH
Dimenhydrinat Al 50 mg Tabl.
Dimenhydrinat Al 50 mg Tabl. (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 14,00 zł

Cerebrum Regio Motor Gl D 6 Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Cerebrum Regio Motor Gl D 6 Amp.
Cerebrum Regio Motor Gl D 6 Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 65,00 zł

Roths Pulmonaria classic Tropfen
Marka: Infirmarius GmbH
Roths Pulmonaria classic Tropfen
Roths Pulmonaria classic Tropfen (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 83,00 zł

Kneipp Spezial płyn do kąpieli na przeziębienie
Marka: Kneipp GmbH

Fortimel Energy Schokoladengeschmack
Marka: Złota marka
Fortimel Energy Schokoladengeschmack
Fortimel Energy Schokoladengeschmack (Opakowanie: ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 225,00 zł

Laif 900 Balance, tabletki powlekane 900 mg
Marka: Bayer Vital GmbH
Laif 900 Balance, tabletki powlekane 900 mg
Zastosowanie Laif 900 Balance, tabletki powlekane 900 mg (Opakowanie: 60 szt.)Laif 900 Balance, tabletki powlekane 900 mg (Opakowanie: 60 szt
Cena: 123,00 zł

Nystatin acis Suspension
Marka: acis Arzneimittel GmbH
Nystatin acis Suspension
Nystatin acis Suspension (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Calcigen D Kautabl.
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG
Calcigen D Kautabl.
Zastosowanie Calcigen D Kautabl. (Opakowanie: 200 szt
Cena: 101,00 zł

Kneipp Bade-essenz Tiefenentspannung
Marka: Kneipp GmbH
Kneipp Bade-essenz Tiefenentspannung
Kneipp Bade-essenz Tiefenentspannung (Opakowanie: 20 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 6,00 zł

Baldurat tabletki powlekane
Marka: G. Pohl-Boskamp GmbH & Co.KG
Baldurat tabletki powlekane
Baldurat tabletki powlekane (Opakowanie: 50 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 65,00 zł

Imlan Lippenbalsam
Marka: Amryt AG
Imlan Lippenbalsam
Imlan Lippenbalsam (Opakowanie: 8 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Amorolfin Al 5% wirkstoffhaltiger Nagellack
Marka: ALIUD Pharma GmbH
Amorolfin Al 5 wirkstoffhaltiger Nagellack
Amorolfin Al 5% wirkstoffhaltiger Nagellack (Opakowanie: 3 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 107,00 zł

Okkluglas Uhrglasverband
Marka: Berenbrinker Service GmbH
Okkluglas Uhrglasverband
Okkluglas Uhrglasverband (Opakowanie: 5 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 70,00 zł

Sanostol tabletki do ssania
Marka: Dr. Kade Pharm. Fabrik GmbH
Sanostol tabletki do ssania
Zastosowanie Sanostol tabletki do ssania (Opakowanie: 75 szt.)Sanostol tabletki do ssania (Opakowanie: 75 szt
Cena: 43,00 zł

Gelenknahrung Pro Hyaluron tabletki
Marka: WEBER & WEBER GmbH & Co. KG
Gelenknahrung Pro Hyaluron tabletki
Zastosowanie Gelenknahrung Pro Hyaluron tabletki (Opakowanie: 90 szt.)Gelenknahrung Pro Hyaluron tabletki (Opakowanie: 90 szt
Cena: 127,00 zł

Weleda kremowy płyn do kąpieli z dzikiej róży
Marka: WELEDA AG

Dove Body Lotion Hydro Pfl
Marka: Unilever Deutschland GmbH
Dove Body Lotion Hydro Pfl
Dove Body Lotion Hydro Pfl (Opakowanie: 400 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Polecamy

Strefa marek

Mapa strony

Facebook Twitter Pinterest Wykop Y! Mail Addthis