polariss
Krynica-Zdrój to zdrowie
104207 produktów

Nierówne zęby to coś więcej niż tylko kwestia estetyki. Ma to wpływ na wiele innych aspektów m.in. zdrowotnych, z których możesz nie zdawać sobie sprawy! Stomatolog przypomina, dlaczego prosty zgryz jest tak istotny.

Łatwiejsza higiena zębów

Dokładna higiena jamy ustnej u osób z nieprawidłowym zgryzem to wyzwanie. Wady takie jak np. stłoczenia zębów powodują, że trudniej dotrzeć szczoteczką, a nawet nicią do zakamarków, usunąć resztki jedzenia i gromadzącą się na zębach płytkę nazębną.

- Z powodu trudności z właściwym doczyszczaniem zębów szybciej gromadzi się kamień nazębny. Dlatego takie osoby są bardziej narażone na próchnicę, stany zapalne i choroby dziąseł wyjaśnia lek. stom. Robert Białach, zajmujący się ortodoncjąw gabinecie Stankowscy & Białach Stomatologia w Poznaniu.

Lepsze zdrowie jamy ustnej

Właściwa higiena jamy ustnej to mniejsze ryzyko ubytków oraz problemów z dziąsłami. Proste zęby przywracają zgryzowi prawidłową funkcję np. gryzienie, żucie. - Redukujemy również ryzyko halitozy, czyli nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej, ponieważ przy nierównym zgryzie, np. stłoczonych zębach, łatwiej gromadzą się bakterie i resztki jedzenia mówi ekspert.

Co więcej, nieprawidłowy zgryz sprzyja „zużywaniu” się zębów, których komplet powinien nam służyć całe życie. Takie zęby będą bardziej starte, kruche, szkliwo osłabione. Jeśli myślisz, że wizyty u stomatologa są kosztowne lub żmudne, to wiedz, że na dłuższą metę więcej czasu i pieniędzy stracisz na naprawę szkód, jakie nieprawidłowo ułożone zęby mogą spowodować. Terapia ortodontyczna może być również wymagana, gdy rozważamy wszczepienie implantów zębowych.

Lepsze zdrowie ogólne

Nieprawidłowy zgryz to nie tylko kwestia estetyki i ewentualnych kompleksów na punkcie krzywych zębów. To również większe ryzyko dolegliwości takich jak bóle głowy, oczu, szyi, karku, zaburzenia trawienia, wady wymowy. Zaawansowane wady zgryzu mogą przeciążać cały układ mięśniowo-szkieletowy, zaburzać motorykę, a nawet wpływać negatywnie na  postawę ciała (np. większe ryzyko skrzywień kręgosłupa).

Stawy w lepszej kondycji

Nieleczone wady zgryzu są również niekorzystne dla dobrej kondycji szczęki i żuchwy, ponieważ mogą prowadzić do tzw. choroby okluzyjnej zębów. Co to takiego? Jest to zaburzenie pracy układu żucia, czyli zębów, mięśni żucia i stawów skroniowo-żuchwowych. Może ona doprowadzić do m.in. starcia zębów, zwiększonego napięcia mięśni i dolegliwości bólowych.

- Nieprawidłowo kontaktujące się zęby, np. w konsekwencji wad zgryzu, zaburzają równowagę sił mechanicznych, obciążają nasze stawy i uniemożliwiają ich prawidłowe funkcjonowanie. Skutki mogą być opłakane: zgrzytanie zębami i ich ścieranie, zęby wychylające się do przodu, przeskakiwanie i trzaski w stawie skroniowo-żuchwowym, ból zębów przy nagryzaniu, a nawet bóle głowy, których często pacjenci nie łączą z kondycją jamy ustnej. Często to właśnie leczenie ortodontyczne pozwala doprowadzić do równego kontaktu zębów górnych i dolnych, a co za tym idzie redukuje nieprzyjemne dolegliwości – mówi stomatolog.

Większa pewność siebie

Krzywe zęby mogą odbierać pewność siebie, zaniżać samoocenę i wpędzać w kompleksy. Tyczy się to nie tylko nastolatków, ale również dorosłych pacjentów, którzy krzywy zgryz postrzegają jako jeden z największych defektów kosmetycznych.

Dziś więcej opcji niż kiedykolwiek

Jeśli od założenia aparatu powstrzymuje cię jego widoczność, to takie wymówki nie mają już racji bytu. Współczesna ortodoncja oferuje różnorodne opcje leczenia, wśród nich są zarówno klasyczne aparaty stałe, jak i ich bardziej dyskretne wersje: aparaty ceramiczne, szafirowe lub wykonane z kryształu górskiego.

Dla wstydliwych przewidzianesą  np. aparaty lingwalne (zakładane od strony podniebienia i języka, dzięki czemu są niewidoczne dla oka), trzeba jednak pamiętać, że czyszczenie zębów w takim aparacie jest dużo trudniejsze niż przy aparacie założonym od strony policzkowej.Alternatywą dla aparatów stałych są natomiast nowoczesne alignery, czyli ruchome aparaty nakładkowe typu Invisalign.

- To, co wyróżnia alignery to mała widoczność i wysoka estetyka, ponieważ są wykonane z elastycznego, przezroczystego tworzywa, nie posiadają również charakterystycznych dla aparatów klasycznych – drucików oraz zamków. Do tego można je w każdej chwili zdjąć do posiłków, szczotkowania lub przed ważnym spotkaniem. Dlatego są komfortową opcją leczenia wad zgryzu dla pacjentów prowadzących aktywny tryb życia. Mogą ich również używać m.in. sportowcy i osoby uprawiające zawody publiczne, np. dziennikarze, politycy, modelki, wokaliści – przekonuje dr Białach.

Leczenie możesz rozpocząć w każdym wieku

Istnieje stereotyp, że aparaty ortodontyczne to domena nastolatków i w dorosłym wieku nie ma już sensu decydować się na korektę wad zgryzu.  Ale eksperci zgodnie przyznają, że nie ma górnej granicy wieku.

 – Leczenie ortodontyczne jest równie skuteczne u nastolatków, jak u osób dorosłych. Proces fizjologiczny przesuwania zębów jest tu taki sam, różni się jedynie tym, że dorośli mają gęstszą tkanką kostną niż dzieci, przez co leczenie może potrwać nieco dłużej. Terapię najlepiej rozpocząć około 13-15.roku życia, wtedy zgryz jest bardziej plastyczny i łatwiej poddaje się siłom mechanicznym. Ale równie dobrze na aparat ortodontyczny możemy się zdecydować w starszym wieku, nawet na emeryturze. Warunkiem jest dobry stan kości pacjenta i brak przeciwwskazań medycznych, np. dobra kondycja dziąseł  – zapewnia ortodonta.

I dodaje:- Czas leczenia zależy od zaawansowania wady zgryzu oraz wyboru metody, średnio jest to około 22 miesiące. Jeśli od dawna nierówne zęby są naszym kompleksem, to warto wykonać pierwszy krok i umówić się na wstępną konsultację ortodontyczną. Stomatolog przeprowadzi niezbędną diagnostykę i przedstawi opcje leczenia dostosowane do naszych potrzeb. Możliwości jest teraz więcej, niż kiedykolwiek.

***

Stankowscy & Białach Stomatologia to poznańska klinika,  która zapewnia najwyższą jakość leczenia m.in. w zakresie profilaktyki, diagnostyki, chirurgii, periodontologii, stomatologii estetycznej, protetyki oraz implantologii. Klinika jest założycielem Akademii Dawsona Polska, gdzie prowadzi kursy, szkolenia i seminaria dla stomatologów z całej Polski.  Właściciele kliniki są autorami "Bądź bystry u dentysty, czyli jak mieć uśmiech celebryty i nie bać się stomatologa", pierwszego poradnika stomatologicznego dla pacjentów w Polsce. Więcej: stankowscybialach.pl, badzbystry.pl

Robert Białachukończył kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym. Dba, by uśmiechy pacjentów zapewniały nie tylko walory estetyczne, ale również funkcjonalne, dlatego wciąż podnosi swoje kwalifikacje uczęszczając na liczne seminaria i warsztaty w Polsce oraz za granicą. Ukończył prestiżową Akademię Dawsona na Florydzie oraz Curriculum Ortodontyczne FACE (Functional and Cosmetic Excellence) w Stambule. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Wyjątkowe okazje wybrane dla Ciebie

Hity w 2019 roku

Synergon 78 Solidago N Tropfen
Marka: Kattwiga Arzneimittel GmbH

Novofine 8® Igły do wstrzykiwaczy insulinowych 0,
Marka: Novo Nordisk Pharma GmbH

Vowen T Tabl.
Marka: WEBER & WEBER GmbH & Co. KG
Vowen T Tabl.
Vowen T Tabl. (Opakowanie: 50 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 57,00 zł

Cinnabsin tabletki na zatok.
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Cinnabsin tabletki na zatok.
Zastosowanie Cinnabsin tabletki na zatok. (Opakowanie: 60 szt.)Cinnabsin tabletki na zatok. (Opakowanie: 60 szt.) to lek homeopatyczny ukierunkowany w
Cena: 39,00 zł

Calcimed D3 500 mg/1000 I.e. Kautabletten
Marka: HERMES Arzneimittel GmbH

Menaquinone-7 Tabletten
Marka: Supplementa Corporation B.V.
Menaquinone-7 Tabletten
Menaquinone-7 Tabletten (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 61,00 zł

Ibuprofen Heumann 200 mg Filmtabl.
Marka: HEUMANN PHARMA GmbH & Co. Gene
Ibuprofen Heumann 200 mg Filmtabl.
Zastosowanie Ibuprofen Heumann 200 mg Filmtabl. (Opakowanie: 50 szt.)- Bei leichten bis mäßig starken Schmerzen (wie Kopfschmerzen, Zahnschmerzen, R
Cena: 21,00 zł

Orthomol Immun ampułki
Marka: Orthomol pharmazeutische Vertr

Bromhexin Krewel Meuselb.tropfen 12mg/ml
Marka: Krewel Meuselbach GmbH
Bromhexin Krewel Meuselb.tropfen 12mgml
Zastosowanie Bromhexin Krewel Meuselb.tropfen 12mg/ml (Opakowanie: 50 ml)Zur schleimlösenden Behandlung bei akuten und chronischen Erkrankungen der L
Cena: 26,00 zł

Sepia C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG

Cranberola kapsulki
Marka: WEBER & WEBER GmbH & Co. KG

Acidum Sulfuricum D 12 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Acidum Sulfuricum D 12 Globuli
Acidum Sulfuricum D 12 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 26,00 zł

Gabunat forte 10 mg Tabl.
Marka: Strathmann GmbH & Co.KG
Gabunat forte 10 mg Tabl.
Zastosowanie Gabunat forte 10 mg Tabl. (Opakowanie: 90 szt.)- Vorbeugung und Behandlung von Biotin-Mangelzuständen.- Behandlung von Biotin-Mangelzust
Cena: 188,00 zł

Tempo Taschentücher Kids
Marka: Essity Germany GmbH
Tempo Taschentücher Kids
Tempo Taschentücher Kids (Opakowanie: 9X5 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 13,00 zł

Orthomol Tendo stawy i ścięgna zestaw
Marka: Orthomol pharmazeutische Vertr
Orthomol Tendo stawy i ścięgna zestaw
Zastosowanie Orthomol Tendo stawy i ścięgna zestaw (Opakowanie: 3x30 szt.)Orthomol Tendo stawy i ścięgna zestaw (Opakowanie: 3x30 szt.) stanowi sp
Cena: 752,00 zł

Phardol Thermo balsam pielęgnacyjny
Marka: Chem. Fabrik Kreussler & Co. G

Plantago Major D 6 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG
Plantago Major D 6 Globuli
Plantago Major D 6 Globuli (Opakowanie: 10 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 35,00 zł

Blepha Cura w zawiesinie
Marka: OPTIMA Pharmazeutische GmbH

Ch Alpha Plus ampułki do picia na stawy
Marka: Quiris Healthcare GmbH & Co. K

Medipharma Hyaluron lotion przeciwsłoneczny do ci
Marka: Dr. Theiss Naturwaren GmbH

Hansaplast Fingerstrips 12x2cm plastry na palce e
Marka: Beiersdorf AG
Hansaplast Fingerstrips 12x2cm plastry na palce elastyczne
Zastosowanie Hansaplast Fingerstrips 12x2cm plastry na palce elastyczne (Opakowanie: 100 szt.)Jeśli poszukujesz wysokiej jakości plastra na drobne r
Cena: 87,00 zł

Sebamed pianka p/bakteryjna do skóry problematycz
Marka: Sebapharma GmbH & Co.KG

Ferro Sanol Tabl.ueberzogen
Marka: UCB Pharma GmbH
Ferro Sanol Tabl.ueberzogen
Zastosowanie Ferro Sanol Tabl.ueberzogen (Opakowanie: 50 szt.)Behandlung von Eisenmangelzuständen (insbesondere von Blutarmut verursacht durch Eisenm
Cena: 30,00 zł

Odol Mundwasser Original® płyn do płukania ust
Marka: GlaxoSmithKline Consumer Healt

Phytocolor 7 blond
Marka: Ales Groupe Cosmetic Deutschla

Heidelbeerblaetter Tee
Marka: Bombastus-Werke AG

Glycerin Zentiva Suppositorien
Marka: Sanofi-Aventis Deutschland Gmb
Glycerin Zentiva Suppositorien
Glycerin Zentiva Suppositorien (Opakowanie: 10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 17,00 zł

Sidroga Wellness Basentee Btl.
Marka: Sidroga Gesellschaft für Gesun
Sidroga Wellness Basentee Btl.
Sidroga Wellness Basentee Btl. (Opakowanie: 20 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 15,00 zł

Eupatorium Perfoliatum D 12 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG

Dermasence 2w1 krem i maska
Marka: P&M COSMETICS GmbH & Co. KG

Autan Protection Plus spray z pompką
Marka: SK Pharma Logistics GmbH
Autan Protection Plus spray z pompką
Zastosowanie Autan Protection Plus spray z pompką (Opakowanie: 100 ml)Preparat zapewnia długotrwałą ochronę przed komarami i kleszczami. Jest sku
Cena: 27,00 zł

Bepanthol Intensiv Balsam do ciała saszetka uzupe
Marka: Bayer Vital GmbH

Louis Widmer All Day mleczko ochronne UV30, lekko
Marka: LOUIS WIDMER GmbH

Pfluegerplex Cuprum 145 H Tropfen
Marka: A.Pflüger GmbH & Co. KG

Hylo-fresh krople do oczu
Marka: URSAPHARM Arzneimittel GmbH

Beh Leber Kapseln
Marka: Bioenergy Healthcare GmbH

Berberil Dry Eye Augentropfen
Marka: Dr. Gerhard Mann
Berberil Dry Eye Augentropfen
Berberil Dry Eye Augentropfen (Opakowanie: 3X10 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 65,00 zł

Neurotrat S forte Filmtabl.
Marka: Mylan Healthcare GmbH

La Roche Posay Toleriane Teint 13 podkład kryjący
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Basenpulver pH balance Pascoe
Marka: Pascoe Vital GmbH
Basenpulver pH balance Pascoe
Basenpulver pH balance Pascoe (Opakowanie: 30X4 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 56,00 zł

Cimi szampon
Marka: CHEPLAPHARM Arzneimittel GmbH
Cimi szampon
Cimi szampon (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 43,00 zł

Sic Ophtal sine Augentr. Einzeldosispip.
Marka: Dr. Winzer Pharma GmbH

CelYoung Elit Extrem krem przeciwzmarszczkowy SPF
Marka: KREPHA GmbH & Co.KG

La Roche Posay Effaclar Mat krem matujący
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Eubos Diabetes balsam do ciała
Marka: Dr.Hobein (Nachf.) GmbH

Hormeel Snt Tropfen
Marka: Biologische Heilmittel Heel Gm

Allpresan Fuss spezial Lipidsalbe Nummer 4
Marka: Neubourg Skin Care GmbH & Co.K
Allpresan Fuss spezial Lipidsalbe Nummer 4
Allpresan Fuss spezial Lipidsalbe Nummer 4 (Opakowanie: 125 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 43,00 zł

CelYoung intensywny krem do pięt i stóp
Marka: KREPHA GmbH & Co.KG

Tena Pants Normal medium
Marka: Essity Germany GmbH
Tena Pants Normal medium
Tena Pants Normal medium (Opakowanie: 18 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 72,00 zł

Pfeil Zahnschmerz Filmtabletten forte
Marka: STADA GmbH
Pfeil Zahnschmerz Filmtabletten forte
Zastosowanie Pfeil Zahnschmerz Filmtabletten forte (Opakowanie: 20 szt.)Anwendungsgebiete:Schmerzstillendes (leichte bis mäßig starke Schmerzen) und
Cena: 26,00 zł

Bepanthen Sensiderm Krem
Marka: Bayer Vital GmbH

Influvit Tabl.
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG

Ibudex 200 mg Filmtabletten
Marka: Dexcel Pharma GmbH

Biomed Vergiss dein Alter Creme
Marka: Herba Anima GmbH
Biomed Vergiss dein Alter Creme
Biomed Vergiss dein Alter Creme (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 102,00 zł

Lachesis C 30 Globuli
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG

Vomex A Dragees N
Marka: Klinge Pharma GmbH

Eucerin Atopicontrol krem do twarzy skóra atopowa
Marka: Beiersdorf AG Eucerin

Frei öl Hydrolipid Intensivcreme
Marka: Apotheker Walter Bouhon GmbH

Ramend Abfuehrtee Sennesblaetter
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG
Ramend Abfuehrtee Sennesblaetter
Ramend Abfuehrtee Sennesblaetter (Opakowanie: 30 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 17,00 zł

Phytohustil syrop łagodzący drażliwy kaszel
Marka: Bayer Vital GmbH

Roche-posay Lipikar Badeöl
Marka: L'Oreal Deutschland GmbH

Doppelherz System Glukozamina Plus 800
Marka: Queisser Pharma GmbH & Co. KG

Hansaplast med Sensitive Pflaster 1mx6cm
Marka: Beiersdorf AG

Kneipp Gesundheitsbad Muskel Aktiv Wacholder
Marka: Kneipp GmbH
Kneipp Gesundheitsbad Muskel Aktiv Wacholder
Kneipp Gesundheitsbad Muskel Aktiv Wacholder (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 26,00 zł

Balsam do nóg
Marka: Ferdinand Eimermacher GmbH & C

Synergon 61 Cimicifuga Tropfen
Marka: Kattwiga Arzneimittel GmbH

Selergo 1% Creme
Marka: ALMIRALL HERMAL GmbH

Carotin Beta-Karoten drażetki
Marka: Astrid Twardy GmbH
Carotin Beta-Karoten drażetki
Zastosowanie Carotin Beta-Karoten drażetki (Opakowanie: 240 szt.)Carotin-Dragees kombiniert enthalten die hautaktive Wirkstoffkombination aus Betacar
Cena: 73,00 zł

Nobilin Gelenk Kapseln
Marka: Medicom Pharma GmbH
Nobilin Gelenk Kapseln
Nobilin Gelenk Kapseln (Opakowanie: 4X120 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 172,00 zł

Calcium Sandoz D Osteo intens 1200mg/800i.e.
Marka: Hexal AG

Elacutan Fettcreme
Marka: RIEMSER Pharma GmbH
Elacutan Fettcreme
Elacutan Fettcreme (Opakowanie: 150 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 60,00 zł

Artelac Lipids Md Żelowe krople do oczu
Marka: Dr. Gerhard Mann

Spalt Kopfschmerz Kapseln
Marka: Pfizer Consumer Healthcare Gmb
Spalt Kopfschmerz Kapseln
Zastosowanie Spalt Kopfschmerz Kapseln (Opakowanie: 20 szt.)- Bei leichten bis mäßig starken Schmerzen (wie Kopfschmerzen, Zahnschmerzen, Regelschme
Cena: 35,00 zł

Milchsaeure Pflueger Injektionsloesung 5 ml
Marka: A.Pflüger GmbH & Co. KG

Antimonium Arsenicosum D 6 Tabl.
Marka: DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG

Gallentee M Bombastus
Marka: Bombastus-Werke AG

Nu Gel Hydrogel Mng 415
Marka: KCI Medizinprodukte GmbH
Nu Gel Hydrogel Mng 415
Nu Gel Hydrogel Mng 415 (Opakowanie: 10X15 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 370,00 zł

Phytocolor 7d złoty blond
Marka: Ales Groupe Cosmetic Deutschla

Luxus Maske
Marka: A. Moras & Comp. GmbH & Co. KG
Luxus Maske
Luxus Maske (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.
Cena: 4,00 zł

Dr Theiss Olivenoel mydło roślinne
Marka: Dr. Theiss Naturwaren GmbH

Polecamy

Strefa marek

Mapa strony

Facebook Twitter Pinterest Wykop Y! Mail Addthis