polariss
Krynica-Zdrój to zdrowie
103897 produktów

Nierówne zęby to coś więcej niż tylko kwestia estetyki. Ma to wpływ na wiele innych aspektów m.in. zdrowotnych, z których możesz nie zdawać sobie sprawy! Stomatolog przypomina, dlaczego prosty zgryz jest tak istotny.

Łatwiejsza higiena zębów

Dokładna higiena jamy ustnej u osób z nieprawidłowym zgryzem to wyzwanie. Wady takie jak np. stłoczenia zębów powodują, że trudniej dotrzeć szczoteczką, a nawet nicią do zakamarków, usunąć resztki jedzenia i gromadzącą się na zębach płytkę nazębną.

- Z powodu trudności z właściwym doczyszczaniem zębów szybciej gromadzi się kamień nazębny. Dlatego takie osoby są bardziej narażone na próchnicę, stany zapalne i choroby dziąseł wyjaśnia lek. stom. Robert Białach, zajmujący się ortodoncjąw gabinecie Stankowscy & Białach Stomatologia w Poznaniu.

Lepsze zdrowie jamy ustnej

Właściwa higiena jamy ustnej to mniejsze ryzyko ubytków oraz problemów z dziąsłami. Proste zęby przywracają zgryzowi prawidłową funkcję np. gryzienie, żucie. - Redukujemy również ryzyko halitozy, czyli nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej, ponieważ przy nierównym zgryzie, np. stłoczonych zębach, łatwiej gromadzą się bakterie i resztki jedzenia mówi ekspert.

Co więcej, nieprawidłowy zgryz sprzyja „zużywaniu” się zębów, których komplet powinien nam służyć całe życie. Takie zęby będą bardziej starte, kruche, szkliwo osłabione. Jeśli myślisz, że wizyty u stomatologa są kosztowne lub żmudne, to wiedz, że na dłuższą metę więcej czasu i pieniędzy stracisz na naprawę szkód, jakie nieprawidłowo ułożone zęby mogą spowodować. Terapia ortodontyczna może być również wymagana, gdy rozważamy wszczepienie implantów zębowych.

Lepsze zdrowie ogólne

Nieprawidłowy zgryz to nie tylko kwestia estetyki i ewentualnych kompleksów na punkcie krzywych zębów. To również większe ryzyko dolegliwości takich jak bóle głowy, oczu, szyi, karku, zaburzenia trawienia, wady wymowy. Zaawansowane wady zgryzu mogą przeciążać cały układ mięśniowo-szkieletowy, zaburzać motorykę, a nawet wpływać negatywnie na  postawę ciała (np. większe ryzyko skrzywień kręgosłupa).

Stawy w lepszej kondycji

Nieleczone wady zgryzu są również niekorzystne dla dobrej kondycji szczęki i żuchwy, ponieważ mogą prowadzić do tzw. choroby okluzyjnej zębów. Co to takiego? Jest to zaburzenie pracy układu żucia, czyli zębów, mięśni żucia i stawów skroniowo-żuchwowych. Może ona doprowadzić do m.in. starcia zębów, zwiększonego napięcia mięśni i dolegliwości bólowych.

- Nieprawidłowo kontaktujące się zęby, np. w konsekwencji wad zgryzu, zaburzają równowagę sił mechanicznych, obciążają nasze stawy i uniemożliwiają ich prawidłowe funkcjonowanie. Skutki mogą być opłakane: zgrzytanie zębami i ich ścieranie, zęby wychylające się do przodu, przeskakiwanie i trzaski w stawie skroniowo-żuchwowym, ból zębów przy nagryzaniu, a nawet bóle głowy, których często pacjenci nie łączą z kondycją jamy ustnej. Często to właśnie leczenie ortodontyczne pozwala doprowadzić do równego kontaktu zębów górnych i dolnych, a co za tym idzie redukuje nieprzyjemne dolegliwości – mówi stomatolog.

Większa pewność siebie

Krzywe zęby mogą odbierać pewność siebie, zaniżać samoocenę i wpędzać w kompleksy. Tyczy się to nie tylko nastolatków, ale również dorosłych pacjentów, którzy krzywy zgryz postrzegają jako jeden z największych defektów kosmetycznych.

Dziś więcej opcji niż kiedykolwiek

Jeśli od założenia aparatu powstrzymuje cię jego widoczność, to takie wymówki nie mają już racji bytu. Współczesna ortodoncja oferuje różnorodne opcje leczenia, wśród nich są zarówno klasyczne aparaty stałe, jak i ich bardziej dyskretne wersje: aparaty ceramiczne, szafirowe lub wykonane z kryształu górskiego.

Dla wstydliwych przewidzianesą  np. aparaty lingwalne (zakładane od strony podniebienia i języka, dzięki czemu są niewidoczne dla oka), trzeba jednak pamiętać, że czyszczenie zębów w takim aparacie jest dużo trudniejsze niż przy aparacie założonym od strony policzkowej.Alternatywą dla aparatów stałych są natomiast nowoczesne alignery, czyli ruchome aparaty nakładkowe typu Invisalign.

- To, co wyróżnia alignery to mała widoczność i wysoka estetyka, ponieważ są wykonane z elastycznego, przezroczystego tworzywa, nie posiadają również charakterystycznych dla aparatów klasycznych – drucików oraz zamków. Do tego można je w każdej chwili zdjąć do posiłków, szczotkowania lub przed ważnym spotkaniem. Dlatego są komfortową opcją leczenia wad zgryzu dla pacjentów prowadzących aktywny tryb życia. Mogą ich również używać m.in. sportowcy i osoby uprawiające zawody publiczne, np. dziennikarze, politycy, modelki, wokaliści – przekonuje dr Białach.

Leczenie możesz rozpocząć w każdym wieku

Istnieje stereotyp, że aparaty ortodontyczne to domena nastolatków i w dorosłym wieku nie ma już sensu decydować się na korektę wad zgryzu.  Ale eksperci zgodnie przyznają, że nie ma górnej granicy wieku.

 – Leczenie ortodontyczne jest równie skuteczne u nastolatków, jak u osób dorosłych. Proces fizjologiczny przesuwania zębów jest tu taki sam, różni się jedynie tym, że dorośli mają gęstszą tkanką kostną niż dzieci, przez co leczenie może potrwać nieco dłużej. Terapię najlepiej rozpocząć około 13-15.roku życia, wtedy zgryz jest bardziej plastyczny i łatwiej poddaje się siłom mechanicznym. Ale równie dobrze na aparat ortodontyczny możemy się zdecydować w starszym wieku, nawet na emeryturze. Warunkiem jest dobry stan kości pacjenta i brak przeciwwskazań medycznych, np. dobra kondycja dziąseł  – zapewnia ortodonta.

I dodaje:- Czas leczenia zależy od zaawansowania wady zgryzu oraz wyboru metody, średnio jest to około 22 miesiące. Jeśli od dawna nierówne zęby są naszym kompleksem, to warto wykonać pierwszy krok i umówić się na wstępną konsultację ortodontyczną. Stomatolog przeprowadzi niezbędną diagnostykę i przedstawi opcje leczenia dostosowane do naszych potrzeb. Możliwości jest teraz więcej, niż kiedykolwiek.

***

Stankowscy & Białach Stomatologia to poznańska klinika,  która zapewnia najwyższą jakość leczenia m.in. w zakresie profilaktyki, diagnostyki, chirurgii, periodontologii, stomatologii estetycznej, protetyki oraz implantologii. Klinika jest założycielem Akademii Dawsona Polska, gdzie prowadzi kursy, szkolenia i seminaria dla stomatologów z całej Polski.  Właściciele kliniki są autorami "Bądź bystry u dentysty, czyli jak mieć uśmiech celebryty i nie bać się stomatologa", pierwszego poradnika stomatologicznego dla pacjentów w Polsce. Więcej: stankowscybialach.pl, badzbystry.pl

Robert Białachukończył kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym. Dba, by uśmiechy pacjentów zapewniały nie tylko walory estetyczne, ale również funkcjonalne, dlatego wciąż podnosi swoje kwalifikacje uczęszczając na liczne seminaria i warsztaty w Polsce oraz za granicą. Ukończył prestiżową Akademię Dawsona na Florydzie oraz Curriculum Ortodontyczne FACE (Functional and Cosmetic Excellence) w Stambule. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Hity w 2019 roku

Vitalux Plus 10 mg z luteiną - 84 szt.
Marka: NOVARTIS Pharma GmbH
Vitalux Plus 10 mg z luteiną - 84 szt.
Zastosowanie Vitalux Plus 10 mg z luteiną - 84 szt. (Opakowanie: 84 szt
Cena: 189,00 zł

Odaban puder do stóp i butów
Marka: MDM Healthcare Deutschland Gmb

Fluxlon indyjska babka jajowata saszetki
Marka: Kademann Pharma GmbH

Natamil 2 Folgemilch Pulver
Marka: Natamil GmbH
Natamil 2 Folgemilch Pulver
Natamil 2 Folgemilch Pulver (Opakowanie: 800 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 70,00 zł

Wyciąg z chmielu kaspułki
Marka: allcura Naturheilmittel GmbH
Wyciąg z chmielu kaspułki
Zastosowanie Wyciąg z chmielu kaspułki (Opakowanie: 90 szt
Cena: 60,00 zł

Synergon 12 Dolichos N Tropfen
Marka: Kattwiga Arzneimittel GmbH
Synergon 12 Dolichos N Tropfen
Synergon 12 Dolichos N Tropfen (Opakowanie: 20 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Rubisan Salbe N
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Rubisan Salbe N
Rubisan Salbe N (Opakowanie: 100 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 112,00 zł

Biochemie 7 Magnesium phosphoricum D 12 Tabl.
Marka: Bombastus-Werke AG
Biochemie 7 Magnesium phosphoricum D 12 Tabl.
Biochemie 7 Magnesium phosphoricum D 12 Tabl. (Opakowanie: 500 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Lierac Augen Make-up Entferner
Marka: Ales Groupe Cosmetic Deutschla
Lierac Augen Make-up Entferner
Lierac Augen Make-up Entferner (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 64,00 zł

Ledum D 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Ledum D 30 Globuli
Ledum D 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Aldiamed środek do płukania ust
Marka: Certmedica International GmbH
Aldiamed środek do płukania ust
Aldiamed środek do płukania ust (Opakowanie: 250 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 34,00 zł

Maaloxan 25 mVal Susp.
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb
Maaloxan 25 mVal Susp.
Zastosowanie Maaloxan 25 mVal Susp
Cena: 39,00 zł

Migraene Kranit 500 mg Tabletten
Marka: Krewel Meuselbach GmbH
Migraene Kranit 500 mg Tabletten
Zastosowanie Migraene Kranit 500 mg Tabletten (Opakowanie: 20 szt
Cena: 30,00 zł

Covermed plaster w rolce 5mx6cm
Marka: BSN medical GmbH
Covermed plaster w rolce 5mx6cm
Zastosowanie Covermed plaster w rolce 5mx6cm (Opakowanie: 1 szt.)Rozległe rany często wymagają plastrów o dużej powierzchni
Cena: 82,00 zł

La Roche Posay Anthelios SPF50+ Mleczko dla dziec
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Medipharma Hyaluron krem przeciwsłoneczny do twar
Marka: Dr. Theiss Naturwaren GmbH

Zink Sandoz Direkt cynk w saszetkach
Marka: Hexal AG
Zink Sandoz Direkt cynk w saszetkach
Zastosowanie Zink Sandoz Direkt cynk w saszetkach (Opakowanie: 20 szt.)Zink Sandoz Direkt cynk w saszetkach (Opakowanie: 20 szt
Cena: 35,00 zł

Bifiteral Sirup
Marka: Mylan Healthcare GmbH

Krophan tabletki z morszczyna
Marka: REPHA GmbH Biologische Arzneim
Krophan tabletki z morszczyna
Zastosowanie Krophan tabletki z morszczyna (Opakowanie: 100 szt.)Niedobór tak ważnego pierwiastka, jakim jest jod stanowi znaczący problem
Cena: 52,00 zł

Amitamin fertilsan M kapsułki na płodność
Marka: Active Bio Life Science GmbH
Amitamin fertilsan M kapsułki na płodność
Zastosowanie Amitamin fertilsan M kapsułki na płodność (Opakowanie: 90 szt.)Amitamin fertilsan M kapsułki na płodność (Opakowanie: 90 szt
Cena: 143,00 zł

Kneipp perełki do kąpieli o działaniu odstresowuj
Marka: Kneipp GmbH

Balkis Schnupfenkapseln Neu
Marka: Dr. Theiss Naturwaren GmbH
Balkis Schnupfenkapseln Neu
Zastosowanie Balkis Schnupfenkapseln Neu (Opakowanie: 20 szt
Cena: 52,00 zł

Ophtalmin N sine Augentr.
Marka: Dr. Winzer Pharma GmbH
Ophtalmin N sine Augentr.
Zastosowanie Ophtalmin N sine Augentr. (Opakowanie: 20X0.5 ml)- Augenreizungen mit und ohne Rötungen der Bindehaut und des Lidrandes (z.B
Cena: 34,00 zł

Gehwol med. zmiękczacz do paznokci
Marka: Eduard Gerlach GmbH
Gehwol med. zmiękczacz do paznokci
Zastosowanie Gehwol med. zmiękczacz do paznokci (Opakowanie: 15 ml)Wrastające paznokcie to problem, na który cierpi wiele ludzi
Cena: 30,00 zł

Allgaeuer Latschenk. wódka francuska extra
Marka: Dr. Theiss Naturwaren GmbH
Allgaeuer Latschenk. wódka francuska extra
Allgaeuer Latschenk. wódka francuska extra (Opakowanie: 250 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Laxoberal tabletki
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb
Laxoberal tabletki
Zastosowanie Laxoberal tabletki (Opakowanie: 50 szt.)Laxoberal tabletki (Opakowanie: 50 szt.) należy grupy środków o działaniu przeczyszczającym
Cena: 46,00 zł

Arnica D 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Arnica D 30 Globuli
Arnica D 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Sebamed 10% Urea balsam dla skóry suchej
Marka: Sebapharma GmbH & Co.KG
Sebamed 10 Urea balsam dla skóry suchej
Zastosowanie Sebamed 10% Urea balsam dla skóry suchej (Opakowanie: 200 ml)Intensywna opieka i pielęgnacja bardzo suchej i szorstkiej skóry
Cena: 30,00 zł

Sól glauberska siarczan sodu w proszku
Marka: Bombastus-Werke AG

Nobilin Krilloel Omega 3 Plus Kapseln
Marka: Medicom Pharma GmbH
Nobilin Krilloel Omega 3 Plus Kapseln
Nobilin Krilloel Omega 3 Plus Kapseln (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 107,00 zł

Medela Muttermich Aufbewahrungsbeutel
Marka: MEDELA
Medela Muttermich Aufbewahrungsbeutel
Medela Muttermich Aufbewahrungsbeutel (Opakowanie: 25 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Nenedent Kinderzahncreme homoeop.Vertr.m.Fluor.
Marka: Dentinox Lenk & Schuppan KG
Nenedent Kinderzahncreme homoeop.Vertr.m.Fluor.
Nenedent Kinderzahncreme homoeop.Vertr.m.Fluor. (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 8,00 zł

Cafecito Espresso Kautabletten
Marka: OTC Siebenhandl GmbH
Cafecito Espresso Kautabletten
Cafecito Espresso Kautabletten (Opakowanie: 15 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Askina Pad Wundauflage 5x5cm nichthaftend
Marka: B. Braun Melsungen AG
Askina Pad Wundauflage 5x5cm nichthaftend
Askina Pad Wundauflage 5x5cm nichthaftend (Opakowanie: 25 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Cetaphil delikatne mleczko oczyszczające 460ml
Marka: Galderma Laboratorium GmbH

Bioderma Sensibio Ar krem skóra naczynkowa
Marka: Aktiv-Derma GmbH

Tyrosur Wundheilpuder
Marka: Engelhard Arzneimittel GmbH &
Tyrosur Wundheilpuder
Tyrosur Wundheilpuder (Opakowanie: 20 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Laufwunder Fussbalsam hautfettend
Marka: Franz Lütticke GmbH
Laufwunder Fussbalsam hautfettend
Laufwunder Fussbalsam hautfettend (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

La Roche Posay płyn miceralny do demakijażu skóry
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Synergon 38 Belladonna N Tropfen
Marka: Kattwiga Arzneimittel GmbH
Synergon 38 Belladonna N Tropfen
Synergon 38 Belladonna N Tropfen (Opakowanie: 20 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Diclofenac Puren Gel
Marka: PUREN Pharma GmbH & Co. KG
Diclofenac Puren Gel
Diclofenac Puren Gel (Opakowanie: 150 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 26,00 zł

Antistax extra tabletki na wzmocnienie żył
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb
Antistax extra tabletki na wzmocnienie żył
Zastosowanie Antistax extra tabletki na wzmocnienie żył (Opakowanie: 60 szt.)Antistax extra tabletki na wzmocnienie żył (Opakowanie: 60 szt
Cena: 109,00 zł

Afra Balsam fluessig
Marka: Aframed GmbH
Afra Balsam fluessig
Afra Balsam fluessig (Opakowanie: 480 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 57,00 zł

Omep Hexal 20 mg magensaftresistente Hartkapseln
Marka: Hexal AG
Omep Hexal 20 mg magensaftresistente Hartkapseln
Omep Hexal 20 mg magensaftresistente Hartkapseln (Opakowanie: 14 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Hypophysis/stannum Amp.
Marka: WALA Heilmittel GmbH
Hypophysisstannum Amp.
Hypophysis/stannum Amp. (Opakowanie: 10X1 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 65,00 zł

Kompresy Es 75x75cm 8-krotne jałowe
Marka: PAUL HARTMANN AG
Kompresy Es 75x75cm 8-krotne jałowe
Kompresy Es 75x75cm 8-krotne jałowe (Opakowanie: 25X2 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 21,00 zł

Dermasence Polaneth balsam
Marka: P&M COSMETICS GmbH & Co. KG
Dermasence Polaneth balsam
Zastosowanie Dermasence Polaneth balsam (Opakowanie: 200 ml)Balsam stworzony do skóry suchej i bardzo suchej oraz starzejącej się
Cena: 74,00 zł

Biotin Heumann 5 mg Tabl.
Marka: HEUMANN PHARMA GmbH & Co. Gene
Biotin Heumann 5 mg Tabl.
Biotin Heumann 5 mg Tabl. (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 70,00 zł

Dwt Haarspray Volumen extra starker H3
Marka: Schwarzkopf & Henkel GmbH
Dwt Haarspray Volumen extra starker H3
Dwt Haarspray Volumen extra starker H3 (Opakowanie: 250 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 9,00 zł

Loratadin 1a Pharma Tabl.
Marka: 1 A Pharma GmbH
Loratadin 1a Pharma Tabl.
Loratadin 1a Pharma Tabl. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 67,00 zł

Frubiase Sport Direkt granulat
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb
Frubiase Sport Direkt granulat
Zastosowanie Frubiase Sport Direkt granulat (Opakowanie: 18 szt
Cena: 46,00 zł

Linola Urea Creme
Marka: Dr. August Wolff GmbH & Co.KG

Aptamil Proexpert Pregomin As Pulver
Marka: MILUPA Nutricia GmbH
Aptamil Proexpert Pregomin As Pulver
Aptamil Proexpert Pregomin As Pulver (Opakowanie: 400 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 164,00 zł

Maca Bio Kapseln
Marka: AMAZONAS Naturprodukte Handels
Maca Bio Kapseln
Maca Bio Kapseln (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

H&s herbata na dolegliwości żołądkowo-jelitowe sa
Marka: H&S Tee - Gesellschaft mbH & C
Hs herbata na dolegliwości żołądkowo-jelitowe saszetki
Zastosowanie H&s herbata na dolegliwości żołądkowo-jelitowe saszetki (Opakowanie: 20 szt
Cena: 17,00 zł

Flosine Balance Granulat
Marka: Quiris Healthcare GmbH & Co. K
Flosine Balance Granulat
Flosine Balance Granulat (Opakowanie: 300 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 52,00 zł

Kneipp herbata z pokrzywy
Marka: Kneipp GmbH
Kneipp herbata z pokrzywy
Zastosowanie Kneipp herbata z pokrzywy (Opakowanie: 10 szt.)Kneipp herbata z pokrzywy (Opakowanie: 10 szt
Cena: 6,00 zł

Restructa Sn Tabl.
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Restructa Sn Tabl.
Restructa Sn Tabl. (Opakowanie: 100 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 65,00 zł

Gripp-heel Amp.
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm
Gripp-heel Amp.
Gripp-heel Amp. (Opakowanie: 50 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 257,00 zł

Cystus 052 Sud
Marka: Dr. Pandalis
Cystus 052 Sud
Cystus 052 Sud (Opakowanie: 500 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 71,00 zł

China C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
China C 30 Globuli
China C 30 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Ichtholan 50% Salbe
Marka: Ichthyol-Gesellschaft Cordes H

Arnica D 12 Globuli
Marka: Dr.RECKEWEG & Co. GmbH
Arnica D 12 Globuli
Arnica D 12 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Alpecin Kopfhaut Sonnen-schutz Lsf 15 Tonikum
Marka: Dr. Kurt Wolff GmbH & Co. KG
Alpecin Kopfhaut Sonnen-schutz Lsf 15 Tonikum
Alpecin Kopfhaut Sonnen-schutz Lsf 15 Tonikum (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 43,00 zł

Claire Fisher maseczka oczyszczająca do twarzy
Marka: STADA GmbH

Ginkgo 100 mg kapsułki z wit. B1, C + E
Marka: Avitale GmbH
Ginkgo 100 mg kapsułki z wit. B1, C + E
Zastosowanie Ginkgo 100 mg kapsułki z wit. B1, C + E (Opakowanie: 192 szt.)Ginkgo 100 mg kapsułki z wit. B1, C + E (Opakowanie: 192 szt
Cena: 124,00 zł

Vea Crema Pf
Marka: HULKA S.r.l.
Vea Crema Pf
Vea Crema Pf (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 101,00 zł

Metasolitharis Tropfen zum Einnehmen
Marka: meta Fackler Arzneimittel GmbH
Metasolitharis Tropfen zum Einnehmen
Metasolitharis Tropfen zum Einnehmen (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 39,00 zł

Knobivital Głóg i Czarny Bez dla prawidłowego krą
Marka: KnobiVital Naturheilmittel Gmb

Paracetamol dura 500 mg Tabl.
Marka: Mylan dura GmbH
Paracetamol dura 500 mg Tabl.
Paracetamol dura 500 mg Tabl. (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 6,00 zł

Lierac Magnificence przeciwzmarszczkowe serum w p
Marka: Ales Groupe Cosmetic Deutschla

B Life Protect Kapseln
Marka: Heidelberger Chlorella GmbH
B Life Protect Kapseln
B Life Protect Kapseln (Opakowanie: 360 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 230,00 zł

Phytolacca D 12 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Phytolacca D 12 Globuli
Phytolacca D 12 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 30,00 zł

Kamillosan Wund- u.Heilbad
Marka: MEDA Pharma GmbH & Co.KG
Kamillosan Wund- u.Heilbad
Zastosowanie Kamillosan Wund- u
Cena: 65,00 zł

Artelac Nighttime żel do oczy na noc
Marka: Dr. Gerhard Mann
Artelac Nighttime żel do oczy na noc
Zastosowanie Artelac Nighttime żel do oczy na noc (Opakowanie: 1X10 g)Produkt idealny dla osób, które potrzebują ulgi dla suchego oka
Cena: 34,00 zł

Witamina B12 kapsułki
Marka: Aalborg Pharma GmbH
Witamina B12 kapsułki
Witamina B12 kapsułki (Opakowanie: 120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 100,00 zł

Nobilin Probiotische Kulturen Kapseln
Marka: Medicom Pharma GmbH
Nobilin Probiotische Kulturen Kapseln
Nobilin Probiotische Kulturen Kapseln (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 35,00 zł

Kwas foliowy 800 Plus B12+jod – tabletki
Marka: Avitale GmbH
Kwas foliowy 800 Plus B12+jod – tabletki
Zastosowanie Kwas foliowy 800 Plus B12+jod – tabletki (Opakowanie: 120 szt.)Kwas foliowy 800 Plus B12+jod – tabletki (Opakowanie: 120 szt
Cena: 30,00 zł

Gelobacin Krople do uszu
Marka: G. Pohl-Boskamp GmbH & Co.KG

Varolast Plus Zinkleimbinde 8cmx5m
Marka: PAUL HARTMANN AG
Varolast Plus Zinkleimbinde 8cmx5m
Varolast Plus Zinkleimbinde 8cmx5m (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl
Cena: 50,00 zł

Polecamy

Strefa marek

Mapa strony

Facebook Twitter Pinterest Wykop Y! Mail Addthis