polariss
Krynica-Zdrój to zdrowie
129165 produktów

Nierówne zęby to coś więcej niż tylko kwestia estetyki. Ma to wpływ na wiele innych aspektów m.in. zdrowotnych, z których możesz nie zdawać sobie sprawy! Stomatolog przypomina, dlaczego prosty zgryz jest tak istotny.

Łatwiejsza higiena zębów

Dokładna higiena jamy ustnej u osób z nieprawidłowym zgryzem to wyzwanie. Wady takie jak np. stłoczenia zębów powodują, że trudniej dotrzeć szczoteczką, a nawet nicią do zakamarków, usunąć resztki jedzenia i gromadzącą się na zębach płytkę nazębną.

- Z powodu trudności z właściwym doczyszczaniem zębów szybciej gromadzi się kamień nazębny. Dlatego takie osoby są bardziej narażone na próchnicę, stany zapalne i choroby dziąseł wyjaśnia lek. stom. Robert Białach, zajmujący się ortodoncjąw gabinecie Stankowscy & Białach Stomatologia w Poznaniu.

Lepsze zdrowie jamy ustnej

Właściwa higiena jamy ustnej to mniejsze ryzyko ubytków oraz problemów z dziąsłami. Proste zęby przywracają zgryzowi prawidłową funkcję np. gryzienie, żucie. - Redukujemy również ryzyko halitozy, czyli nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej, ponieważ przy nierównym zgryzie, np. stłoczonych zębach, łatwiej gromadzą się bakterie i resztki jedzenia mówi ekspert.

Co więcej, nieprawidłowy zgryz sprzyja „zużywaniu” się zębów, których komplet powinien nam służyć całe życie. Takie zęby będą bardziej starte, kruche, szkliwo osłabione. Jeśli myślisz, że wizyty u stomatologa są kosztowne lub żmudne, to wiedz, że na dłuższą metę więcej czasu i pieniędzy stracisz na naprawę szkód, jakie nieprawidłowo ułożone zęby mogą spowodować. Terapia ortodontyczna może być również wymagana, gdy rozważamy wszczepienie implantów zębowych.

Lepsze zdrowie ogólne

Nieprawidłowy zgryz to nie tylko kwestia estetyki i ewentualnych kompleksów na punkcie krzywych zębów. To również większe ryzyko dolegliwości takich jak bóle głowy, oczu, szyi, karku, zaburzenia trawienia, wady wymowy. Zaawansowane wady zgryzu mogą przeciążać cały układ mięśniowo-szkieletowy, zaburzać motorykę, a nawet wpływać negatywnie na  postawę ciała (np. większe ryzyko skrzywień kręgosłupa).

Stawy w lepszej kondycji

Nieleczone wady zgryzu są również niekorzystne dla dobrej kondycji szczęki i żuchwy, ponieważ mogą prowadzić do tzw. choroby okluzyjnej zębów. Co to takiego? Jest to zaburzenie pracy układu żucia, czyli zębów, mięśni żucia i stawów skroniowo-żuchwowych. Może ona doprowadzić do m.in. starcia zębów, zwiększonego napięcia mięśni i dolegliwości bólowych.

- Nieprawidłowo kontaktujące się zęby, np. w konsekwencji wad zgryzu, zaburzają równowagę sił mechanicznych, obciążają nasze stawy i uniemożliwiają ich prawidłowe funkcjonowanie. Skutki mogą być opłakane: zgrzytanie zębami i ich ścieranie, zęby wychylające się do przodu, przeskakiwanie i trzaski w stawie skroniowo-żuchwowym, ból zębów przy nagryzaniu, a nawet bóle głowy, których często pacjenci nie łączą z kondycją jamy ustnej. Często to właśnie leczenie ortodontyczne pozwala doprowadzić do równego kontaktu zębów górnych i dolnych, a co za tym idzie redukuje nieprzyjemne dolegliwości – mówi stomatolog.

Większa pewność siebie

Krzywe zęby mogą odbierać pewność siebie, zaniżać samoocenę i wpędzać w kompleksy. Tyczy się to nie tylko nastolatków, ale również dorosłych pacjentów, którzy krzywy zgryz postrzegają jako jeden z największych defektów kosmetycznych.

Dziś więcej opcji niż kiedykolwiek

Jeśli od założenia aparatu powstrzymuje cię jego widoczność, to takie wymówki nie mają już racji bytu. Współczesna ortodoncja oferuje różnorodne opcje leczenia, wśród nich są zarówno klasyczne aparaty stałe, jak i ich bardziej dyskretne wersje: aparaty ceramiczne, szafirowe lub wykonane z kryształu górskiego.

Dla wstydliwych przewidzianesą  np. aparaty lingwalne (zakładane od strony podniebienia i języka, dzięki czemu są niewidoczne dla oka), trzeba jednak pamiętać, że czyszczenie zębów w takim aparacie jest dużo trudniejsze niż przy aparacie założonym od strony policzkowej.Alternatywą dla aparatów stałych są natomiast nowoczesne alignery, czyli ruchome aparaty nakładkowe typu Invisalign.

- To, co wyróżnia alignery to mała widoczność i wysoka estetyka, ponieważ są wykonane z elastycznego, przezroczystego tworzywa, nie posiadają również charakterystycznych dla aparatów klasycznych – drucików oraz zamków. Do tego można je w każdej chwili zdjąć do posiłków, szczotkowania lub przed ważnym spotkaniem. Dlatego są komfortową opcją leczenia wad zgryzu dla pacjentów prowadzących aktywny tryb życia. Mogą ich również używać m.in. sportowcy i osoby uprawiające zawody publiczne, np. dziennikarze, politycy, modelki, wokaliści – przekonuje dr Białach.

Leczenie możesz rozpocząć w każdym wieku

Istnieje stereotyp, że aparaty ortodontyczne to domena nastolatków i w dorosłym wieku nie ma już sensu decydować się na korektę wad zgryzu.  Ale eksperci zgodnie przyznają, że nie ma górnej granicy wieku.

 – Leczenie ortodontyczne jest równie skuteczne u nastolatków, jak u osób dorosłych. Proces fizjologiczny przesuwania zębów jest tu taki sam, różni się jedynie tym, że dorośli mają gęstszą tkanką kostną niż dzieci, przez co leczenie może potrwać nieco dłużej. Terapię najlepiej rozpocząć około 13-15.roku życia, wtedy zgryz jest bardziej plastyczny i łatwiej poddaje się siłom mechanicznym. Ale równie dobrze na aparat ortodontyczny możemy się zdecydować w starszym wieku, nawet na emeryturze. Warunkiem jest dobry stan kości pacjenta i brak przeciwwskazań medycznych, np. dobra kondycja dziąseł  – zapewnia ortodonta.

I dodaje:- Czas leczenia zależy od zaawansowania wady zgryzu oraz wyboru metody, średnio jest to około 22 miesiące. Jeśli od dawna nierówne zęby są naszym kompleksem, to warto wykonać pierwszy krok i umówić się na wstępną konsultację ortodontyczną. Stomatolog przeprowadzi niezbędną diagnostykę i przedstawi opcje leczenia dostosowane do naszych potrzeb. Możliwości jest teraz więcej, niż kiedykolwiek.

***

Stankowscy & Białach Stomatologia to poznańska klinika,  która zapewnia najwyższą jakość leczenia m.in. w zakresie profilaktyki, diagnostyki, chirurgii, periodontologii, stomatologii estetycznej, protetyki oraz implantologii. Klinika jest założycielem Akademii Dawsona Polska, gdzie prowadzi kursy, szkolenia i seminaria dla stomatologów z całej Polski.  Właściciele kliniki są autorami "Bądź bystry u dentysty, czyli jak mieć uśmiech celebryty i nie bać się stomatologa", pierwszego poradnika stomatologicznego dla pacjentów w Polsce. Więcej: stankowscybialach.pl, badzbystry.pl

Robert Białachukończył kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym. Dba, by uśmiechy pacjentów zapewniały nie tylko walory estetyczne, ale również funkcjonalne, dlatego wciąż podnosi swoje kwalifikacje uczęszczając na liczne seminaria i warsztaty w Polsce oraz za granicą. Ukończył prestiżową Akademię Dawsona na Florydzie oraz Curriculum Ortodontyczne FACE (Functional and Cosmetic Excellence) w Stambule. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Hity w 2019 roku

Ferrogamma Kapseln
Marka: Wörwag Pharma GmbH & Co. KG
Ferrogamma Kapseln
Ferrogamma Kapseln (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 57,00 zł

Luvos Heilerde imutox Granulat
Marka: Heilerde-Gesellsch.LUVOS JUST
Luvos Heilerde imutox Granulat
Luvos Heilerde imutox Granulat (Opakowanie: 50 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 63,00 zł

Abtei Nachtruhe krople nasenne
Marka: Omega Pharma Deutschland GmbH

Bioderma Hydrabio serum głęboko nawadniające
Marka: Aktiv-Derma GmbH

Betadorm D Tabl.
Marka: Recordati Pharma GmbH
Betadorm D Tabl.
Zastosowanie Betadorm D Tabl. (Opakowanie: 20 szt.)Anwendungsgebiete von Betadorm D Tabl. (Opakowanie: 20 szt.)Betadorm D Tabl. (Opakowanie: 20 szt
Cena: 35,00 zł

Dulcolax Np Tropfen
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb
Dulcolax Np Tropfen
Zastosowanie Dulcolax Np Tropfen (Opakowanie: 15 ml)- Verstopfung- Erkrankungen, die eine erleichterte Stuhlentleerung erfordernSkład7
Cena: 26,00 zł

Echinacea/argentum Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Echinaceaargentum Amp.
Echinacea/argentum Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 71,00 zł

Magnesium Verla Kautabs
Marka: Verla-Pharm Arzneimittel GmbH
Magnesium Verla Kautabs
Magnesium Verla Kautabs (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Bifon Creme
Marka: DERMAPHARM AG
Bifon Creme
Zastosowanie Bifon Creme (Opakowanie: 35 g)- Bei verschiedenen äußerlichen PilzinfektionenSkład0
Cena: 33,00 zł

Curapor Wundverband steril chirurgisch 5x7 cm
Marka: Lohmann & Rauscher GmbH & Co.K
Curapor Wundverband steril chirurgisch 5x7 cm
Curapor Wundverband steril chirurgisch 5x7 cm (Opakowanie: 5 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Hepar Gl D 5 Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Hepar Gl D 5 Amp.
Hepar Gl D 5 Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 71,00 zł

La Roche Posay Toleriane Teint Mineral puder mine
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Orthomol Fertil Plus kapsułki+tabletki
Marka: Orthomol pharmazeutische Vertr
Orthomol Fertil Plus kapsułki+tabletki
Zastosowanie Orthomol Fertil Plus kapsułki+tabletki (Opakowanie: 30 szt
Cena: 179,00 zł

Kneipp głóg drażetki
Marka: Kneipp GmbH
Kneipp głóg drażetki
Zastosowanie Kneipp głóg drażetki (Opakowanie: 240 szt.)Kneipp głóg drażetki (Opakowanie: 240 szt
Cena: 43,00 zł

La Mer med balsam z solą morską nieperfumowany
Marka: La mer Cosmetics AG
La Mer med balsam z solą morską nieperfumowany
La Mer med balsam z solą morską nieperfumowany (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 149,00 zł

Lachesis E Veneno Gl D 12 Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Lachesis E Veneno Gl D 12 Amp.
Lachesis E Veneno Gl D 12 Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 56,00 zł

Q 10 30 mg Tabl.
Marka: Złota marka
Q 10 30 mg Tabl.
Q 10 30 mg Tabl. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 70,00 zł

Proenzym Tabletten magensaftresistent
Marka: Avitale GmbH
Proenzym Tabletten magensaftresistent
Proenzym Tabletten magensaftresistent (Opakowanie: 810 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 285,00 zł

Protefix Haftcreme Frisch
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG
Protefix Haftcreme Frisch
Protefix Haftcreme Frisch (Opakowanie: 47 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 15,00 zł

Solunat Nr.14 Tropfen
Marka: Laboratorium Soluna Heilmittel
Solunat Nr.14 Tropfen
Solunat Nr.14 Tropfen (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 99,00 zł

Linola Fett N olejek do kąpieli
Marka: Dr. August Wolff GmbH & Co.KG

Heel Vertigoheel krople
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm

Arnicare Arnika Kühlgel
Marka: Nelsons GmbH
Arnicare Arnika Kühlgel
Arnicare Arnika Kühlgel (Opakowanie: 30 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Xitix tabletki do ssania
Marka: Recordati Pharma GmbH
Xitix tabletki do ssania
Xitix tabletki do ssania (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 34,00 zł

Biomed Pure Entgiftung Creme
Marka: Herba Anima GmbH
Biomed Pure Entgiftung Creme
Biomed Pure Entgiftung Creme (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 74,00 zł

Syoss Haarspray Volume Lift Haltegr.4 extra stark
Marka: Schwarzkopf & Henkel GmbH
Syoss Haarspray Volume Lift Haltegr.4 extra stark
Syoss Haarspray Volume Lift Haltegr.4 extra stark (Opakowanie: 400 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Eleu Curarina krople
Marka: HARRAS-PHARMA-CURARINA GmbH

Sabalvit Kapseln
Marka: Ruhrpharm AG
Sabalvit Kapseln
Zastosowanie Sabalvit Kapseln (Opakowanie: 200 szt
Cena: 108,00 zł

Bad Aiblinger Moorsalbe zur Intensiv Massage
Marka: Herbaria Kräuterparadies GmbH
Bad Aiblinger Moorsalbe zur Intensiv Massage
Bad Aiblinger Moorsalbe zur Intensiv Massage (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Clabin plus płyn na kurzajki
Marka: Omega Pharma Deutschland GmbH

Okoubasan D 2 Tropfen
Marka: SANUM-KEHLBECK GmbH & Co. KG
Okoubasan D 2 Tropfen
Okoubasan D 2 Tropfen (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Colostrum Immun Dr.Wolz kapsułki
Marka: Dr. Wolz Zell GmbH
Colostrum Immun Dr.Wolz kapsułki
Zastosowanie Colostrum Immun Dr.Wolz kapsułki (Opakowanie: 125 szt.)Colostrum Immun Dr.Wolz kapsułki (Opakowanie: 125 szt
Cena: 72,00 zł

Just for Men szampon koloryzujący ciemny brąz
Marka: Pharma Netzwerk PNW GmbH
Just for Men szampon koloryzujący ciemny brąz
Just for Men szampon koloryzujący ciemny brąz (Opakowanie: 60 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 34,00 zł

Migraene Kranit 500 mg Tabletten
Marka: Krewel Meuselbach GmbH
Migraene Kranit 500 mg Tabletten
Zastosowanie Migraene Kranit 500 mg Tabletten (Opakowanie: 10 szt
Cena: 21,00 zł

Esencja kwiatowa dr Bach - wiciokrzew przewiercie
Marka: Nelsons GmbH

Rausch Hairspray flexible Non-aerosol
Marka: RAUSCH (Deutschland) GmbH
Rausch Hairspray flexible Non-aerosol
Rausch Hairspray flexible Non-aerosol (Opakowanie: 150 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Otriven 0,025% Nasentropfen f.Saeugl.
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt
Otriven 0,025 Nasentropfen f.Saeugl.
Zastosowanie Otriven 0,025% Nasentropfen f.Saeugl
Cena: 8,00 zł

Rheubalmin dodatek do kąpieli leczniczej
Marka: Carl Hoernecke GmbH

Eucerin Th Hyal Urea Krem nawilżający pod oczy
Marka: Beiersdorf AG Eucerin

Anti Brumm Sun 2 in1 Spray Lsf 50
Marka: HERMES Arzneimittel GmbH
Anti Brumm Sun 2 in1 Spray Lsf 50
Anti Brumm Sun 2 in1 Spray Lsf 50 (Opakowanie: 150 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 84,00 zł

La Mer Flexible Body&bath Body-salzpeeling mit Pa
Marka: La mer Cosmetics AG
La Mer Flexible Bodybath Body-salzpeeling mit Parf.
La Mer Flexible Body&bath Body-salzpeeling mit Parf. (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 92,00 zł

Biochemie Orthim 19 Cuprum arsenicos.D 12 Tabl.
Marka: Orthim GmbH & Co. KG
Biochemie Orthim 19 Cuprum arsenicos.D 12 Tabl.
Biochemie Orthim 19 Cuprum arsenicos.D 12 Tabl. (Opakowanie: 400 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Enzym Wied N drażetki
Marka: Wiedemann Pharma GmbH
Enzym Wied N drażetki
Zastosowanie Enzym Wied N drażetki (Opakowanie: 120 szt.)Enzym Wied N drażetki (Opakowanie: 120 szt
Cena: 80,00 zł

Griffonia 5-HTP 200 mg kapsułki
Marka: Zein Pharma - Germany GmbH
Griffonia 5-HTP 200 mg kapsułki
Zastosowanie Griffonia 5-HTP 200 mg kapsułki (Opakowanie: 120 szt.)Griffonia 5-HTP 200 mg kapsułki (Opakowanie: 120 szt
Cena: 115,00 zł

Dulcolax Np Kinder Tropfen
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb
Dulcolax Np Kinder Tropfen
Dulcolax Np Kinder Tropfen (Opakowanie: 15 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 29,00 zł

Soledum forte, kapsułki 200 mg
Marka: MCM KLOSTERFRAU Vertr. GmbH
Soledum forte, kapsułki 200 mg
Zastosowanie Soledum forte, kapsułki 200 mg (Opakowanie: 50 szt.)Soledum forte, kapsułki 200 mg (Opakowanie: 50 szt
Cena: 65,00 zł

La Mer Platinum Skin Recov.pro Cell Serum mit Par
Marka: La mer Cosmetics AG
La Mer Platinum Skin Recov.pro Cell Serum mit Parfum
La Mer Platinum Skin Recov.pro Cell Serum mit Parfum (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 347,00 zł

Taxofit Magnesium 400+kalium Tabletten
Marka: MCM KLOSTERFRAU Vertr. GmbH
Taxofit Magnesium 400+kalium Tabletten
Taxofit Magnesium 400+kalium Tabletten (Opakowanie: 45 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Tilactamed Kautabl.
Marka: Strathmann GmbH & Co.KG
Tilactamed Kautabl.
Tilactamed Kautabl. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 61,00 zł

Nasara Kinesio Tape 5cmx5m schw.inkl.Spenderbox
Marka: Jovita Pharma
Nasara Kinesio Tape 5cmx5m schw.inkl.Spenderbox
Nasara Kinesio Tape 5cmx5m schw.inkl.Spenderbox (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Zentramin liquid Trinkfläschchen
Marka: Recordati Pharma GmbH
Zentramin liquid Trinkfläschchen
Zentramin liquid Trinkfläschchen (Opakowanie: 14X25 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 65,00 zł

Dermasence AHA Effects+wiatmina C preparat ochron
Marka: P&M COSMETICS GmbH & Co. KG

Just for men Brush in Color Gel schwarzbraun
Marka: Pharma Netzwerk PNW GmbH
Just for men Brush in Color Gel schwarzbraun
Just for men Brush in Color Gel schwarzbraun (Opakowanie: 28.4 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 34,00 zł

Sitobact Kapseln
Marka: Köhler Pharma GmbH
Sitobact Kapseln
Sitobact Kapseln (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 169,00 zł

Paracetamol Bc 500 mg Tabl.
Marka: BERLIN-CHEMIE AG
Paracetamol Bc 500 mg Tabl.
Zastosowanie Paracetamol Bc 500 mg Tabl. (Opakowanie: 20 szt
Cena: 8,00 zł

Luffa Operculata D 6 Globuli
Marka: Dr.RECKEWEG & Co. GmbH
Luffa Operculata D 6 Globuli
Luffa Operculata D 6 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Biochemie 21 Zincum chloratum D 6 Tabl.
Marka: Bombastus-Werke AG
Biochemie 21 Zincum chloratum D 6 Tabl.
Biochemie 21 Zincum chloratum D 6 Tabl. (Opakowanie: 80 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 13,00 zł

Chlorella 500 mg Bio Naturland tabletki
Marka: GSE Vertrieb Biologische Nahru
Chlorella 500 mg Bio Naturland tabletki
Zastosowanie Chlorella 500 mg Bio Naturland tabletki (Opakowanie: 80 szt.)Chlorella 500 mg Bio Naturland tabletki (Opakowanie: 80 szt
Cena: 43,00 zł

Louis Widmer krem rewitalizujący na noc lekko per
Marka: LOUIS WIDMER GmbH

Ibuprofen Abz 200 mg Filmtabl.
Marka: AbZ Pharma GmbH
Ibuprofen Abz 200 mg Filmtabl.
Zastosowanie Ibuprofen Abz 200 mg Filmtabl. (Opakowanie: 10 szt
Cena: 8,00 zł

Rausch opakowanie prezentowe 2017 Body
Marka: RAUSCH (Deutschland) GmbH
Rausch opakowanie prezentowe 2017 Body
Zastosowanie Rausch opakowanie prezentowe 2017 Body (Opakowanie: 1 op.)Na Rausch opakowanie prezentowe 2017 Body (Opakowanie: 1 op
Cena: 87,00 zł

Paracetamol Al 500 Tabl.
Marka: ALIUD Pharma GmbH
Paracetamol Al 500 Tabl.
Paracetamol Al 500 Tabl. (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 11,00 zł

Puren Vitalstoffkomplex Beutel a 15 g Granulat
Marka: PUREN Pharma GmbH & Co. KG
Puren Vitalstoffkomplex Beutel a 15 g Granulat
Puren Vitalstoffkomplex Beutel a 15 g Granulat (Opakowanie: 30 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 87,00 zł

Daylong Extreme zestaw przeciwsloneczny
Marka: 1 A Pharma GmbH
Daylong Extreme zestaw przeciwsloneczny
Zastosowanie Daylong Extreme zestaw przeciwsloneczny (Opakowanie: 1 szt.)Daylong Extreme zestaw przeciwsloneczny (Opakowanie: 1 szt
Cena: 253,00 zł

Para Benzochinon Injeele forte
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Para Benzochinon Injeele forte
Para Benzochinon Injeele forte (Opakowanie: 10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 74,00 zł

Prospan Hustenliquid
Marka: Engelhard Arzneimittel GmbH &
Prospan Hustenliquid
Prospan Hustenliquid (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Colgate Komplett Karies Schutz Zahnbürste medium
Marka: CP GABA GmbH
Colgate Komplett Karies Schutz Zahnbürste medium
Colgate Komplett Karies Schutz Zahnbürste medium (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 8,00 zł

Dedrei vital tabletki
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG
Dedrei vital tabletki
Zastosowanie Dedrei vital tabletki (Opakowanie: 100 szt.)Z pewnością każdy z nas wie, jak ważne dla naszego mózgu jest słońce
Cena: 30,00 zł

Schoen X 7 Creme
Marka: Pharma Peter GmbH
Schoen X 7 Creme
Schoen X 7 Creme (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 109,00 zł

Spirulina 500 mg Bio Naturland tabletki
Marka: GSE Vertrieb Biologische Nahru
Spirulina 500 mg Bio Naturland tabletki
Zastosowanie Spirulina 500 mg Bio Naturland tabletki (Opakowanie: 550 szt.)Spirulina 500 mg Bio Naturland tabletki (Opakowanie: 550 szt
Cena: 147,00 zł

Isoflavon Menssana kapsułki
Marka: MensSana AG
Isoflavon Menssana kapsułki
Zastosowanie Isoflavon Menssana kapsułki (Opakowanie: 60 szt
Cena: 140,00 zł

Otriven 0,1% Nasentropfen f.Erw.u.Schulkdr.
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt
Otriven 0,1 Nasentropfen f.Erw.u.Schulkdr.
Zastosowanie Otriven 0,1% Nasentropfen f.Erw.u.Schulkdr
Cena: 65,00 zł

Zeel compositus N, tabletki
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Zeel compositus N, tabletki
Zastosowanie Zeel compositus N, tabletki (Opakowanie: 250 szt.)Zeel compositus N, tabletki (Opakowanie: 250 szt
Cena: 127,00 zł

Hedelix s.a. Tropfen
Marka: Krewel Meuselbach GmbH
Hedelix s.a. Tropfen
Zastosowanie Hedelix s.a
Cena: 13,00 zł

Oral B Proexpert Crossaction Rundumsauber 35 mitt
Marka: Procter & Gamble GmbH
Oral B Proexpert Crossaction Rundumsauber 35 mitt.
Oral B Proexpert Crossaction Rundumsauber 35 mitt. (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 15,00 zł

Pure Encapsulations Magnesium Energy kapsułki
Marka: pro medico GmbH
Pure Encapsulations Magnesium Energy kapsułki
Zastosowanie Pure Encapsulations Magnesium Energy kapsułki (Opakowanie: 60 szt.)Pure Encapsulations Magnesium Energy kapsułki (Opakowanie: 60 szt
Cena: 65,00 zł

Derivatio Tabl.
Marka: A.Pflüger GmbH & Co. KG
Derivatio Tabl.
Derivatio Tabl. (Opakowanie: 200 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 79,00 zł

Vitamin B-loges komplett Filmtabletten
Marka: Dr. Loges + Co. GmbH
Vitamin B-loges komplett Filmtabletten
Vitamin B-loges komplett Filmtabletten (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 74,00 zł

Weleda Solna pasta do zębów
Marka: WELEDA AG

Gum Paroex Chlorhexidine 0,06% płyn do płukania
Marka: Sunstar Deutschland GmbH

Polecamy

Strefa marek

Mapa strony

Facebook Twitter Pinterest Wykop Y! Mail Addthis